. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #513 - Nebezpečné sblížení (Something Wilder) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dům babičky. Jen rukama zakrývá Dawsonovi oči a vede ho od předních dveří do kuchyně. Kde krkolomně dostanou až ke stolu, kde mu Jen dá dárky do školy, tužky, gumy, desky a nakonec desky s motivem E.T - ho. Dawson poděkuje a odejde do školy.
Joey a Elliot se spolu baví u ní v pokoji o knize Wildera. Když Elliot ujistí, že se Wilder Joey nelíbí, pozve jí v pátek večer na rande, Joey souhlasí. Audrey vejde dovnitř a okamžitě od Joey a Elliota odvrátí hlavu. Myslí si, že je nachytala v intimní chvilce, nakonec se jí podaří to, že Elliot odejde. Když odejde, začnou se spolu bavit o tom, že Joey už má konečně kluka. Jen si přijde popovídat s Jackem, který právě hraje kulečník. Jack si nevyzvedává poštu a tak mu Jen přinesla dopis ze školy. Jack si ho přečte a vyjde najevo, že mu hrozí vyloučení, jelikož neuspěl u několika zkoušek. Jen to dost rozruší, Jack si z toho však velkou hlavu nedělá s tím, že ty zkoušku složí tento semestr. Jen o tom chce mluvit, ale Jack odvětí, že si s ním buď může zahrát kulečník, nebo odejít. Jen tedy odejde.
Dawson se prochází po areálu nové školy, když ho uvidí Oliver a začne ho všem představovat, ale tím způsobem, že ne na všechny hnusnej, tak mu Dawson řekne, že se radši se všema seznámí sám.
Jen má novou show. Uvede se vyzve prvního volajícího. Je to Audrey, která cvičí jógu a při tom telefonuje. "Uf, Jen, ahoj. Tady Audrey Liddellová. Dobře, a má otázka dne zní: Proč kluci udělaj cokoli, aby získali tvý číslo, ale jakmile ho jednou maj, nikdy ho pořádně nevyužijou? Chci říct, proč zavolaj jenom, když si chtěj zašpásovat. Ach, a poznámka pod čarou: Odkud se vzal výraz špásovat. Pokud špásování znamená sex, tak proč lidi neříkaj místo špásování sexování?" "Zaprvé, musím to prostě znova zopakovat, Audrey, nemusíš si představovat plným jménem pokaždé, když voláš do rádia, protože to má být důvěrné." "Jo, no, já nemám co skrejvat, zlato." "Zadruhé, volající, vaše otázky se nemusí týkat jen sexu. V životě jde přece o mnohem víc než o... špásování. Existuje láska a... romantika a něžnost..." "Už jsi s tím veřejným prohlášením skončila? Bezva. Dobře, tak tohle se mi stalo. Sobota večer, mám nový báječný boty. Vypadám dobře. Potkám jednoho kluka - říkejme mu prostě Velká hlava..." "Audrey, tady tě přeruším, protože už vím, co se děje." "Vážně?" zeptá se Audrey. "Topíš se v negativní energii. Ztratila jsi lásku." "Cože jsem ztratila?" "Lásku. A měla bys jí najít, měla bys jí přijmout a měla by ses podělit o smích a teplý šálek čaje s nějakým mužem, který je hoden tě milovat." Řekne Jen. "Chceš po mně, abych si dala čaj s chlapem, co je mě hoden?" "Nechci tě vidět zavírat dveře skrývající spoustu možností, Audrey. Chci vidět, jak je otevřeš. Nech vstoupit sluneční svit." "Dobře. Omlouvám se. Chtěla jsem mluvit s Jennifer Lindleyovou." "Druhý volající, jste ve vysílání." Jack drží fotbalový míč a říká Blossomovi, jestli si nechce zahrát. Blossom se zeptá, co to bylo za sexy holku, co za ním byla. Jack odvětí, že to byla Jen, která ho přišla trápit se studijními výsledky. Blossom se diví, že má Jack studijní problémy, protože na střední škole byl výborný žák. Jack odvětí, že se lidé mění. Ale Blossom mu řekne, že s tím musí něco udělat, protože to vrhá špatné světlo na bratrstvo. Jack odvětí, aby se nebál, že tento semester všechny zkoušky zvládne. Blossom řekne, že jelikož se blíží test ze sociologie, měl by se Jack učit a ne hrát fotbal.
