. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #514 - Filmaři a anarchisté (Guerilla Filmmaking) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

V pokoji Joey a Audrey natáčí Dawson Oliverův film. Hlavní role hrají Audrey a Oliver. Pacey drží mikrofon. Audrey a Oliver hrají. Postava Audrey říká, že postava Olivera spala se všemi studentkami a polovinou učitelského sboru, je to ten druh kluka, co holce zlomí srdce a pak si začne s její sestrou. Postava Olivera to odmítá, že je to nedorozumění a že takový není. Na závěr scény se políbí. Audrey se odtáhne a řekne, že je to celý blbost, dawson by ale rád to dodělal než bude tma a tak se znovu vrhají do práce.
Joey je na přednášce profesora Wilderera, zrovna mu chce sdělit konflikt ze života, ale zazvoní. Joey jde ještě za profesorem ven. Joey mu řekne, že má na něho spoustu otázek, Wilder jí řekne, že jí nemůže slíbit odpověď na všechno, řekne to Joey tak, že jí to doslova vykolejí a zeptá se ho jestli to můžou udělat někdy jindy. Wilder tedy souhlasí.
Pacey je sám v kuchyni a dělá omeletu, když k němu přijde Audrey. Pacey je překvapenej, co tam Audrey dělá, když má volno, s toho je patrné, že zapomněl, že Audrey slíbil, že jí pomůže s textem. Najednou do kuchyně vejde nějaká dívka, kterou Pacey představí jako svojí kamarádku Ginu, ta se ale naštve, protože se jmenuje Rina. Odejde naštvaně a dovrší to tím, že řekne, tak se měl Stacey.
Jack vejde do společenské místnosti, kde si kluci plánují den. Nakonec tam nechají Jacka a Erica samotné. Eric se zajímá, jestli je Jack v pořádku. Ten odvětí, že ano. Nakonec řekne, že je těžké zapomenout na ten večer, protože se na něj všichni vykašlali. Eric odvětí, že to ten večer Jack přehnal. Jack to uzná a řekne, že čas na omluvu už asi vypršel, a dodá, že se v blízkosti těch kluků cítí jako idiot. Eric žertuje, aby se přestal stresovat, protože opravdu je idiot.Jack se zasměje.
Dawson si prohlíží scény s filmu a shodnou se s Jen na tom, že Oliver nemůže hrát hlavní roli, nakonec je napadne společný člověk, který by mohl Olivera nahradit, Charlie.
Před pokojem Charlieho. Jen zaklepe na dveře. Charlie jí pozdraví s tím, že věděl, že nemůže bez něj žít. Jen odvětí, že bez něj plánuje prožít zbytek života, ale potřebuje od něj laskavost. Charlie se zeptá, proč by jí měl laskavost prokazovat. Jen mu řekne, že se bude moct muchlovat s opravdu sexy holkou. To se Charliemu líbí a pozve jí dál.
Joey se vřítí do pokoje, kde sedí Audrey. Začnou se bavit o profesoru Wilderovi, že by se měla Joey konečně odvázat, že už dlouho nebyla takhle šťastná.
Dům bratrstva. Jack je v kuchyni, když tam přijde Eric. Jack řekne, že si myslel, že šel Eric s ostatními kluky očumovat holky. Pak spolu chvíli jen tak žertují a dohodnou se na odvetě ve videohře.
Jen si zkouší s Charliem text, ale Jen je od Charlieho odtažitá. Oliver s Dawsonem nakonec Charlieho vemou, ale pod podmínkou, že se text naučí za dvě hodiny, Charlie souhlasí.
Pokoj Jacka a Erica. Dokončili videohru a pořád sedí na podlaze před televizí. Eric se zeptá Jacka, jaké to bylo, když si uvědomil, že je gay. Jack se rozpovídá, že to nebylo nic náhlého, svým způsobem to vždy věděl, nešlo o to, aby si uvědomil, že je gay, ale o to, aby si uvědomil, že je to v pořádku. Eric odvětí, že Jack je úžasný kluk, kterým by sám chtěl být. Pak se nakloní, jako by chtěl Jacka políbit. Jack koktá, jestli se nechce kouknout na televizi. Eric odvětí, že má práci a odejde.
Wilder sedí u stolu, ve svém domě a pracuje na svém laptopu. Vyhlédne z okna a spatří Joey, která před domem přechází sem a tam. Vyjde tedy ven, aby jí pozdravil. Joey řekne, že jí mrzí, že jí políbil, Wilder se jí omlouvá, ale Joey řekne, že si nepřišla pro omluvu. Wilder pozve Joey dovnitř.
V Audrey a Joey pokoji, leží Pacey na posteli a Audrey se scénářém v rukou chodí sem tam. Audrey řekne, že teď to zahraje doopravdy. Pacey se zeptá jestli to má být varování, Audrey se začne kroutit a vydávat zvuky, až se i Pacey lekne. Začnou tedy přehrávat dialog, který končí ve scénáři polibkem. Nakonec se začnou vášnivě líbat, ale Audrey to zastaví, že to není dobrej nápad. Audrey se nakonec zeptá jestli k tomu má ňákej komentář.
