. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #521 - Po pracovní době (After Hours) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Pacey nadále přebývá v bytě Dannyho. Jack se učí u stolu, zatímco Pacey přechází z jednoho pokoje do druhého. Pacey se diví, že se Jack pořád učí. Jack odvětí, že pád do bazénu tě přiměje zvažovat změnu životních cest. Jack teď musí za 18 hodin dohonit látku za celý semestr, aby prošel u zkoušek a mohl zůstat ve škole. Pacey říká, že on bude v práci celou noc, takže Jack může zůstat tak dlouho, jak jen chce. Jack odvětí, že se vrátí k babičce k Jen, která už s panem Smallsem musela skončit zkoušení na pěvecký sbor. Pacey poznamená, jestli to nepoužívají jako záminku, aby Jack odešel a oni mohli být sami a špásovat. Jack říká, že jsou určité věci, které vědět nepotřebuje. Když se Jack chystá k odchodu, Pacey se mu svěří, že ho nová šéfová políbila vzápětí po té, co jí požádal, aby vzala Audrey zpět. Jack říká, že je to sexuální harašení a dodá, že by to neměl Audrey říkat. Pacey namítá, že upřímnost je ve zdravém vztahu podstatná a že Audrey mu na jarních prázdninách přiznala, že políbila svého bývalého kluka. Jack odvětí, že Pacey byl ale políben proti své vůli, a nevidí důvod, proč by to měl Audrey říkat. Pacey řekne, že by tak ale cítil o moc méně viny. Jack nevidí k vině důvod a dodá, že Alex je určitě sexy. Pacey nakonec přiznává, že to sexuální dobrodružstvíčko nebylo z jeho strany až tak úplně nechtěné. Jack se znovu ptá, jak moc sexy Alex je. Pacey odvětí, proč se jí Jack nezeptá sám. Alex totiž stojí za ním v otevřených dveří. Alex a Jack se představí. Jack utrousí, že je Pacey v maléru.
Jack právě odešel a Alex se obrátí k Paceymu, který sedí u stolu. Pacey poznamená, že je opravdu polichocen, ale Alex asi ještě nikdo neřekl, že ne znamená ne. Alex odvětí, že sem nepřišla, aby po něm skočila. Pak se Paceymu za své předchozí chování omlouvá. Dodává, že než se přistihovala, prošla těžkým rozchodem a prostě se cítila sama. Pak se nadále omlouvá a říká, že by byla ráda, kdyby se Audrey vrátila do práce. Pacey odvětí, že si s ní promluví. Alex říká, že bez ohledu na to, jak roztomile Pacey vypadá ve svém pracovním oděvu, slibuje, že od teď to mezi nimi bude úplně profesionální. To Paceymu vyhovuje. Alex mu chválí byt a Pacey jí řekne, že je to starý byt Dannyho a on tu zůstává, dokud Danny a jeho žena nenajdou nového nájemníka. Alex říká, že sama hledá byt, takže by po tom mohla případně skočit a Pacey by tam mohl nadále ještě chvíli bydlet zadarmo.
Joey se v knihovně učí a Dawson jí dělá společnost,kouká se na filmi na svým laptopu, chroupe u toho brambůrky a nahlas se směje, Joey se to ale nelíbí, protže je zkouškový období a ona se potřebuje učit a tak Dawson usoudí, že se půjde do kina.
Jack studuje u stolu, když přichází babička s poněkud velkým šálkem čaje, který má Jackovi pomoci v učení. Jack říká, že bude potřebovat více než bylinkový čaj, aby se naučil na písemku z rovnic s více neznámýma. Babička ho povzbuzuje, že to zvládne, stejně jako zvládl ostatní předměty. Babička navrhuje, aby si nechal pomoci od někoho ze spolužáků. Jak namítá, že nikoho ze spolužáků nezná, protože nechodil na přednášky, a proto také nemá žádné poznámky nutné k pochopení látky v učebnici. Babička spustí, že i když to vypadá, že je všechna naděje ztracena, tak není. Jack říká, že má sice babičku moc rád, ale prosí jí, aby nezačínala vyprávět o Danielovi ve lvím doupěti. Babička v žertu zkusí nadhodit Davida a Goliáše, ale nakonec vážně říká, že Jack nepotřebuje čaj, ale hodně kafe a že ho přes tu těžkou látku nějak dostanou.