Dawson sleduje s ostatními nějaký film, Oliver, který sedí za ním mu hodí desky, Dawson se zeptá co to je, Oliver řekne, že jeho scénář a ať si ho přečte a poznamená že má pěkný desky.
Joey jde po areálu školy, když se odnikud vynoří Elliot a zeptá se jestli má ráda Čínskou restauraci, ale nejdřív nechápe, ale pak jí dojde, že mluví a pátečním rande. Najednou se u nich oběví Wilder, který řekne, Joey že jde pozdě na přednášku, Joey řekne, že on taky, pak se začnou bavit o projektu, že je všechny zve na večeři, takovou oslavu, je to v pátek večer, Joey tedy souhlasí. Až když profesor odejde, tak si uvědomí, že jde v pátek na rande s Elliotem, je trochu zmatená a neví, co má dělat.
Dawson si s Jen povídají o Oliverově scénáři, Jen mu poradí, že by to už neměl odkládat a promluvit si s ním, Jen se ho taky zeptá jestli je ten scénář tak špatnej, Dawson řekne, že ne, ale že se do toho nechce ponořit, protože to režírovat nebude, Jen se divý proč, když není špatněj, Dawson jí ale řekne, že chce režírovat svoje věci. Jen donutí Dawsona, aby o tom alespoň ještě přemýšlel. Pokoj Joey a Audrey. Pacey netrpělivě čeká na Audrey, která končí jógu, aby spolu mohli vyrazit do práce, kam spolu dojížděj. Joey sedí u stolu. Pacey si začne stěžovat, že jí to moc trvá, ale Audrey řekne, že stejně nemůžou vyrazit dokud s Joey nevyřeší problém zda Elliot nebo Wilder. Začnou to rozbírat a nakonec Audrey dojde k názoru, že by si měla vyrazit s Elliotem. Jack jde k domu bratrstva. Je tam Blossom a ještě jiní kluci. Jack řekne, že má výsledky testu. Blossom se zeptá, jak dopadl. Jack dostal jedničku. Blossom má radost a navrhne, že to oslaví. Jdou to říci ostatním.
Oliver zastaví Dawsona a ukáže mu předběžný natáčecí plán, Dawson mu, ale řekne, že to nemuže natáčet, že se mu nelíbí závěr. Oliver tedy Dawsona pozve na oběd, kde to chce všechno probrat, ale Dawson namítne, že má schuzku s Jen. Což ale Olivera vubec nezajímá.Jen sedí u pultu a cosi ujídá, zatímco Pacey pracuje. Pacey jí řekne, že jestli jí tam Danny najde, vyhodí ho. Jen si mu stěžuje, že jí producent řekl, že její show byla tento týden strašná a jestli se to nezlepší a nebude taková jako předtím, zruší jí. Pacey se zeptá, kdy předtím. Jen odvětí, že před tím než se dali s Dawsonem dohromady. A říká, že to nedává smysl, protože předtím byla na dně a teď je šťastná. Pacey odvětí, že jemu to smysl dává, protože nikdo nemá rád šťastné lidi. Jen se zeptá, jestli by nechtěl raději položit otázku ohledně vztahu někomu, kdo má zdravý, láskyplný vztah. Pacey odvětí, že ani náhodou, že by raději chtěl radu od někoho, kdo je na tom ještě hůře než on sám. Jen řekne, že jestli jí chtějí protivnou a sarkastickou, tak taková bude. Na mobil jí volá Dawson, kterého pozdraví zdrobnělinou a Pacey jen podotkne, že dostane zcela jistě padáka.
Joey drží v ruce mobil, když někdo zaklepe, je to Elliot, který se přišel zeptat, jestli by neměli vyjít dřív, aby stihli kino, Joey řekne, že mu právě chtěla volat, že na ní něco leze a že radši bude doma, je ale vidět, že jí to mrzí a Elliota taky.
