. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #508 - Hotel New Hampshire (Hotel New Hampshire) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Epizoda začíná společnou konverzací Dawsona a Paceyho na jeho lodi a já jsme ráda, že už to vypadá, že to jsou ti starý nerozluční kamarádi a tak to vemu trochu do detailů. "Tak jak je, chlape?" zeptá se Pacey. "Víš, z větší části je mi fajn." "Z větší části, což budu interpretovat tak, že říkáš, že právě teď neshoříš v plamenech, ale něco ti leží na mysli, takže proč mi prostě nepovíš, co to je?" "Nic. Fakt. Což je--já nevím-- abych ti řek pravdu, což je tak trochu problém. Nevím, co si mám se sebou sakra počít." "A zcela určitě se navrátíš na USC, co?" "Ne, a vím, že je to správný rozhodnutí. Ale naneštěstí to je tak všechno, co vím." "No tak, chlape. Musíš si dát menší pauzu. Právě jsi prošel peklem. Všechno, co ve skutečnosti potřebuješ, je čas, protože než se naděješ, naskočíš zase plnej jistoty na sedlo a předvedeš svý starý kousky. A musíš přijít na správný místo." "Fakt, jo?" "No jo, chlape. Mluvíš se samotným králem neřízenosti. Co si myslíš, že jsem dělal celý ty roky na střední? Zdokonaloval jsem si život bez cíle." "Víš, minulej rok jsi s tímhle asi odjel pryč, ale tenhle rok, Pacey, mi připadáš dost řízenej." "Jo, já vím. Je to hrozný, co? Ale co můžu říct? Miluju život v kuchyni. Zbožňuju dokonce i ty poměry v kuchyni. Sandwich?" "Jasně." "Ale s těma poměrama nevyhnutelně přichází dívčí drama." "Och?" "Jo. Všechno to začalo, když jsem se pokoušel pomoct jedný holce ze sebezničujícího vztahu. Ale pak přihoď malinkatý náznak mé velmi nejasné myšlenky, že mě přitahuje, a její absolutní nedostatek přitažlivosti ke mně. Chápeš, co se ti snažím říct?" "To je hrozný. Chceš si o tom promluvit?" "Ne. Abych ti řek pravdu, není to vlastně až tak zajímavý. A není to nic, s čím by sis měl dělat starosti vzhledem k tomu všemu, co se ti poslední dobou honilo hlavou." "No... ať už to má jakýkoli význam, Pacey, kterýho znám by přišel na způsob, jak tý holce pomoct, bez ohledu na drama." "Vážně?" "Bezpochyby."
Jen a Joey se spolu učí v domě babičky, ale Jen to začne nudit a tak navrhne dát si pauzu. Joey jí poví, že jí Jack požádal o doprovod na zimní formální záležitost (párty v bratrstvu) a že se neodvážil požádat jí, tak to musí teď vytrpět ona. Jen jí řekne, že s ní soucítí. Joey se Jen taky zeptá na Dawsona, protože si teď docela rozumí, Jen Joey řekne, že Dawson je na úspěšné cestě všechno to zvládnout. Joey Jen řekne, že je ráda, že mu s tím pomáhá právě ona.
Dům bratrstva. Všichni se připravují na párty. Dle Polara je to jejich největší událost před svátky, musí to být dokonalé a každý musí zaskórovat. Aby zajistili poslední bod i pro ty, co s žádnou holkou zrovna nechodí, začnou zhotovovat seznam holek, které si dají snadno říct. Jeden kluk se zmíní, že Jack má sexy kamarádky na Worthingtonu. Jack nakonec přizná, že zná jednu, co by jejich požadavkům vyhovovala. Přidělují jí ke klukovi jménem Eric.
Byt Karen. Karen otevře dveře a najde venku Paceyho, který říká, že to možná bude znít absurdně, ale že už více nechce sedět a dívat se, jak se trápí, když je něco, co s tím může udělat. Pozve jí ven. Karen odvětí, že s ním jít na rande nemůže. Pacey jí přesvědčuje, že si potřebuje odpočinout od svého vztahu a nemusí to brát jako rande, bude to jen platonické. S přátelskou schůzkou Karen souhlasí.