Když Dawson odchází z kina, uslyší známí hlas, když se otočí, stojí tam Amy, začnou si spolu povídat a Amy pozve Dawsona k sobě domů, aby se podívali na ňejakej film. Pacey připravuje nějaké jídlo, zatímco s ním Audrey, stojící vedle něj, mluví. "Takže ona chce, abych se vrátila?" "Říkal jsem ti, že dostaneš svou práci zpátky. Můžu servírovat nebo co?" "Prostě změnila názor?" "Alex ke mně dneska odpoledne přišla a řekla mi, abych ti řek, že máš svý místo zpátky. Vidíš, není to tak zlá ženská, jak sis myslela." "Ach, pfft, vím přesně, co je zač a ona přesně ví, co jsem zač já. Věř mi, ženy spolu mluví těsnopisem." "No, neumím estrogenovou morseovku, ale myslím si, že jí trochu odsuzuješ neprávem." "Ach, vážně? A jakej měla důvod pro tu náhlou změnu názoru?" "Koukni, fakt na tom záleží?" "Pobav mě." Řekne Audrey už naštvaně. "Protože byla milá." "Proč?" "Protože je to hodnej člověk." "Kecy." "A protože jsem jí požádal, dobře?" "Ach, dobře. Takže byla milá na tebe." "Proč tě to zajímá? Dostala jsi svou práci zpátky. Takže kdyby sis mohla jít vzít pracovní úbor, pak bysme mohli pokračovat v našem obvyklým nevhodným pracovním hašteření, dobře?" "Myslím, že tě chce." "Ale jdi." "Viděla jsem, jak se na tebe dívá. Tahle ženská by byla milá jenom v případě, kdyby se tím nabízela." "Alex mi řekla, že se uvědomila, jaká úžasná číšnice jsi, a prostě nechce, aby o tebe restaurace přišla, dobře?" "Vyjela po tobě?" "Ne." "Jsem příšerná servírka a každej to ví." "To není pravda. Poslední dobou sis vedla o moc líp." "Ale jdi. Vykopli by mě odtud hned první den, kdybych neměla svý prsa." "Takhle pod cenou se neprodávej.. (Audrey dá Paceymu prst na krk) "Co, co?" zeptá se Pacey. "Vyjela po tobě?" "Ne a teď jsi trošku směšná." "Povyskočil ti puls." "Protože mě znervózňuješ." "Puls ti letí jak o závod. Něčeho se bojíš." "Máš prsty na mý tepně! Bojím se, že umřu!" (přichází k nim Alex a poradí jim, a´t si to nechají na doma a vrátí se k práci. Řekne Audrey, že je ráda, že je zpátky a že je důležitou součástí jejich podniku.)
(Když Alex odejde) "Vidíš?" "Dokonale. Mít mě zpátky je poslední věc, co ta ženská chce." "Proč by to teda říkala?!" "Protože ví, že bych ani zatracenou náhodou..." "Aach. Co mi tady uniká?" "Všechno! Bože, dávám výpověď!" Dawson a Amy sedí u ní v obývák na zemi a probírají se filmy. Amy začne mít flirtovací povídky a Dawson se do nich chytí, začnou se vášnivě líbat.
Amy a Dawson leží na podlaze a na sobě mají pouze deku, Dawson najde náhodou film, který režírovala sama Amy, chce ho pustit do videa, ale Amy mu to nedovolí.
Audrey přijde za Joey do knihovny s ustaraným obličejem, Joey se sice učí, ale na svou kamarádku si čas udělá vždycky, Audrey jí řekne, že jí Pacey podvádí, Joey si ale myslí, že je to blbost a taky to Audrey z hlavy vytluče, ta se ale pořád domnívá, že jí Pacey něco tají, Joey napadne, že třeba Pacey chystá překvapení pro ní a poradí ji taky ať si skočí pro učebnice a začne se s ní učit. Pacey dokončí úklid v kuchyni a pak spatří u baru samotnou Alex, která dělá nějaké papíry. Nikdo jiný v restauraci už není. Pacey se nabídne, že, jestli je třeba, tak jí v restauraci ještě pomůže. Alex ho však posílá domů, za jeho Audrey. Pacey se ujišťuje, že bude Alex v pořádku. Alex mu říká, že je velká holka. Pacey říká, že toho si všiml. Dále mu Alex říká, že bydlí za rohem a až v restauraci skončí, tak tam prostě půjde. Pacey namítá, že ve dne se to zdá v pohodě, ale v noci je to jiné, takže by možná měla jít hned. Alex odvětí, že se o sebe umí postarat sama, že holky jsou silnější, než si kluci myslím. Pacey poznamená, že to samé říkala Joey těsně předtím, než potkala 9-milimetrovou pistoli. Alex říká, že nemůže odejít, protože musí odnést účetní knihy. Pacey říká, že se o ně postará. Alex mu složí poklonu, že je úplný poklad. Pacey odvětí, že to říkají všechny holky předtím než spatří jeho ponožky. Alex se zasměje a poznamená, že možná potřebuje dívku, co ví, jak se o něj postarat. Pacey odvětí, že