. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #511 - Nespoutanost (Something Wild) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Joey sedí doma v Capeside na gauči, když přijde Bessie a nese něco, Joey se zeptá jestli je to pošta. Bessie jí řekne, že by se měla trochu bavit, když má prázdniny a ne myslet na známky, které jí maj přijít poštou. Joey řekne, že se baví, čte si, kouká se na televizi.. V tom zaklepe Pacey, řekne, že je moc rád zase v Potterovic hotelu a zeptá se Joey, jestli nechce jet s nim do Bostonu. Joey se rozzáří oči a neváhá ani chviličku, líbne Bessie na tvář a odjíždí s Paceym.
Dawson a Jen jedou v džípu do Capeside. Jen chce, aby se Dawson zapsal na vysokou, čte mu z brožury různé přednášky a zajímavosti. Dawson řekne, že to vyřeší pozdějc, že teď si chce užívat okamžiku, kdy veze svojí holku domů. Jen řekne, že je to vůbec poprvý, kdy si jí bere kluk domů, že je zvyklá že si jí spíš berou do motelu.
Joey a Pacey jedou do Bostonu Paceyho novým autem, mustangem. "Samozřejmě, že skončil s ní. Chci říct, že Jen je spontánní a divoká. Kluci nakonec vždycky skončí s divokou holkou. Viděla jsem mu to ve tváři v tu chvíli, co jí poprvý spatřil, jak vystupuje z taxíku." "Fakt by ses na to měla vykašlat, Joey." "Kašlu na to. Fakt na to kašlu. Vlastně na ně zřídkakdy vůbec myslím, Pacey." "Aha, prostě ti jen tak náhodou přišli zrovna na mysl." " Ne, ve skutečnosti jsem přemýšlela, jestli je tohle auto tvoje." "To fakt je. Všech 289 koní." " Jak jsi přišel ke všem těm koním?" "Víš, vlastně mám pro tebe lepší téma. Právě se tak nějak stalo, že je v Civilization volný místo servírky. Máš zájem?" "Jistě si nemyslíš, že existuje sebemenší šance, že bych zase servírovala jídlo hladovým?" "Vím jen, že s tvýma zkušenostma by tě Brecher přivítal s otevřenou náručí." "Jo, a po doporučení, co bych dostala od paní Valentinový, by pro mě byl občerstvovací a nápojový průmysl uzavřen." "Hele, když o tom mluvíme... už ses mrkla na známky?" "Ještě ne." "Fakt? Připadá mi, jako by ti to bylo volný, Joey." "No, to jsem já. Když dojde známky, jsou mi úplně volný." "Takže z nich vyšiluješ." "Ne, Pacey. Promiň, že tě zklamu, ale změnila jsem se." "Fakticky?" " Čapla jsem testy, dostala ze sebe to nejlepší a nic víc udělat nemůžu, tak jdu dál." "Řekni mi upřímně, že nepoběžíš omrknout známky, jakmile se dostaneš na kolej." "Víš, mezi myšlenkou a jejím uskutečněním je zásadní rozdíl." "To je pravda a taky je zásadní rozdíl mezi říkáním, že se změníš, a opravdou změnou."
Dawson a Jen dorazili k do Capeside. Jen je trochu nervózní a obává se, co si o nich myslí Gale. Jen se také obává jestli pozná, proč jdou tak pozdě, Dawson řekne, že určitě ne. Najednou vyjde Gale z domu a řekne, že už jsem se začínala bát. Dawson se rychle vymluví, že brali benzín, ale ňák se nedohodl s Jen, tak rychle řekl, že už má hlad, když vchází do domu, Gale mu řekne: "Máš naruby tričko, zlato."
Joey a Pacey stojí na koleji před Joeyinym pokojem, Pacey se jí ptá co tady bude dělat sama, Joey řekne, že si bude užívat, že má pokoj pro sebe. Otevře dveře a uvidí Audrey, která sedí na posteli, radostně vyskočí, že tu nebude sama. Audrey jí vysvětlí, že se pohádala s mámou a že bude muset začít pracovat. Joey se usměje a podívá se na Paceyho.
Audrey je v restauraci a baví se s Paceym a pohovoru na servírku. Po očku je sleduje Danny. Když chce Pacey představit Audrey, Dannymu, Danny řekne, že jí bere, že by bral každou, která dokáže uzemnit Wittera. Audrey jenom zírá a děkuje.
Dawson a Jen sedí v obýváku a Gale nese pro všechny hrneček s čajem. Najednou zazvoní telefon, Gale ho veme a s toho vyrozumíme, že se v restauraci něco stalo a opraváři to pořád nejdou opravit, Dawson veme telefon a řekne, že za pět minut ať jsou tam, že tam na ně bude čekat.
