. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #509 - Čtyři strašidelné příběhy (Four Scary Stories) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dům babičky. Jack, Joey a Pacey právě dokoukali film "Pátek třináctého". Baví se o strašidelných filmech a o tom, co lidi děsí. Nakonec jde Joey do kuchyně pro něco k jídlu, a když se vrátí, jsou Pacey a Jack pryč a venkovní dveře jsou otevřené. Joey jde ven a dveře se zabouchnou. Joey je chce otevřít, ale nejde to. Najednou ji někdo zezadu popadne. Joey se otočí a vykřikne. Opře se o přední dveře, ty se otevřou a Joey upadne na zem. Jack a Pacey se jen smějí.
Stále dům babičky. Joey upozorňuje Paceyho a Jacka, že si to volá po pomstě. Pak jim začne vyprávět, jak s ní šla Audrey o Halloweenu do knihovny - to bylo samo o sobě znamením apokalypsy.
Audrey a Joey jdou po areálu školy, Audrey je oblečená jako královna plesu. Stěžuje si, že místo na nějakou párty jdou do knihovny. Joey namítne, že nechtěla, aby šla Audrey s ní. Audrey odvětí, že by nikdo o Halloweenu neměl být v knihovně sám. Joey vysvětluje, že jindy je tam plno, tento večer si bude moci prohlédnou cokoli bude chtít, protože tam bude prázdno. Dodává, že po tom, co se stalo nemá náladu jít na párty, a ptá se, za koho je vlastně Audrey převlečená. Audrey odpoví, že za Carrie. Joey namítne, že podle toho filmu by měla být umazaná od prasečí krve. Audrey odvětí, že to by s ní nechtěli hezcí kluci mluvit. Joey se otáže, jak tedy poznají, že jde zrovna za Carrie. Audrey jednoduše odvětí, že jim to řekne.
Knihovna. Joey studuje, zatímco si Audrey čte nějaký časopis. Joey řekne, že tam s ní Audrey nemusí zůstávat. Audrey jí upozorní na divného muže, co jí buráky a pořád se na ně kouká. Joey odvětí, že se určitě jen diví, jak je Audrey oblečená. Audrey poznamená, že v knihovně byla přepadená nějaká dívka a měla štěstí, že to přežila. A určitě nebyla jediná. Joey si myslí, že jí chce Audrey jen vystrašit, aby se sbalila a šla s ní na party. Audrey se podivuje, proč Joey předpokládá, že jí jde jen o sebe. Joey odvětí, že jí zná. Audrey tedy řekne, že půjde na párty sama a nabádá Joey, aby se v knihovně nezdržovala moc dlouho.
Knihovna. Jediní, kdo jsou nyní v knihovně jsou: Joey, kluk naproti ní u stolu a ten divný muž, co jí buráky. Najednou k ní ten divný muž přijde a požádá jí o zapůjčení propisky. Joey mu ji podá s tím, že si jí může nechat. Muž jí řekne, že by tu neměla takto pozdě zůstávat, protože to není bezpečné. Joey mu poděkuje za zájem s tím, že pro ní přijde její kluk, jakmile mu skončí fotbalový trénink. Pak jde k tomu klukovi, který v knihovně pracuje. Požádá ho o nějaký článek a pak se zeptá, jestli tam ještě chvíli bude. Kluk odvětí, že ještě asi hodinu, a zajímá se, proč se Joey ptá. Joey odvětí, že jí ten divný muž trochu děsí. Pak jde Joey hledat nějaké knihy. Zahne za roh a narazí na toho divného muže, který jí požádá, aby šla k němu. Joey se otočí, rozběhne se a vrazí do toho kluka. Lekne se. Pak mu řekne, že si myslí, že jí ten muž sleduje. Kluk odvětí, že už odešel a jestli má zavolat ochranku. Joey odvětí, že ne, že je v pohodě. Kluk ji řekne, že jedna kniha, kterou hledala, je v nižším podlaží. Dále se kluk ptá, jestli má Joey doprovodit. Joey odvětí, že ne a jde po schodech dolů. Tam je vsak zamčeno. Joey zaťuká na dveře. Náhle zaslechne zabouchnutí dveří a zahlédne nějaký stín. Schová se do nějaké komory. Když uslyší v dálce zvuk zavíraných dveří, vyleze z komory a žene se zpět nahoru. Opět vrazí do toho kluka z knihovny. Vykřikne. Pak řekne, že je ráda, že ho vidí, protože ten divný muž je dole. Kluk odvětí, že o tom ví, protože jí ten muž sledoval a on sledoval jeho. Joey mu poděkuje. Najednou se ten muž objevuje a zaútočí na toho kluka. Ten ho odrazí a řekne Joey, aby šla za ním. Ta poslechne a kluk za nimi zamyká dveře. Joey se zeptá, co to dělá. Kluk odvětí, že měla poslechnout toho muže, protože to byl policista. Joey pochopí, že to byl ten kluk, kdo napadl minulý semestr tu dívku, o které mluvila Audrey, a řekne mu to. Kluk jí řekne, aby byla zticha a zaútočí na ní. Joey ho kopne do hlavy. Kluk pokračuje v útočení, Joey po něm hází knihy a pokračuje v karatistických kopech, až toho kluka odrovná. V té chvíli přichází ten policista a chválí Joey za skvělý výkon. Ta jen odvětí, že se hodiny karate konečně vyplatily.
Jack řekne, že to nic nebylo a začne vyprávět svůj příběh.