Jen sedí na posteli a prohlíží si nějaký erotický časopis. "Pořád si dáváš vycpávky. Proč? Prsní implantáty by pro tebe byly správná volba. Och, páni. Já nemám nic. Ale fakt si mi líbí ty boty." Řekne Jen. "Dobře, tyhle nejsou moje." "Ztratila jsem svůj náboj. Ztrácím svou show a je to tvá chyba." "Jak přesně?" zeptá se Dawson. "No, protože-- protože jsi mě učinil šťastnou a já jsem teď nudná. Jsem šťastná a nudná. Jsi na sebe hrdej?" "Vypadáš tak roztomile s Penthousem na klíně." "Dawsone, tohle je vážný. Tohle je problém." "Mám lepší problém. Oliver chce s náma jít na večeři." Řekne Dawson. "Cože? Už jsi s ním strávil celej den." "Já vím. Já vím. Ale ještě jsme neprošli všechny poznámky. Prošli jsme jen asi tak půlku scénáře." "Och, zlato. Ty ten film budeš točit?" zeptá se Jen. "Ne. No, já... já jsem se ještě nerozhod, ale nejspíš ne." "No, pak teda nechápu, proč by s náma měl jít na večeři." "Nemusí. Jen řekni slovo a zavolám mu, aby na to zapomněl." "Ne, to je fajn. Ať přijde." Řekne
Jen, náhle ze schodiště vykoukne Oliver a řekne Dawsonovi, že to věděl, Dawson vynadá, že měl počkat dole. V restauraci Jack popíjí s kamarády. Erik se baví s Jackem o jeho studijních neúspěších. Jack se diví, jakto, že to všichni vědí. Eric odvětí, že to už patří k bratrstvu a žertuje, že jim nevadí, že je Jack hloupý, budou prostě kolem něj užívat méně slabik. Pak odchází k ostatním a Jack si nechá nalít dalšího panáka.
Profesor Wilder a studenti vycházejí z restaurace. Všichni se rozejdou, ale Joey jde na kolej a tak má společnou cestu s profesorem.
Jdou společně po chodníku a povídají si o knize, kterou profesor napsal. Joey pozná, že v knížce jsou i skutečné postavy, jeho a té dívky.
Dawson, Jen a Oliver sedí v restauraci. Oliver a Dawson se neustále dohadují o scénáři, Jen se vždycky snaží něco říct, ale ani jeden jí nevnímají. Jen se nakonec zeptá jestli si někdo dá zmrzlinovej pohár.
Joey a Wilder jdou stále po chodníku, Joey se zeptá, jestli ta dívka je jeho žena, ale Wilder jí vyvede s omylu, řekne, že nemá ženu ani dítě, že to používá jako výmluvu z věcí, které nechce podnikat. Joey zajímá jestli tu dívku miloval, profesor řekne, že ano a pozve Joey na kafe.
Dawson a Oliver se stále baví jen spolu a Jen už začíná být naštaná. Oliver řekne, že Dawson na tuhle práci není asi dobrej a odchází, Dawsona to trochu naštvalo.
Joey a Wilder pijí kafe a jdou kolem řeky, kde si také sednou na lavičku. Profesor chce zase vědět, co je s tím klukem s příběhu, Joey řekne, že to definitivně skončilo. Joey řekne, že to není fér, že se vždycky zakouká do špatnejch kluku, Wilder řekne, že to opravdu není fér, pak se k sobě nakloní a políbí se. Joey se ale hned odtáhne, se slovy, že by už měla jít.
Jack popíjí s kamarády. Blossom mu řekne, že vidí, že se dá učení a večírky vyvážit. Jack odvětí, jak je dojemné, že jsou jak nejlepší kámoši, ale ve skutečnosti jde Blossomovi jen o zájem bratrstva a o Jacka mu vůbec nejde. Blossom řekne, aby Jack krotil emoce, že mu vlhnou oči a je to, jako by mluvil s holkou. To Jacka naštve. Přiběhne k nim Pacey. Jack řekne, že nemůže uvěřit tomu, že neviděl, jací jsou v bratrstvu pitomci. Blossom odvětí, že ho Jack zklamal. Měl jim vylepšit obraz a přitom ho zhoršil, nemělo cenu ho do bratrstva brát. Jack Blossoma praští. Pacey se je pokusí od sebe odtrhnout. Chvíli se perou, až je od sebe Pacey a kluci z bratrstva odtrhnout. Jack v té chvíli rozbije sklenici na baru a pořeže se. Kluci z bratrstva hned odejdou. Pacey posadí Jacka na židli a Audrey mu staví krvácení.