Joey se ve škole dívá z jedné nástěnky na druhou a hledá své známky. Ze všech prednášek má jedničky. Pak se otočí, aby se koukla na známku z angličtiny, ale ještě není vyvěšená. Když chce odejit, narazí na profesora Wildera. Profesor jí chvilku napíná a pak jí dá papír, kde má napsané áčko. Joey je tak šťastná, že skočí profesorovi kolem krku.
Joey a Audrey sedí spolu za stolem a baví se o tom, jak objala profesora Wildera.Audrey nechce uvěřit, že zůstali jen u objetí, ale nakonec uvěří. A řekne, že tohle je jejich noc, že budou slavit. Uvolní se a políbí ňáký kluky. Audrey zastaví ňákého kluka a řekne, mu ať Joey políbí, ale ta s toho bravurně vybrousí.
Restaurace. Pacey se hotoví k odchodu a Danny ho zastaví s tím, že si s ním chce promluvit. Pacey hned řekne, aby se nebál, že už Audrey říkal, že zítra nemá přijít oblečená jak striptérka. Danny odvětí, že o Audrey nejde, ta se mu líbí. Jde o Paceyho. Za těch šest měsíců, co je tam, se naučil vše od jablek až po cukiny a udělal na Dannyho dojem. Zvyšuje tedy Paceymu o dvacet procent plat, což Paceyho šokuje. Vzápětí mu Danny dá ještě obálku s vánoční prémií, o níž neměl Pacey ani ponětí.
Joey a Audrey jdou na parket a koukají na skupinu, která právě hraje. Audrey poukáže na pěknýho kytaristu. Joey souhlasí, že je pěknej a řekne, že ho od někud zná, pak si vzpomene, je to Charlie, ten jak podvedl Jen.
Audrey si jde zazpívat se skupinou na pódiu a k Joey přijde Pacey, který dostal Joeyin vzkaz. Společně koukaj na Audrey, která to rozjíždí na pódiu.
Gale a Jen spolu staví zábradlí pro Lili, aby nespadla. Povídají si spolu o Dawsonovi. Jen se zmíní, že by Dawson mohl bydlet u nich v Bostonu a o filmový škole.
Joey stojí u baru a přijde k ní kluk, kterého Audrey před chvílí zastavila, aby políbil Joey. Joey ho ale opět odpálkuje. Najednou uslyší. "Můžu ti koupit něco k pití?" "Jasně, podtext a humor nemají žádnej účinek na stupiditu. Moh bys mě, prosím, nechat bejt." Joey se otočí a uvidí Charlieho. "Milý." "Fakt si myslíš, že bys měl používat slova, kterým nerozumíš?" řekne Joey. "Přestaň. Prostě přestaň." "Přestaň s čím?" "S kastrační odkopávací rutinou. Obrannýma mechanismama. Koukni, úplně chápu, že holka, co vypadá jako ty, nějaký potřebuje, ale se mnou se na ně můžeš vykašlat. Všechno, co chci, je se s tebou seznámit a trochu si popovídat. Dobře. Fajn. Začnu. Ahoj. Já jsem Charlie." "Charlie, co kdybychom se bavili o tom, proč ze všech holek v klubu jsem já ta vyvolená. Chci říct... co na mě vzbudilo tvůj zájem?" "To je tím, jak si dáváš vlasy za uši. Víš, to gesto, co děláš. Někdy, když mám těžkou noc, kouknu se do publika po někom, kdo opravdu poslouchá. To mi dává pocit sounáležitosti. A viděl jsem tebe, jak jsi stála vedle svý kámošky a zírala na mě. A... všimnul jsem si způsobu, jakým si neustále dáváš vlasy za uši, jako by ses pokoušela pozorně poslouchat. A pomyslel jsem si, že se chci s touhle nádhernou holkou seznámit." "Tak mi pověz: fakt ti tohle funguje?" "Ani nevím. Nejsem jako zbytek těch neandrtálců tady." "Ne?" "Tohle jsem nikdy předtím neudělal." "Fakt?" "Jo." "Takže na Jen Lindleyovou jsi musel použít jinou taktiku, co?" "Hmm. Joey, chytrá holka z Worthingtonu." "Charlie, děvkař z Boston bay." " To je hluboce ponižující. Mm. Hele, nemůžeš vinit kluka, že to zkouší." "Ne, ale nemusím si s ním dávat pití."
