. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: Josh Jackson v lednovém čísle Cosmo Girl ::

Když si umínil být hercem, vzala ho máma na casting a doufala, že synek uteče. Chyba! Josh získal roli v reklamě.

Že je třiadvacetiletý Kanaďan v roli Paceyho Wittera v Dawsonově světě absolutně neodolatelný, už je ti určitě jasné:), ale věděla jsi, že mluví do politiky a je totální workoholik?

Joshi, jak bys načal svůj životopis?
"Narodil jsem se ve vancouveru, ale do osmi let jsem žil s rodiči v Los Angeles. Když se pak rozvedli, pomalu jsme se stěhovali po západním pobřeží zpátky do Kanady. Do devatenácti jsem si nasbíral opravdu hodně zkušeností."
Sebral tě rozvod rodiny?
"Byl to traumatizující zážitek. Zůstali jsme s mámou a mladší ségrou Aisleegh úplně sami. Do té doby jsem byl dobře zaopatřený mazánek. Musel jsem se postavit na vlastní nohy. S mámou jsme si hodně blízcí."
A se sestrou?
"Jasně. Mluvíme spolu otevřeně, třeba i vztazích a sexu. Je jí čtrnáct a už v tom lítá. Tuhle jsme šli vybírat první podprsenku. :) Když mi povídala o svém idolovi, se který randila a líbala se o výkendu, byl to zvláštní pocit. Vybafnul jsem jenom: ježkovy oči!"
Byl jsi tak "hodný žák" jako Pacey?
"Vyhodili mě ze dvou škol! Stačí to jako odpověď?"
Tak to musíš vysvětlit!
"Letěl jsem kvůli špatnému chování. Měl jsem problémy s autoritou vůči učitelům, prostě jsem byl drzý. Řekli mi, že nedokážu přijmout školní morálku. Chodil jsem za školu. Učitelka mě nazvala hlupákem, tak jsem se s ní dost drsně pohádal - buď to omluva nebo odchod. Nemohl jsem sklopit uši."
Prý jsi byl na prášcích....?
"Jenom na multivitaminech. :) Jednou jsem natáčel skoro 60 dní v kuse, bez přestávky a přežíval jen na tabletách multivitaminů a ginsengu - bylo to peklo. Hned potom jsem padnul do postele s chřipkou. Bral jsem to jako přirozené upozornění, že něco dělám špatně. Zkrátka jsem workoholik."
Nějaká perlička z Dawsonova světa?
"Naprosto bizarní byla propagace seriálu v New Yorku. Poslali nás s Jamesem na večírek jednoho časopisu pro teenagery. Vlezli jsme na pódium v oblecích, kravatě a klobouku.... Najednou všichni začali hrozně ječet. Nevím proč, prostě řvali. Pustil se reklamní klip, nikdo ho nesledoval. Šílenost. Druhý den jsem nasedl do přichystané limuzíny a odjel do amerického týdenníku. Oblékli mě do kvádra za 2000 dolarů, nejkrásnějšího kusu oblečení, co jsem na sobě kdy měl, vyfotili a zase jsem odfrčel zpátky do hotelu. Fajn víkend. :)
Co znamená slovo úspěch?
"Svoboda v profesionálním životě. Chci pokračovat v hraní, učit se a růst. Pro úspěch toho musím ještě hromadu dokázat. Popularita mi pomáhá proti stydlivosti k lidem, které neznám. Přijdou ke mně a začnou si povídat.To je skvělý!"
Jak to chodí v Kanadě?
"Ve Vancouveru v klidu, pořád se tam cítím, jako doma. Občas pokukujou nebo mě osloví, ale nejde o takové to, Brad - Pitt - nemůže - vyjít - ven, šílenství. Je to spíš, hele, ty jsi Pacey, že jo? Fajn! Dobrá show a život jde dál.
Co je víc, přítelkyně nebo kariéra?
"No záleželo by na situaci! Ne stoprocentně přítelkyně!"
Slavná herečka nebo PC expertka?
"Přitahují mě úspěšné holky a v obou těchto povoláních spíš dominují muži, takže by žena musela být extra úspěšná. I když, to by mohlo znamenat, že má taky pořádně namasírované ego. A to je věc, kterou nemůžu vystát."
A tvá přítelkyně Rosario Dawson?
"V létě už jsme vážně uvažovali o svatbě, ale nevypadá to moc růžově. Rosy si to začala rozmýšlet. Sama přiznala, že má trochu fóbii ze závazků. Mám dojem, že si spíš představuje "filmového kluka," se kterým se na párty bude držet za ruku."


Joshua Jackson - zvláštní znamení
- má americké i kanadské občanství
- románek s Joey si prožil i doopravdy
- další úlet byl s Eve - Brittany Daniel (také Dawsonův svět)
- je alergický na arašídy
- jeho mazlíčky jsou pes Sumba a želva Saorse
- je astmatik

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_