Dawson je u své "cvokařky" a povídá si s ní. Rachel mu nakonec poradí, že by mu udělalo dobře, kdyby si někam vyrazil. Navrhne mu ten filmový festival.
Rádiová stanice. Za Jen tam přichází Nora - holka, s kterou jí Charlie podváděl. Jen jí uklidňuje, že tam dnes Charlie není a že by jí to stejně bylo jedno. Nora odvětí, že by chtěla mít její sebekontrolu, že ona o něm pořád sní, zvláště když připočte tu záležitost s "já se změnil". Jen se diví, o čem to mluví. Nora odvětí, že určitě ví, jde o všechny ty milostné dopisy, které jim neustále posílá, v nichž je přesvědčuje, že se změnil. Jen se diví ještě více, protože jí žádné takové dopisy Charlie neposílá. Je to jasné, Charlie chce zpět jen Noru. Nora se Jen omlouvá, ale Jen odvětí, že je to v pohodě.
Jen sedí na pohovce v kavárně a brečí, "Já chci klišovitý milostný dopisy. Prostě nechápu, proč si vybral jí a ne mě. Je na mně něco špatnýho?" zeptá se Jen Dawsona. Dawsonjí přitáhne k sobě, aby jí utěšil. Jen se zmíní, že jestli uvidí Noru nebo Charliho, pozvrací se. Dawson se spiklenecky usměje a řekne jí, ať jede s ním na festival. Jen souhlasí.
Joey a Andrey se připravují na párty v bratrstvu. Audrey je docela nervózní a pořád neví co na sebe. Po chvíli zazvoní Jack a Eric na dveře a společně vyrážejí.
Dawson a Jen dorazili do hotelu a jdou se zapsat na recepci. Dawsona tam všichni obdivujou a chválí, jak je úžasnej.
Všichni dorazej na párty k bratrsvu. Joey si postěžuje, že by tohle měla vidět i Jen a že jí asi zavolá. Jack se zmíní, že to nemůže, protože odjela s Dawsonem na výkend.
Rybí restaurace. Pacey a Karen jsou na jejich schůzce. Karen si pochvaluje večeři. Pacey poznamená, aby si všimla, že je drží mezi lidmi, aby odolala pokušení na něj skočit, když už souhlasili, že to bude jen platonické. Karen si povzdechne, že má pravdu, že se nechává chlapy snadno unést. Pacey odvětí, že si zaslouží být víc než jen Dannyho aférka, že si zaslouží někoho, kdo by jí také miloval.
Dawsonovi se tam moc nelíbí, protože si myslí, že není zase tak dobrej, aby ho museli všichni tak obdivovat, ale jen ho vyvede z omylu.
Pacey doprovází Karen po jejich schůzce domů. Diví si, že si nedá po večeři cigaretu. Karen odvětí, že kouří jen, když je nervózní nebo mrzutá. Pacey to považuje za dobrý signál, že se s ním dobře bavila, stejně jako to, že za celý večer ani jednou nekřičela ani si nestěžovala, jak mívá ve zvyku. Začne jí skládat komplimenty, že má skvělý vkus na šaty a smyl pro humor. Karen odvětí, že se s ním večer skvěle bavila. Rozloučí se a Pacey jí chce políbit na tvář, Karen ho však políbí na ústa. Začnou se muchlovat, vejdou v objetí do bytu, kde padá Pacey na pohovku a Karen na něj. Všichni sedí v kině a dívají se na Dawsonův film. Po skončení jde pořadatel na jeviště a pronese pár vět: "Hned poprvé, když jsem viděl tento dokument, jsem věděl, že jsem v rukách talentovaného filmaře, ale stejně tak jsem byl pohnut dopisem, který s ním přišel. Byl to dopis od otce toho filmaře, který mě říkal, že absolutně nemohu ignorovat práci jeho syna. Upřímně řečeno, předpokládal jsem, že se mi ten film nebude líbit, protože, no, přišel až tři dny po termínu. Ale jsem sám otec a vím jednu či dvě věci o rodičovské pýše. Takže jsem neochotně vložil kazetu do videa. A po pěti minutách jsem věděl, že měl Mitch Leery pravdu. Absolutně jsem nemohl ignorovat práci jeho syna. Takže, dámy a pánové, představuji vám filmaře, který stojím za letošním vítězným snímkem... Dawsona Leeryho." Po postrčení Jen přijde Dawson na jeviště "Uf... nevím, co říct. Můj táta... miloval filmy. Miloval je... v tom nejopravdovějším slova smyslu, ale nezajímal se o jejich natáčení. On prostě... miloval se na ně dívat. Začal mě brát do kina už v tom nejútlejším věku. Miloval jsem to. Bral mě do kina na filmy a pak... a pak mi o nich povídal. A díkybohu, že to dělal, protože jinak bych tady teď nestál. Ehm, díky moc za tuto cenu a za vřelé přijetí toho filmu Věnuji tento film svému otci a budu na něj vzpomínat pokaždé, když na tuto cenu pohlédnu. Takže, díky. A velmi speciální dík patří mé dívce, Jen Lindleyové. Jen se usměje a trochu se začervená.