Joey se vrací do svého pokoje a spatří, že před dveřmi nechal Elliot košíček plných léků a přání brzkého uzdravení. Vypadá to, že se Joey cítí provinile.
Dawson přijde za Jen a začne jí povídat, že už je asi připravenej i na to režírovat film někoho jiného, nakonec se zeptá Jen, jestli je na něho naštvaná, Jen řekne, že za ten včerejšek ano a začne mu to všechno popisovat. Jen najednou řekne, že už je to zase tady, políbí, Dawsona a odejde.
Joey vejde do pokoje, kde Audrey cvičí jógu a stojí na hlavě. "Dokázala jsem to, Joey. Jsem jogínová mistrině. Jsem rovná, jsem vybalancovaná. Nic nemůže narušit můj vnitřní klid." "Audrey, včera večer jsem políbila Wildera a odkopla hezkýho kluka." (Joey si sedne na postel) (Audrey padá na zem) "Jéje. Dobře. Och. To nebylo fér. (vyleze na postel)
"S Elliotem jsme si nevyšli, takže to technicky vzato nebyly kopačky." Řekne Joey. "Počkej, vrať se k tomu polibku. Co se stalo? A co je nejdůležitější, zapojilas jazyk?" "No, políbili jsme se. Odtáhla jsem se. Konec příběhu. Každá jiná holka že školy by se s ním nejspíš vyspala." Řekne Joey. "Počkej chvilku. Ty říkáš, že jsi s ním chtěla vyspat?" "Ne. Já nevím. Ale já jen... já jsem ho nechtěla přestat líbat." "Tak proč jsi přestala?" nechápe Audrey. "Protože jsem zpanikařila. Vyděsila jsem se, jako se vždycky vyděsím." "Dobře. To se stává." "Jo, ale, Audrey, je mi z toho špatně. Chci říct, že jsem přišla na Worthington, abych změnila svůj život a stala se někým jiným. A co se stalo? Můj stupidní život mě sem následoval." "No, to byl nešťastnej vývoj událostí." "A já jsem v pasti. Nemůžu dost dobře předstírat, že jsem někdo jinej, protože mě tu už všichni znají." "Proč musíš bejt někdo novej? Kdybys to nebyla ty, možná bysme taky nebyly kamarádky." "Jo, ale... no, to máš pravdu." Souhlasí Joey. "Přemýšlej o tom, Joey. Tyhle příležitosti, který se ti nabízej, se nabízej tobě, ne mně. Ne nikomu jinýmu. A ty se jich jenom musíš chopit. Přestaň plejtvat svůj čas toužením být někým jiným. A prostě se chop toho, co k tobě přichází. Protože nikdy nevíš, kdy ti to zase zkříží cestu. Takže... jak líbá? Na stupnici od jedný do deseti." "Dvacet." Řekne Joey a krásně se usměje. "Ó! Je tak rozkošnej." "Jo, bylo to dobrý. Neměla jsem to zarazit."
Jen má zase svou show. Nějaká Brenda jí volá, že se s ní chce její kluk rozejít jenom proto, jaké nosí spodní prádlo. Jen jí rozhořčeně řekne, že má jen dvě možnosti: buď se s nim rozejde, nebo se s nim rozejde.
K Paceymu do restaurace přijde Jack a položí na bar bankovku na úhradu škody. Pacey jen chce vědět, proč si to Jack dělá. Jack se zeptá, co přesně si dělá. Pacey se rozpovídá, o tom, že Jack kašle na školu a že takový nikdy nebyl, a že moc pije a tráví čas s klukama, co ho včera v postatě napadli. To Jack odmítá připustit. Pacey mu připomene, že to bylo deset na jednoho a pak ho tam krvácejícího nechali. Zeptá se Jacka, jestli za to bratrstvo stojí. Jack odejde.
Dawson čeká na Olivera před školu, když přijde, omluví se mu a řekne, že bude rád režírovat jeho film a zeptá se proč to vlastně nedělá on sám, Oliver řekne, že chce hrát hlavní roli a odjede. Dawson, když si uvědomí, co mu Oliver řekl, rozběhne se za ním.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_