. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: James Van Der Beek v časopise Dívka ::

Romantik s vlastním světem
Bude pro něj role Dawsona začátkem slibné kariéry nebo navždy zůstane přerostlým teenagerem?
Bylo mu dvacet a ani v nejdivočejším snu ho nenapadlo, že by si ho tvůrci mohli vybrat na roli patnáctiletého středoškoláka do seriálu, který se plánovat na několik sezón. Tak se alespoň James, dnešní miláček Ameriky, tvrdí, ale upřímně řečeno, proč na ten konkurz tehdy chodil? Ať to bylo jakkoliv, producenti z něj byli prý tak unešení, že o žádném jiném Dawsonovi nechtěli ani slyšet. A tak se stal nesmělým středoškolákem z malého města se slabostí pro film. V součastné době se ve světě vysílá už šestá seriálová série, ve které se děj definitivně přesunul do Bostonu na vysokou a všichni hlavní protagonisté už víceméně našli své místo v životě. Tvůrci se nechali slyšet, že bude definitivně poslední, ale málo kdo tomu věří. Ve víře je utvrzují například přátelé, kteří měli končit už nejméně třikrát. Místo závěru se chystá jubilejní desátá série.
Dyslexie? Nedám se!
James William Van Der Beek Jr. Se narodil a vyrůstal v Connectitu jako nejstarší ze tři dětí prodejce telefonů a majitelky fitness studia. Ještě než začal chodit do školy, zjistili u něj dyslexii, a tak se začal učit ve zvláštní třídě. Možná právě to v něj probudilo soutěživost a pevnou vůli. Věnoval škole všechen svůj volný čas a už za pár let se z něho stal vzorný student. Navíc je i náruživý sportovec a za svou hereckou kariéru v podstatě vděčí sportu. Když si ve třinácti při fotbalu přivodil otřes mozku s nemohl do konce školního roku hrát, rozhlížel se po jiné aktivitě. Vybral si divadelní kroužek a za krátký čas se stal jeho hlavní hvězdou.
Místo do taláru na cesty
V šestnácti ho jeho máma Melinda, bývalá tanečnice, vzala do New Yorku a našli agenta, který ho měl zastupovat. Velký úspěch to nebyl, protože se uchytil jen v nevýznamných reklamách. Věnoval se raději divadlu. Ve filmu se objevil až v roce 1995, ale byl to jen béčkový titul. Stejné to bylo i dalšími pokusy. Víc než kariéře se začal James věnovat studiu angličtiny a sociologie na newyorské univerzitě. Chvíli to vypadalo, že se rozhodně stát advokátem, ale raději začal cestovat. Po návratu zkusil konkurz do nového televizního teenagerského seriálu, který z něj po pár vysílaných epizodách udělal jednoho z nejpopulárnějších mužů planety.
Dawson až za hrob
V současné době James dotáčí šestou sérii a na ostatní aktivity mu příliš času nezbývá. Jako jeho ostatní kolegové, je často nucen zajímavé nabídky odmítat, protože musí dodržovat natáčecí program a smlouvu. O to víc se snaží věnovat svým přátelům a dívce svého srdce. Od loňského roku je zasnoubený s Heather McComb, stejně starou seriálovou herečkou a pilně plánují svatbu.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_