Jack s ještě dvěma kluky probírají nějaké staré věci. Dají si k tomu panáka Jacka Danielse, aby zničili bacili, a narazí na fotku bratrstva z roku 1968, kde je vyfocen i otec jednoho z těch kluků. Vzpomenou si, že v tom roce se jeden z kluků v bratrstvu zabil. Jackovi není nějak dobře a tak ho kluci posílají do koupelny. Jack si opláchne obličej a najednou někoho zahlédne v zrcadle. Když se otočí, nikdo tam není. Jack vyjde z koupelny, ale kluci tam nejsou. Ta zarámovaná fotka z roku 1968 náhle spadne a rozbije se sklo. V rádiu hraje hudba ze šedesátých let. Náhle Jack uslyší nějaké zvuky z kumbálu. Otevře dveře a spatří tam kluka, Tada, s pomláceným obličejem. Jack se strachuje, jestli je Tad v pořádku. Ten odvětí, že ano. Jack se zeptá, kdo mu to udělal. Tad nechce říci jména, protože je v bratrstvu nový. Jack odvětí, že on je také nový, a vzájemně se představí. Jack chce pomoci Tadovi vstát, ale Tad opět klesá na zem. Jack mu tedy řekne, aby tam zůstal, že přivede pár kluků. To Tad odmítne s tím, že by se to ještě zhoršilo a že ho všichni v bratrstvu nenávidí. Jack se diví, jak je to možné. Tad odvětí, že ho museli přijmout kvůli jeho otci, který také byl v bratrstvu, a že když se jednou opili, vyjel po svém spolubydlícím a oni zjistili, že je gay. Proto ho nenávidí a tak ho zmlátili. To Jackovi nejde na rozum a řekne, že on sám je gay a že je přece 21.století. Tad odvětí, že možná pro Jacka. Jack odejde s tím, že jde Tadovi pro vodu. Pokusí se zavolat mobilem o pomoc, ale než to udělá, všimne si, že fotka z roku 1968, která se předtím rozbila, je zase vcelku a že je na ní také Tad. Vrací se k Tadovi, ale ten tam už není.
Nakonec začne vyprávět Pacey svůj přiběh, když jel domů z Karen.
Pacey si pochvaluje auto a Karen ho upozorní, že není Dannyho, ale jeho ženy. Dannyho porsche je v servisu. Pak se baví o tom, jak Pacey k Dannymu vzhlíží. Najednou Pacey zabliká na auto, které předjíždějí a které nemá zapnutá světla. Karen se to nelíbí a rozpovídá se o tom, že něco takového je signál pro členy jakéhosi gangu k tomu, aby se začali honit. Pacey odvětí, že jen toho řidiče upozorňoval, že si zapomněl zapnout světla. Najednou do nich to auto bez zapnutých světel zezadu narazí. Pacey zastaví na odpočívadle, aby zjistil škodu. Karen zkusí svůj mobil, ale nemá signál. Jdou si tedy zavolat do motorestu. Tam je ovšem telefon rozbitý. Servírka jim prostě a jednoduše oznámí, že mají smůlu. Karen najednou poznamená, že to auto, co do nich narazilo, také zastavilo u motorestu, hned vedle jejich auta. Pacey zvolá na celý motorest, čí je to auto. U nikoho ze zákazníku však nepochodí a tak se s Karen vrací k autu. Nasednou a vyrazí na cestu. Chvíli jedou a pak Pacey spatří to auto z dřívějška, jak jim blokuje cestu. Vyrazí proti sobě. Pacey na poslední chvíli uhne a to druhé auto havaruje. Rozčílená Karen a Pacey okamžitě vyrazí k autu, ale zjistí, že v něm nikdo není.
K Jackovi, Joey a Paceymu přichází babička Jen, která také začne vyprávět strašidelný příběh, který se udál Jen tu noc, co poprvé pracovala sama v rádiu.
Jen při vysílání ruší nárazy do okna. Jde ven a tam zjistí, že to dělá větev. Nemůže na ní dosáhnout, ale nakonec vyskočí a ulomí jí. Najednou uslyší zabouchnutí dveří. Když se chce vrátit zpět do rádia, zjistí, že je zabouchnuto, ačkoli nechala dveře otevřené. Zkouší je otevřít svou studentskou identifikační kartou, ale nepodaří se jí to. Jde k zadnímu vchodu, ale ten je také zamčený. Otočí se a spatří stát ve stínu nějakou postavu, která šeptá její jméno. Jen říká: "Co chceš? Proč-proč tam stojíš? Řekni něco." Najednou postava spadne a Jen zjistí, že je to jen figurína. Jen se žene zpět k předním dveřím, protože písnička, kterou pustila, už téměř končí. Tentokrát se jí povede dveře otevřít. Když zase sedí za svým stolem, koukne na okno a uslyší znovu šepot svého jména. Náhle oknem vpadá dovnitř ta figurína.
Pacey, Joey a Jack sedí úplně bezhnutě na gauči. Babička jim trochu ironicky řekne, jestli je moc nevystrašila nakonec si dávají dobrou noc a pak ještě Pacey říká, že až se vrátí Dawson a Jen, uvaří pro všechny večeři. Jack namítne, že už se dnes bál dost. Pak se Pacey zeptá, jestli je Joey připravená vyrazit. Joey odvětí, že ano, ale Pacey musí jít před ní. Pacey namítne, že když půjde před ní, Joey neuvidí toho chlapa, co vyskočí ze křoví a podřízne jí krk. Joey odvětí, že žádný takový chlap venku není. Pacey se opravuje, že je to tedy zelenooká žena typu Angeliny Jolie, což by vlastně mohlo být dost zajímavé. Joey ho popožene, že už by měli jít, než nastane půlnoc a babička Jen začne hledat svou ztracenou hlavu. Pacey odvětí, že babička Jen není nic proti tomu, co na ně čeká venku. Joey řekne, ať se směje, jak chce, ale bude jí dělat doprovod. Kamera se přesouvá ven a zjišťujeme, že je někdo z venku pozoruje.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_