Párty bratrstva. Audrey a Eric sedí na lavici a mluví spolu. Audrey se moc nebaví. Eric se jí ptá, co dělá za sport a dá jí ruku kolem ramen. Audrey se to nelíbí a ptá se, co to dělá. Eric odvětí, že nic a jde jí pro pití. U baru Eric narazí na Jacka, kterému vyčítá, že mu o Audrey lhal, že je upjatá a samé "ne, prosím". Jack odvětí, ať jí dá čas, že si určitě dá říct. Eric namítne, že už na ní vyzkoušel všechny své triky a nic. Jack odvětí, aby mu věřil a nebál se, že je Audrey jednoduchá a nakonec se s ním jistě vyspí. Pak se Jack otočí a spatří Joey, která celou dobu stála za ním a slyšela vše, co říkal.
Byt Karen. Pacey se obléká a hotoví se k odchodu. Říká, že ví, že to není jednoduché, ale není důvod, proč by jim to nemohlo fungovat. Karen odvětí, že se nic nemění a že to neznamená, že navázali nějaký vztah. To Pacey ví. Karen se zeptá, proč to vůbec začal. Pacey namítne, že ho Karen políbila první. Karen odvětí, že to byla chyba. Pacey se zeptá, jestli to udělala jen kvůli pomstě Dannymu. Karen odvětí, že to není tak jednoduché. Pacey řekne, že je, a odejde.
Dawson si povídá se svým vítězným předchůdcem. Když on řekne, že přichází jeho dívka. "To není...." Otočí se o uvidí Jen, kouká se na ní tak trochu jiným pohledem než kdy jindy
Joey a Jack se baví o tom, co Joey před chvilkou slyšela a ošklivě se pohádají. Joey odejde.
Teď přijde docela zajímavá scéná, tak to zase vemu trochu podrobnějc.
Jen vyjde z koupelny a má na sobě rozkošný pižámko. Dawson leží na posteli. "O čem přemýšlíš?" "O tátovi. V dobrým. Fakt v dobrým. Tak, jak jsem dlouho nebyl schopnej. Stát tam přede všema těma lidma a mluvit o něm to bylo prostě... bylo tak hezký na něj vzpomínat. Víš, poprvý jsem byl konečně schopnej bez pocitu viny ocenit to, jak skvělej byl táta a jaký jsem měl štěstí, že jsem ho poznal. Bez pocitu, že jsem ho zklamal. Nechci to zakřiknout, ale... odvážím se říct, že jsem šťastnej." "No, v to doufám, protože si to zasloužíš." "A musím za to hodně poděkovat tobě." "Jak jsi na to přišel?" "Nějak jsi dokázala přijít na způsob, jak tu pro mě být. A... uf... nikdy nebudu schopnej přijít na slova, který by vyjádřily, co to pro mě znamená." "Poslouchej, já... to je to nejmenší, co můžu udělat pro kluka, co mi vrátil víru v sex bez závazků." "To jsem udělal?" "Ano, to jsi udělal." "Páni. A jak jsem to udělal?" "Protože... ehm... ne. Když to mezi náma tenkrát před lety nefungovalo, ehm... stále jsi pro mě dokázal najít ve svým srdci místo." "Proč to mezi náma nefungovalo?" "Byl jsi zamilovanej do Joey." "Ne. Příliš to zjednodušuješ. Vypadá to, že ti musím připomenout, že to ty ses rozešla se mnou." "Jo, ale, já-- ach, bože. Rychle jsem skoukla svý chyby a následně jsem se... ehm... zabouchla do tebe velice rozpačitým způsobem." "To je pravda. Zabouchla ses. Ach, bože. A stydím se to přiznat, ale fakt jsem si to užíval. Fakt. Zbožňoval jsem to, zvlášť, když jsi byla první holka, který jsem otevřel svý srdce a tak všechno." "To jsem byla?" "Bože, jo. Dost osudovým způsobem. Ale... nicméně... myslím, že zcela jistě znám důvod, proč to mezi náma nefungovalo." "Proč?" "Nikdy jsem tě fyzicky nepřitahoval." "Tohle si myslíš?" "Jo. Myslím, že sis myslela, že jsem neškodnej." "Jo." Jen se k němu natáhne a políbí ho, pak se začnou vášnivě líbat a svlíkat.
