. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: James Van Der Beek v časopise Cosmo Girl ::

Beznadějný dyslektik, který kvůli zranění seknul s fotbalem a z herectví se nejdříve udělal spíš "z nouze ctnost"....

Jamesi, tobě se prostě nechtělo číst. :-)
"Tak nějak.... První problémy zjistili už ve školce. Prohlásili, že trpím dilexií a přesunuli mě do zvláštní třídy. Časem jsem se ale tak vyšvihnul, že se ze mě stal nakonec vzorný student.
Další nepříjemnost byla s fotbalem?
"Bohužel. Sport mě vždycky hodně bavil a když jsem se ve třinácti zranil, těžce jsem nesl, že mě nevzali do družstva. Nevěděl jsem co s časem, takže jsem se zapsal do školního divadelního kroužku..."
A kariéra mohla začít!
"No tak žhavý to zase nebylo. Dostal jsem hlavní roli v Pomádě, ve školním představení a přišel jsem tomu na chuť. Přestoupil jsem do dětského divadla v rodném Cheshire - v té době mě to hraní fakt chytlo. První větší roli jsem dostal v šestnácti - na Broadwayi."
Jaké jsi byl "školní dítě"?
"Outsider. Přišlo mi, že ostatní mají jiné zájmy. Měl jsem rád jen jednu kamarádku, takže ani žádné rande.......Při škole jsem dělal divadlo a tak jsem asi i rychleji dospěl."
Co tvůj filmový debut?
"Šlo o docela nevýraznou roli ve snímku Angus, ale přišel jsem na to, jak se chovat před kamerou a tím vším kolem. Nějakou dobu jsem cestoval a pak vyhrál casting na Dawsonův svět, byl jsem v šoku!"
Jak jsi ve "svém světě" vycházel s ostatními?
"Někdy to celé bylo šíleně stresující. Pak si opravdu vážíš toho když máš okolo sebe pohodové lidi. Michlle, Katie, Josh a já jsme skvělý kámoši. Začínali jsme spolu, a když byl nějakej problém, tak jsme se vzájemně podrželi. To byla jediná šance, jak z toho nezcvoknout. :-)
Bral jsi natáčení seriálu, jako zábavu?
"Katie o mě řekla, že jsem konzervativní, a něco na tom bude. Točil jsem skoro každý den 12 - 14 hodin a na vtipkování mě moc neužilo, beru svou profesi vážně."
Jak ses před natáčením vtělil do šestnáctiletého kluka?
"Oholil jsem se....."
Máš něco společného s Dawsonem?
"Připomíná mi mě samotného za mlada. V tomhle věku jsme byli oba stejně zapálení a nadšení pro všechno kolem. Dawson navíc často utíká od nepříjemné reality k romantickým scénářům."
Je pravda, že jsi doopravdy nadějný scénárista?
"Napsal jsem spoustu krátkých povídek. Profesoři na mě tlačili, ať je vydám, ale nezkusil jsem to. Když se mě lidi zeptají, jak se bavím, řeknu, přijdu domů z práce, otevřu si pivo a dám se do psaní,"
Kde bereš inspiraci?
"Tam, kde všichni v Americe. Doma na gauči. :-)"
Zakládáš si na svém vzhledu?
"Móda mě moc nebere. Nemám pro ni smysl. Můj styl je pohodlný a....ležérní."
Co tak ještě provádíš, když se chceš odreagovat?
"Po konci natáčení zajdu s kamarády do nějakého místního baru, chopím se mikrofonu a začnu do něj vyřvávat songy Jamese Taylora. Myslím, že mě za to lokály po celém Wilmingtonu musí nenávidět...."
Jak jsi na tom s láskou?
"Přítelkyni mám, ale jinak tohle téma odmítám..."
Slavíš Valentýna?
"Svátek zamilovaných je jen velká záminka k rozdávání dárků."
Proč si tak moc střežíš svoje soukromí?
"Protože když do něj jednou někoho pustíš, tak otevřeš dveře komukoliv, kdo se chce hrabat ve tvém životě. Žiju ve svobodné zemi, takže mám právo mít zavřenou pusu a neříct ani slovo, kdykoliv se mi zachce."
Co se změnilo po úspěchu seriálu Dawsonův svět?
"Setkávání a komunikace s lidmi se obrátila. Neříkám, že je to jednoznačně špatné - přirovnal bych to ke zvykání na novou roli. Neustálé prosby o autogram a tak. Cítím se zvláštně. Uvnitř jsem se nezměnil, zato okolí mě najednou bere úplně jinak."

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_