ona by ho možná měla nechat, aby jí doprovodil domů. Alex si povzdechne s tím, že se v takovou pozdní hodinu přece nebude hádat s takovým rytířským gentlemanem. Dům bratrstva, kde se koná večírek. Přijde tam Jack s batohem s knihami na zádech. Polar se ho ptá, co tam dělá, a Jack mu odpoví, že doufal, že mu kluci pomohou. Polar namítá, že by tam neměl Jack vůbec být, a nabízí mu margaritu. Jack alkohol odmítá. Ze schodů schází Blossom. Jack říká, že potřebuje, aby mu pomohli s matikou, ví, že bratrstvo má celou složku s poznámkami a zkouškami z uplynulých let. Blossom dělá, že o ničem takovém neví, a říká, že i kdyby něco takového existovalo, kluci mimo bratrstvo by k tomu stejně neměli přístup. Objevuje se Eric, který pečlivě naslouchá. Jack stále žádá po klucích z bratrstva, aby mu pomohli. Blossom mu dává sbohem. Jack mu od plic vynadá. Blossom mu říká, že se Jack fakt potřebuje napít. Jack znovu opakuje, že potřebuje pomoc, a podívá se po všech ostatních klucích. Pak odchází.
Dawsonovi a Amy přinese poslíček jídlo, Dawson začne oťukávat téma jejího filmu a proč mu ho nechce ukázat, Amy mu řekne, že je hrozej a že s nim jsou svázaný určitý špatný vzpomínky.
Pacey doprovází Alex z restaurace domů. Nese velké množství knih. Alex se ptá, jestli na něho nejsou moc těžké. Pacey říká, že je to v pohodě. Dále říká, že slyšel, že mají v jejím hotelu tematické pokoje. Alex odvětí, že je to pravda, bydlí v Santa Fe pokoji s Theem, což je hlava býka na zdi. Pacey říká, že si opravdu potřebuje sehnat vlastní byt, a ptá se, jestli o pronajmutí Dannyho bytu uvažovala vážně. Pozve jí, aby si ho přišla znovu obhlédnout, jestli chce. Alex se se smíchem ptá, jestli to Pacey myslí vážně. Pacey přisvědčí. Alex mu poděkuje s tím, že je hezké mít ho za kamaráda. Pacey jí silně a dlouze obejme. Pak říká, že by měl jít a dává jí knihy. Pak si dají s Alex dobrou noc.
Audrey stále sedí na svém místě a pokouší se rozhodnout, co přesně pro ní Pacey plánuje. Zatímco se Joey pořád pokouší učit. Audrey si žbrblá pořád dokola, tak jí Joey poradí, ať veme do parády svýho kluka nebo zešílí, Audrey usoudí, že to bude asi nejvhodnější. A odejde. Nato asi za dvě minuty přilítne Jack a žádá Joey o pomoc s rovnicemi.
Dawson a Amy si spolu v posteli pod peřinou povídají. "Můžu upřímně říct, že takovýhle rande jsem nikdy předtím neměl." "Já taky ne." " Můžu ti položit otázku?" "Právě jsi to udělal, ale klidně se zeptej na další." "Co holku přiměje, aby chtěla strávit noc s klukem, kterýho sotva zná?" "Je to stejný jako u kluků. Samozřejmě u holek jsou obvykle rozhodujícím faktorem boty." "Rozhodla ses se mnou vyspat kvůli mým botám?" "Jo, mohla bych říct, že jsi byl v pohodě. Důvěryhodnej. Upřímnej. Laskavej." "A pan zabezpečovák aut?" "Povaleč." "Zajímavý." "Chápej, možná problém s tvou holkou byl prostě ten, že neoceňovala kvality tvý obuvi. Byl rozchod tvrdej nebo jak?" "Víš co? Vlastě to nebylo tak špatný. Jsme pořád skvělý přátelé." "Jste přátelé?" "Stejný jako předtím." "Když jsme se s mým přítelem rozcházeli, hodila jsem po něm toastovač." "V házení domácíma spotřebičema nejsem moc dobrej." "Ale jdi. Nikdy jste neměli žádný žhavý hádky?" "Ne." "To nevypadá, že s tou holkou šlo o něco velkýho." "Jen proto, že nevěřím na hádky?" "Jste vášnivej kluk, pane Leery. Tajemství je venku a jednoho dne potkáš holku, která tě bude absolutně dostávat, s kterou se budeš hádat a smát a dělat pro ní úplně šílený věci. Holku, která ti úplně převrátí život vzhůru nohama." "Myslím, že tu holku jsem už potkal." "Vážně. Proč s ní nejsi?" "Špatný načasování... myslím. Tuhle jsem měl šanci a zvoral jsem to a ona prostě nejspíš cítila ohledně svýho života to samý jako ty a šla dál." "Jak to víš?" "Strávila noc s jiným klukem." (Amy se směje) "Co?" "Nic." "No, proč se mi směješ?" "Je to zábavný. Chci říct, že jsi tak přesvědčenej, že šla dál, protože, proč, protože je s jiným klukem?" "Jo." "No... ty jsi strávil noc se mnou. Znamená to, že jsi šel dál?"
