. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: Joshua Jackson v lednovém čísle časopisu BravoGirl ::

Vyletěl ze školy a cítil se jako frajer a drsňák... Zní to povědomě, ne? Že by úryvek z Dawsonova světa? Ne tak docela. Jeho hrdina Joshua Jackson se v dětství musel se životem taky pěkně poprat!
"Naposledy jsme se svým otcem mluvil, když mi bylo asi devět," říká Josh. Vypadá při tom klidně, vyrovnaně a snad i trochu chladně. To, že je mu při této vzpomínce smutno, na něj prozradily jen jeho oči. I ve svých čtyřiadvaceti letech mluví o rozvodu svých rodičů velmi emocionálně, jako by se s ním dodnes nemohl vyrovnat. Rozvedli se, teprve, když mu bylo osm a jejich rozchod znamenal pro malého Joshe totální šok a zároveň začátek všech těžkých životních změn.
"Připadal jsem si jako ten největší outsider na světě!"
"Nejhorší na tom všem bylo, že jsme se za rozvod svých rodičů hrozně styděl. Jako dítě z neúplný rodiny jsem si připadal jako malomocnej. Sám sebe jsme se pořád dokola ptal: Co jsem udělal špatně?! Cítil jsem se strašně osamělej, přesně jako Pacey v Dawsonově světě." Joshuova rodina žila ve slunné Kalifornii, ale po rozvodu se s maminka s Joshem a jeho mladší sestrou Aisleegh přestěhovala zpátky do rodného Vancouveru v Kanadě. Josh tak navždy ztratil svoje kamarády a jenom velice těžko si hledal nové. Stejně jako Pacey ve slavném televizním seriálu strávil své mládí jako samotář na malém městečku, kde lišky dávají dobrou noc.
"Školní léta pro mě byli zatraceně těžký."
Dostat se do party místních kluků bylo dost obtížné, tím spíš pro někoho jako Josh. Kvůli nepravidelné docházce a příliš troufalému chování se ve školní lavici moc dlouho neohřál. Vyloučen byl hned několikrát. "Ani se nedivým, že mě vyhodili. Za to, co jsem tenkrát prováděl...Pořád jsem vyhledával nějakej konflikt, žádný pravidla pro mě absolutně neexistovaly. A výsledek? Ostatních jsem se stranil a byl jsem čím dál tím víc izolovanější. Byly to pro mě nejhorší léta mého života, i když mi máma pomáhala tím vším projít a zvládnout to." Právě tehdy začal Josh se svou hereckou kariérou. Chtěl tu bolest nějakým způsobem přehrát, zastřít a schovat před okolním světem.
"Doufám, že mým dětem se takovej osud vyhne!"
Co by Josh poradil člověku, který se ocitl v podobné situaci? "Důležitý je, aby si tu bolest, ten pocit, že v životě něco ztratil, něco, co miloval, člověk připustil a smířil se s tím. V žádném případě si nesmí rozvod svých rodičů vyčítat, dávat si za to vinu nebo si klást otázky proč. Dítě nemůže za to, že si máma s tátou už nerozumějí, že spolu nemůžou dál žít." Od té doby uteklo hodně vody. Josh se naučil, jak se vyrovnat ze ztrátou a splnil si svůj velký sen, stal se hercem. Zahrát si po boku Brada Pitta a Julie Roberts, jeho televizní seriál slaví megaúspěchy po celém světě. Zdá se, že svůj život už drží pevně v rukou. "Doufám, že moje děti budou rozvodu ušetřeni a že se svou budoucí ženou zůstanu až navěky. Tak, jak si to lidi při manželským slibu slibujou......."

Co o Joshovi možná
Ještě nevíš
- Je levák.
- Má kanadské i americké občanství
- Jeho nejoblíbenější kapela je Nirvána
- Je alergický na buráky
- Jeho maminka pracuje také u filmu, pořádá filmové konkurzy
- Je astmatik
- Má psa Shumbu a želvu jménem Saorse.
- Umu Thurman považuje za nejkrásnější ženskou na světě.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_