. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: Abandon ::

Opuštěná je režijním debutem scénáristy Shephena Gaghana (Traffic), který k filmu napsal zároveň i scénář. Tento film je detektivním thrillerem s úžasnou atmosférou, skvělými hereckými výkony a celkem logickým vyústěním.
Příběh je o Katie Burkeové, která je pod tlakem, musí dokončit diplomku na prestižní univerzitě a získat místo u špičkové konzultační firmy a přitom ji trápí vidiny. Stále ještě nepřekonala smutek ze vztahu s Embrym, který skončil před dvěma lety. Pořád ji znepokojuje podivné Embryho zmizení. Stopa už sice vychladla, ale detektiv Wade Handler, vyléčený alkoholik, vstupuje do Kateina chaotického studentského života, aby poskládal dohromady střípky Embryho zmizení a také svého života.
V hlavních rolích se představují Katie Holmes, jako Katie Burkeová. Charlie Hunnam, jenž hraje ztraceného a znovunalezeného Embryho Larkina. Benjamina Bratta, hraje policistu Wadea Handlera. Bratt zcela nenásilně vstupuje do podvědomí diváka a celkem bez problémů si získává jeho sympatie.
Gaghan velmi dobře vykresluje charaktery ústředních postav, rozmisťuje jednotlivé stopy a příběh nechává plynout takovým tempem, aby měl divák čas přemýšlet a tvořit si různé možné závěry. Svou stavbou příběhu připomíná klasické detektivky, ale dialogy a chováním postav mnohdy teenagerovské filmy. Svým zakončení se pak snaží překvapit diváka. Je sympatické, že k onomu nečekanému závěru se divák dostane přes poměrně velké množství stop a vodítek, která mu napovídají, která bije. Opuštěná rozhodně není prázdným filmem bez zajímavých momentů, jenž by byl plný nudného tlachání, jelikož na scénáři je znát, že člověk, který ho psal není žádným nováčkem.
Trailer je tvořený především scénami, které ve filmu neuvidíme. Tyto vystřižené scény se nalézají i na regionu 1 DVD s tímto filmem. Ty se bohužel na českém DVD nevyskytují.
Režijní debut scénáristy Trafficu přichází právě do našich půjčoven.

O Opuštěné: Scénář jsem četla asi před dvěma roky a moc se mi filmové postavy líbily.říkala jsem si, že by bylo velmi zajímavé hrát v psychologickém thrilleru ve vysokoškolském prostředí plném stresu.Ten svět vyššího vzdělání a obzvláště nejprestižnějších škol, jako Harvard a Yale je velmi zajímavý.
O svlíkání:
Zas tak moc jsem o tom nepřemýšlela.Byla jsem trošku nervózní, ale můj otec a přítel mi v tom hodně pomohli.Nahotě nevzhlížím s filmem The Gift to bylo mnohem horší a hodně jsme nad tím přemýšlela.Hlavně proto, že to bylo poprvé co jsem se před kamerou svlíkla.
O Gaghanovi:
Udělal báječnou práci, byl na sebe velmi tvrdý.Z mého pohledu splnil všechna má očekávání.Ve všem mě podporoval a bylo báječné s ním pracovat.

back


© 2000 - 2004 Jerrzy

_