Audrey a Charlie hrají líbací scénu, ale ňák jim to nejede, pořád se přerušuje. Audrey nakonec dá facku Charliemu a řekne, že tedy nemůže hrát, když Pacey stojí vedle ní, rozptyluje jí.
Joey je u profesora doma a povídají si. Joey chce říct profesorovi svůj vnitřní konflikt mezi jejími ideály a touhami, profesor se ještě ujistí, jestli si to nechce nechat na přednášku, Joey ho ujistí, že to řekne nejdříve jemu. Pomalu se k sobě nakloní až se skoro políbí. Joey ale začne vybrovat mobil, Joey se omluví a z rozhovoru zjistíme, že musí odejít. Joey tedy odchází, ale na chviličku se pak zase vrátí, políbí ho a opět odejde.
Jackův pokoj. Za Jackem přijdou Polar a Blossom s tím, že jim Eric řekl, že se ho Jack pokusil políbit. Blossom mu řekne, aby nezapíral. Jack se brání, že by nikdy nic takového udělat nemohl, a jestli si myslí, že ano, tak ho vůbec neznají. Blossom se ho zeptá, jestli jim chce tedy říct, že si to Eric vymyslel. Jack odvětí, že je mu to jedno, protože už si na to udělali nazor, a dodá, že se ještě ten den odstěhuje. Polar mu řekne, že to po něm nechtějí. Jacka to nezajímá a řekne jim, aby vypadli z pokoje.
Natáčení. Pacey si přijde s Dawsonem promluvit.
PACEY: Takže Dawsone, řekněme, že - čistě hypoteticky - že bych moh mít určitou představu, proč je tvá hvězda dneska tak podrážděná. A také řekněme, že - čistě hypoteticky - že bych moh bejt za její podrážděnost trochu odpovědnej. Což fakt není tak důležitý, vlastně jsem si jistej, že o nic nejde, takže na to zapomeň.
DAWSON: Pacey, má trpělivost je u konce.
PACEY: Dobře, no, jde o tohle. Políbil jsem jí.
DAWSON: Ty idiote. To ti nikdo nikdy neřek o prvním zákonu vesmíru? PACEY: Ale jo. Energie se zachovává.
DAWSON: První zákon vesmíru je se nikdy nezaplést s herečkou. PACEY: Pomoc. To vyžaduje přemejšlení.
CHARLIE: Koukni, jen jsem ti chtěl poskytnout pár nápadů... zejména, co se týká mý postavy.
JEN: Fakt mi dáš důvod, abych z tebe tu tupost nevymlátila? Hej, hej. Do toho, hubeňoure. Do toho! Protože dneska mi trošičku přeskakuje.
DAWSON: Klidný hluboký nádech.
CHARLIE: Týhle holce straší ve věži.
JEN: To ne - kdo řek, že mi straší ve věži? [uklidní se] Promiň.
DAWSON: Nevyslovené myšlenky, dobré myšlenky.
JEN: Jsem v pohodě. [Přijde k nim Joey.]
JOEY: Čau, lidi. DAWSON: Joey. Akorát včas. Vem Paceyho, i násilím, když bude třeba, a dostaňte Audrey ze záchodků.
JOEY: Dobrá.
DAWSON: Olivere... vem Charlieho, nejděte si nějaký klidný místečko a vágně přikyvuj, až ti bude říkat svý poznámky. Uf, Jen. Miláčku, nechci, aby ses tu zhroutila.
JEN: Dawsone, je to ďábel. Není dost možný, že je to antikrist, co uchvátil tělo hezkýho muzikanta?
DAWSON: Potřebuju, abys mi prokázala velkou laskavost.
JEN: Chceš, abych ho zabila.
DAWSON: Chci, abys šla domů. Hned. Prostě - prostě si vem svý věci a odejdi. Jedině tak to tu dokončíme.
JEN: Ale kdo bude dělat klapku?
DAWSON: Poradíme si.
Pacey a Joey se zastaví před záchodky odkud je slyšet pláč.
"Pacey, proč Dawson naléhal, aby ses účastnil týhle mise? Stalo se něco mezi tebou a Audrey?" "Ne. Samozřejmě, že ne. Protože, kdyby se mezi náma něco stalo, bylo by to hrozný, strašný, příšerný, že?" "Pacey, ty jsi idiot." "Dobře. Jestli mi ještě někdo řekne, že jsem idiot, fakt o sobě začnu pochybovat." "Nenapadlo tě, že bych byla radši, kdybys ses dal dohromady s někým tak úžasným jako je Audrey, než s nějakou náhodnou buchtou, na jejíž jméno si ráno ani nevzpomeneš?" "Pamatuju si její jméno." Joey zaklepe na dveře a společně s Paceym vejdou dovnitř. " Jděte pryč. Je tu děsná potopa. Mimo provoz." Řekne Audrey. "Audrey, to jsem já. Jsem tu s Paceym. Jdeme dovnitř." "Co tím chceš říct? Nemůžu tam jít. To je místnost pro dámy. Joey ho chytne za ucho a táhne dovnitř. "Joe au-au." "Audrey, v těch šatech vypadáš skvěle." Polichotí Joey Audrey.