Jen a Dawson leží na posteli, po té, co se spolu vyspali. Dawson se zeptá, jestli tohle je to, o čem všichni mluví, takhle si to nepředstavoval. Jen trochu zesmutní, ale Dawson jí řekne, že všichni říkaj, že to poprví není, tak dobrý, ale že tohle bylo úplně skvělý. Nakonec se Jen k Dawsonovi přitulí a společně leží v posteli.
Restaurace. Danny dělá na nějakých papírech, když přijde Pacey s tím, že si musí promluvit. Pacey chce dát výpověď. Danny se zeptá, jestli je to kvůli Karen. Pacey odvětí, že ano, že se to zkomplikovalo a že mu je to líto, protože to neměl v úmyslu. Danny odvětí, že měl a že mu nemusí lhát. Pacey se diví, že mu to říká chlap, co podvádí svou ženu a jeho dostal doprostřed toho všeho. A zeptá se Dannyho, jestli to někdy s Karen skončí. Danny odvětí, že ano. Pacey řekne, že to je fajn, ale stále chce dát výpověď. Danny odvětí, že ho Karen předběhla a sama dala výpověď. A že se Paceymu omlouvá, že ho do toho zatáhl, a dodá, že práce je pořád jeho, jestli chce.
Audrey sedí na posteli a naproti ní je Jack a omlouvá se jí. V tom vejde Joey, Audrey se nenápadně vytratí a řekne Joey, že se jí omluvil a ať je na něho hodná. Jack a Joey si popovídají a nakonec se usmíří.
Lavička před restaurací. Sedí tam Karen a přijde k ní Pacey. Karen se mu omlouvá za to, co minulou noc řekla a že to byla stejně její chyba jako jeho, ale že toho ani na vteřinu nelituje. Že jí přiměl učinit rozhodnutí, které měla udělat už dávno. Pacey odvětí, že nemusí odjíždět. Karen namítne, že musí, aby se dala sama dohromady, a poděkuje Paceymu, že jí to přiměl si uvědomit. Dále nabádá Paceyho, aby zůstal u Dannyho, že to není tak špatný chlap a Pacey je v té práci dobrý. Pak se rozloučí a Karen nasedne do taxíku.
Jen a Dawson v pokoji balí. Jen si chce s Dawsonem promluvit. "Chci říct, že jedna má část by si přála, aby minulá noc byla jen, ehm, krásná vzpomínka, a druhá část ví, že sex všechno mění. A já prostě nechci ztratit naše přátelství." "Dobře. Neztratíš mý přátelství. Slibuju." "Dobře?" "A, ano, sex věci mění. Ale kdo říká, že to musí být k horšímu?" "Co tím myslíš?" "Já nevím. Nevím. Kdybych ti řek, že vím, kam to povede, lhal bych ti, protože to nevím. Všechno, co vím, je, že... se to minulou noc stalo a bylo to správný. A jestli sex věci mění, víš co? Říkám, pojďme do toho. Jsem připravenej to objevovat." "Dobře. Jdu do toho. Přála bych si, abysme nemuseli odjet." "Tak zůstaneme." Dawson vysype obsah tašky na zem.
 


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_