Jack vchází do domů s velmi sklíčeným výrazem ve tváři, když se objevuje babička, která se ptá, kde byl. Jack odvětí, že v knihovně na Worthingtonu, ale že se ukázalo, že tahle látka je za hranicí akademických schopností Joey Potterový. Jack si myslí, že je na čase hodit do ringu ručník. Ale babička má pro něj překvapení - v domě je Eric. Jack se diví, co tam dělá, a Eric odvětí, že slyšel, že Jack potřebuje pomoc.
Pacey si dává sprchu, když slyší zvonek u dveří. Vylézá ze sprchy, dává si kolem pasu osušku a jde otevřít. Je to Alex, která říká, že měl Pacey pravdu, potřebuje svůj byt a rozhodla se přijmout jeho nabídku - prohlédnout si Dannyho byt. Pacey upozorní, že jsou 2 hodiny v noci. Alex se zase začne omlouvat, že pořád vstupuje Paceymu do života. Pacey říká, že je to v pohodě, ať jde dovnitř. Nabízí jí pití. Alex najednou přijde s tím, že obdivuje Paceyho sílu, že se tomu nepoddává. Pacey se diví čemu. Alex odvětí, že tomu žáru, který cítila, když jí objal a když se líbali. Audrey se objevila v otevřených dveří a slyšela celý závěr jejich rozhovoru. (Audrey si okašle) "Možná bys chtěl zavřít dveře, Pacey. Udrží to žár uvnitř." (Audrey odejde pryč, Pacey se rozběhne za ní) "Audrey. Audrey! Audrey, zastav! Nech mě to vysvětlit!" "Nechci slyšet žádný další z tvejch vysvětleních. Teď je mi všechno zcela jasný." "Jen se stavila." "Ach, jo, a ty ses tak tvrdě pokoušel dostat jí pryč, že?" "Není to tak, jak to vypadalo." "Prostě se vrať do svýho bytu!" "Nic se nestalo!" "Políbil jsi jí, Pacey!" "Ona políbila mě!" "Ach, no, to se cítím o moc líp!" "A nic to neznamenalo!" "Co? Objetí nebo polibek?" "Obojí." "Znamenalo to tvý ruce kolem jejího těla. Znamenalo to její jazyk v tvým krku." "No, když na to přijde, byl to její jazyk v mí puse." "Ach! Nechci o tom slyšet! Je mi líto! Přestaň! Jdi ode mě!" "Jen mě vyslechni, jo?" "Proč bych měla? Lhal jsi mi." "Neřek jsem ti to, protože jsem si nemyslel, že se to znova stane." "No, mýlil ses." "A nemyslel jsem, že by bylo správný uvést jí do rozpaků." "O čem to mluvíš, Pacey? Nejsme na střední škole. Tvá šéfka po tobě jede. Jestli jsi to chtěl opravdu zastavit, moh jsi, a to je--to je pro mě fakt zřejmý. Jestli jsi nechtěl, aby po tobě znova vyjela, proč jsi prostě nedal výpověď?" řekne Audrey. "Protože tu práci možná potřebuju. Nevím, jestli sis toho všimla, ale já se tak úplně v penězích netopím. Nemůžu si ani dovolit vlastní byt. Nejsem prostě nějaká bohatá holka z vysoký, co může dát výpověď, když na to dostane náladu." "To je bezvadný. Víš co? Vykašli se na holku. Nech si práci. A taky si nech svůj koláč a sněz si ho. Je bezvadnej."