" Fakt? Ne. Zapomeň na to. Nezasloužím si s tebou mluvit. Dokonce si ani nezasloužím bejt s tebou na jedněch záchodcích." Řekne Audrey. " Proč? Protože jsi políbila Paceyho?"
" Cože? Tys jí to řek? Jak jsi moh? Amatére." "Audrey, Pacey mi to neřek. Došlo mi to." " To je úžasný, Joey. Jsi moc inteligentní. Příští zastávka, kosmodrom." "Nezlobím se." " No, měla bys. Naše přátelství je to nejspeciálnější, co jsem tu našla. A co jsem udělala? Pošlapala jsem ho. Zradila jsem tě. A proč? Protože jsem slabá, když přijde na chlapy." " Nejsi. No, dobrá, možná jsi slabá. Ale líbání Paceyho není slabost. Vlastně by to mohlo bejt pro vás oba to nechytřejší, co jste v poslední době udělali." "Fakt? Myslíš?" " [k Audrey] Mám tě ráda. [k Paceymu] Mám tě ráda. Mám vás oba ráda. Tím nejlepším, nejprosčím způsobem. A jediná věc, na který mi záleží, je vaše štěstí." " Ty nám jako dáváš svolení?" "Ne. Protože nepotřebujete mý svolení. To, co vám dávám, je mý požehnání... ať už má jakoukoli cenu." Pacey stojí za Joey a usmívá se. Jack si nese tašku ke dveřím a všimne si Erica. Zastaví se přede dveřmi, a aniž by se na Erica podíval, promluví k němu: "Chci, abys mi pozorně naslouchal, protože tohle už znovu neuslyšíš. Znáš pravdu. Víš, co se v tom pokoji opravdu stalo a co ne, a budeš s tím muset žít. A věř mi, když ti to říkám, Ericu... máš vážný problémy se s tím vyrovnat a potřebuješ vážnou pomoc. A já opravdově doufám, že jí najdeš."
Dawson sedí na režisérské židličce nikdo u něj není. Přijde k němu Joey, kterou při tom snímá kamera. Dawson sdělí Joey svůj problém, že neví, co s koncem. Joey řekne, že naděje umírá poslední a že si myslí, že on čeká na ňáké znamení a řekne mu, že to znamení je třeba ona a odejde, ještě se otočí a řekne, že to určitě všechno dopadne dobře.
Autobusová zastávka. Jen jde po chodníku, když si všimne, že na autobusové zastávce sedí osamocený Jack. Sedne si vedle něj a zajímá se, co se stalo, že tu sedí tak sám. Jack odvětí, že to je těžké říct. Pamatuje si, jak byli na začátku roku v kavárně. Pak přišel ten kluk a pozval je na párty bratrstva. Potom má všechno tak nějak rozmazané. Pak se zeptá Jen, jestli se jí líbí film Nothing Hill. Jen odvětí, že ho zbožňuje. Jack si povzdechne a Jen se zasměje.
Oliver přijde za Dawsonem a řekne mu že ta scéna je opravdu špatná. Dawson řekne Audrey jak by si to představoval a ať do toho dá všechno. Natočí parádní scénu a k tomu začne ještě sněžit.
Pacey a Audrey jdou k jeho autu.
"Takže, poslouchej, myslím, že bych se měl asi omluvit za to, co se stalo v tvým pokoji. Můj mozek si prostě dopřál krátkou dovolenou na Bahamách. Fakt nevím, co to do mě vjelo." Řekne Pacey." Jo, ehm, já taky ne. To muselo bejt metodou. V poslední době jsem moc koukala na Jamese Liptona." " Jo. To musí bejt tím, protože, víš, teď máme její svoleni a" (líbají se) "Ne. Nejsi můj typ. Nejsi můj typ." (pořád se líbají) "To už jsi říkala." " Já vím. Já jen... přesvědčuju sama sebe." (pořád se líbají) " No, jaký to bylo?" " Ne moc dobrý." (zase se políbí) "Ne moc dobrý?" zeptá se Pacey. "Hm-mmm. Dobře. Já-já půjdu domů. Hned teď." "Dobrou noc." (pořád se líbají) " Samozřejmě... nemám auto, takže... musím jít pěšky."řekne Audrey. (znovu se políbí) "No, ne. Tohle nemůžem. Víš, dneska večer jsi byla úžasná." " Fakt?" nevěří Audrey. "Ano, fakt. A pak, jistě, je tu ta-ta věc, co děláš. Jak to děláš?" " Co jako?" "Usměješ se a rozzáří se celý svět." " Hraju." "Hmm." "Už kašleme na práci." Začnou se opravdu vášnivě líbat.
Joey jde po chodníku a spatří ceduli kde je v kruhu velké T. Sehne se pro trochu sněhu a udělá sněhovou kouli. "Je to dva ku třem. Devátá směna, mety obsazeny, Sammy... někdo je na pálce. Potterová je jeden hod od věčnosti. Nápřah, hod. Joey hodí kouli a strefí se doprostřed značky. Zvedá ruce nadšením nad hlavu. Jóóó! A davy šílí."


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_