Před domem Leeryových. Je večer, Dawson přijde k verandě a spatří Jen, která tam na něj čeká. Řekne mu, že by mohl přestěhovat k ní a k babičce a pak si začnou povídat o rodičích, Dawson řekne něco ošklivého Jen, že ona není zrovna nejvhodnější člověk, který by mu mohl radit s rodičema. Jen se to dotkne a tak radši odejde. Audrey a Pacey hrají kulečník. Pár kluků zírá na Audrey, která umísťuje do díry další kouli. Pak k nim dorazí i Joey.Pacey se jí zeptá jestli se už běžela podívat na známky. "Dobře, jsem prostě posedlej blázen. Klidně to přiznám. Není pro mě naděje." "Ne, to není pravda. Jedna tvá část ví, jak se odvázat. Jen jí musíš... občas nechat projevit." "Jaká část?" "Ta druhá Joey. Bezstarostná holka, co ví, jak pít a hrát svlíkacího pokra a odjet na léto na moře. Ta holka, co se může postavit před zástup úplnejch cizinců a zazpívat na soutěži krásy." "Druhá Joey?" zeptá se Joey. "Ano, ta druhá Joey. Holka, co toho ví dost, než aby se trápila něčím, co nemůže ovlivnit." "Jako jsou Dawson a Jen." Pak se zapojí do rozhovoru i Audrey "Hele, lidi, chcete vědět, proč ještě zbužňuju kulečník? Protože mi křída na tágo ladí k očním stínům! Bezva, ne?" Joey radši kapituluje. "Víš, myslím, že půjdu k baru a budu tu druhou holku vyhlížet." "Tak tak. No, jestli tu druhou holku uvidíš, koupila bys ji na mě drink? Vlastně, koupila bys nám všem drink, na mě?" řekne Pacey a vytáhne s kapsy stodolarovku.
Joey odejde k baru, kam přijde Charlie a pokusí se jí dát drink. Joey ho ale odmítá. "Tohleto je určitě tvý pití." Řekne Charlie. "Zase ty?" "Hele, co můžu říct? Nevzdávám se snadno." "Víš, nabídnout holce pití nevynahradí podvádění její kámošky." "Nehledám rozhřešení. Hledám druhou šanci." "No, Jen právě teď neplave v přístupných vodách. Možná jsi to neslyšel." "Mluvím o tobě." "Druha šance se mnou? Ani jsem si nevšimla, že jsi měl nějakou první." "Co tak strašnýho jsem udělal? Dobrá, vyjel jsem po tobě. To je zločin? Prosím tě! Jsem vinen jen tím, že mě přitahuješ. Nikdy jsem ti neřek nic, co bych tak nemyslel. Myslím si, že jsi krásná, a abych řek pravdu, jsi k smrti oslnivá." "Cože, to celý "jsem jen basista, co tě může hodit domů k mámě" nefungovalo, tak to teď zkoušíš s jednoduchýma lichotkama?" "Dobře, tak jsem ze sebe předtím udělal šaška. Na to jsem připravenej." "No dobře. Protože v tom jsi fakt mistr." "Šij si do mě, jak chceš. Přinejmenším se nebojím chopit šance." "Co, ty naznačuješ, že já jo?" "Kdy naposled ses nějaký chopila?" "No, do toho ti nic není." "Upjatost vám na Wothingtonu přednášej, nebo je to prostě předpoklad pro přijetí?" "Nejsem upjatá." "Tak proč mi neřekneš, kdy ses naposled chopila šance?" "Protože ti nebudu vyprávět o svým lehkomyslným chování." "Vsadím se, že toho moc na vyprávění není. A taky se vsadím, že seznam prudérních perfektností pokračuje a pokračuje, až do nekonečna. No tak. Joey... chytrá holko z Worthingtonu, kdy naposled jsi udělala něco úplně a nesporně divokýho?"
Dawson sedí na molu a kouká do vody, přijde k němu Gale a řekne mu, že by si měl s Jen promluvit, že ho opravdu hodně miluje a že je už čas, aby odešel, že se o sebe s Lili postarají.
Pacey a Audrey hrají kulečník, Audrey znovu Paceyho porazí a tak Pacey chce odvetu. Pacey začne postrádat Joey a tak se jdou spolu po ní podívat, Pacey se na chvíli zastaví a řekne Audrey ať poslouchá, že tenhle hlas zná. Podívají se na pódiu a tam to roztáčí Joey na jevišti.
Když Joey dozpívá jde za pódiu nemůže uvěřit tomu, co udělala, pak za ní přijde Charlie, že to byla úplně úžasný a že neměl vůbec tušení, co v ní je. Joey řekne, že tedy asi nebude věřit ani tomuhle a políbí ho. Pak odběhne znovu na pódiu a nechává Charlieho probrat se z šoku.