Pacey se vrací dovnitř a vidí tam na gauči sedět Alex, která popíjí šampaňské. Pacey se diví, že je pořád tam. Alex odvětí, že si myslela, že by mohl potřebovat přítele. Pacey se jí zeptá, jestli si uvědomuje, že s ním Audrey už možná nikdy nepromluví. Alex mu připomene, že mu říkala, že je příliš mladý, než aby se vázal. Pacey se vedle ní posadí a Alex mu dává ruku kolem krku. Pacey jí řekne, že z ní blázní. Alex mu řekne, že si nemůže pomoci, vždy si bere to, co chce, a že věří, že by lidé měli naslouchat svým pudům. Pacey poznamená, že je Alex odhodlaná žena. Alex mu řekne, že si už všichni myslí, že to udělal, tak proč to prostě neudělá. Začnou se vášnivě mazlit. Po chvíli Alex říká, že je to skvělé a je škoda, že musejí přestat. Pacey se diví, proč by měli přestat, a ptá se, co ten žár. Alex říká, že stačí, že ví, že to mohli udělat. Pacey se zase diví. Alex říká, že kdyby to udělali, bylo by to prostě nevhodné. Pak Alex odchází a Pacey přemýšlí nad tím, co se právě stalo.
Joey se pořád učí v knihovně, ňáký pár se tam začne líbat a plazit se po sobě, Joey jim už dost nevrlým způsobem naznačí, že by si to měli nechat na doma.
Jack a Eric sedí u stolu a učí se spolu. Najdou písemku z roku 1982, kterou zadával Jackův profesor. Eric poznamená, že rovnice z více neznámýma se od té doby nejspíše moc nezměnily. Jack přisvědčí a dodá, že na základě poznámek se ani nezměnil způsob, jak je ten profesor učí. Jack se ptá Erica, jak ty písemky a poznámky dostal z bratrstva. Eric odvětí, že si je prostě dal do batohu a vyšel z budovy. Oba se smějí. Jack se ptá, co se stane, když to někdo zjistí. Eric říká, že v tom případě ho nejspíše vyhodí z bratrstva. Jack se ptá, jestli je to ochotný riskovat. Eric odvětí, že slyšel, že je možné z bratrstva odejít a přežít. Slyšel o lidech, co to udělali. Má samozřejmě na mysli Jacka. Jack se ptá, proč to Eric dělá, proč mu pomáhá. Eric odvětí, že kvůli tomu, že Jack zase pomohl jemu.
Dawson odchází domů, Amy mu dá ňáký film, Dawson jí řekne, že by jí rád ještě někdy viděl a Amy souhlasí, řekne, že bude moc ráda, Dawson jí políbí a odchází.
Pak následuje malá montáž scén. Joey chodí po knihovně a převypravuje si to, co se naučila, Jack je hotový k odchodu na písemku a babička mu dává sebou svačinu, než Jack odejde, políbí ji na čelo. Pacey sedí na podlaze a volá. U Adrey a Joey v pokoji zvoní telefon, Audrey ho nezvedá, náhle se ozve záznamník a Paceyho hlas. "Audrey, tady je Pacey. Jestli jsi tam, mohla bys, prosím, zvednout telefon? Audrey. Prosím. Audrey, no tak."
Audrey leží na posteli se svým medvídkem a pláče. Joey při učení usnula, Dawson stojí nad ní s kafem a kouká se na ní. Joey se najednou probudí. "Ahoj." "Jak dlouho... jak dlouho jsi tu?" "Chvilku." "Jakej byl film?" "Zábavnej. Inspirativní. Úplně neočekávanej." "Mmm, měl jsi štěstí." "Jak jde učení?" "Ve skutečnosti ne moc dobře. Zbejvá mi jen pár hodin." "Možná pomůže tohle." (Podá jí to kafe) "Nevadilo by ti, kdybych tu chvilku jen tak seděl? Nebo, jestli něco potřebuješ, můžu..." "Jistě. Díky. Moc milý. Moc potřebný. Řeknu ti, Dawsone, že je to jako by se na mě dneska zhroutil celej svět. Jako bych byla úplně rozptylovaná od toho, na co jsem se celej život připravovala. Chci říct, že je to, jako by tahle noc byla metafora pro celej semestr a jedno velký sjetí z cesty. Ne že by to bylo špatný, protože to nebylo, jenže jestli se nedostanu zpátky na trať, mohla bych... (vzhlédne a vidí, že Dawson usnul) Dawsone?" "Joey, můžu se tě na něco zeptat? Líbí se ti mý boty?" "Jo. Proč?" "Jen se tak ptám." (Joey kouká trochu zmateně.)


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_