Dawson se jde omluvit Jen, když otevře pokoj, stojí Jen u okna v krásným pyžámku a medvídkama. Dawson jí řekne, že je nádherná, Jen řekne, že je omluva přijatá. Podívají se spolu z okna na Jenin bývalý dům. Jen řekne, že je to divný, že už není jejich, že tam strávila svoje nejhezčí období života.
Audreya Pacey hledají Joey. Audrey uvidí Joey s Charlim a tak řekne Paceymu, že Joey už asi odešla a tak odejdou také a nechají je samotné.
Charlie se zeptá jestli potřebuje odvoz. Joey řekne, že nepotřebuje. Charlie jí ale řekne, že už její kamarádi odjeli, takže by musela jet domů jedině s ochrankou, řekne jí, že jí odveze na motorce. V domě babičky. Jen a Dawson jsou zabalení nazí v dece před krbem. Vloupali se do domu a před krbem se spolu vyspali, všude po pokoji jsou rozmístěné svíčky, vypadá to tam moc hezky. Dawson má trochu strach jestli se vztah mezi nimi nezhorší až spolu budou bydlet. Jen ho ujistí, že jestli bude zvedat prkýnko, bude to fajn. Pacey zaveze Audrey domů před kolej. "Díky za odvoz, Pacey. Tohle je úžasný auto. Fakt jsem se dneska bavila." " Jo, já taky." "Chci rict, že je mnohem větší zábava si vyjít s tebou, než, no, s nějakým sexy klukem, s kterým bych chtěla chodit." "No, díky, myslím. Chceš doprovodit do pokoje?" "Ne, to je v pohodě. Během prázdnin je tu spousta bezpečáků. Jsem v úplným bezpečí. Vsadím se, že Carlos je právě teď v hale. Zajímalo by mě, jestli už jeho žena porodila." "Pěkně ses skamarádila s lidma, co tu dělaj přes prázdniny, na někoho, kdo se vrátil minulou noc." "Jo. No, taková jsem, víš. Kamarádská Audrey." "Mmm. Nikdy jsi domů neodjela, co?" " Fakt jsem se dost pohádala s našima o peníze. Bylo to prostě trochu horší, než jsem říkala. Dobře? Bylo to mnohem horší. Neříkej to Joey, jo? Já vím, že to zní trochu divně, ale... někdy existujou věci, o kterých nechceš, aby tvý blízcí věděli." "Ha ha. To mi nezní divně. Vlastně tomu rozumím líp, než si myslíš. Protože vidíš tenhle nádhernej stroj před sebou?" "Ano." "Měli ho na policejní stanici v Capeside tři měsíce. A můj táta mi ho právě dal. Říkal, že chce, aby ho měl někdo, kdo si ho zaslouží. A ještě mi řek, že je na mě hrdej. Je to poprvý za celej můj život, co jsem od něj tyhle slova vůbec slyšel. Je na mě hrdej." "Ale?" zeptá se Audrey. "I kdyby to byla pravda, jak dlouho to může vydržet? No, nikomu o to neřeknu." "Dobře." "Dobře. Rodiče jsou podivný stvoření." "Ha ha ha. Já vím. Jak z jiný planety, co?" "Dobrej bože." "Hele, Pacey... (Audrey políbí Paceyho na tvář.)" "Za co to bylo?" "Ta dohoda, co jsme s Joey udělaly. Vím, že ona to neudělá. Myslela jsem, že jedna z nás by měla. Doufám, že ti to nevadí." "Zřídkakdy mi vadí polibek od krásné ženy." "Dobře. No, uvidíme se zejtra v práci." "Jo, jasně." "Víš co? Těším se na to." "Jo. Bezva." Pacey nastartuje auto a odjede.
Joey jde po ulici a vedle ní jede na motorce Charlie. "Hele, naskoč. Svezu tě." "Radši se projdu." "Půjdeš v takovýhle zimě až na kolej?" "Jistě." "Nechtěla bys radši někam zavést? Někam, kde je teplo? Hele, no tak. Vím, že tvá část chce naskočit na tuhle motorku a odjet se mnou. Jestli to tak není... tak co měla znamenat ta pusa?" "Dobře. Možná... jen možná existuje má druhá část, holka, co žije hluboko uvnitř, a možná se občas odváže a dělá věci, co by mohly některý lidi šokovat. Ale, Charlie... jestli se někdy někomu o ní zmíníš nebo o tom, co dneska vyváděla... úplně popřu její existenci." "Večer s tebou byl zábavnej, Joey. Chytrá holko z Worthingtonu." "Dobrou noc, Charlie." Charlie nastartuje motorku a odjede.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_