. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #507 - Text, lži a video (Text, Lies and Videotape) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Jen a Dawson sedí na lavičce, pijí kafe a mluví spolu o psychiatrovi, ke kterému má Dawson za 15 minut jít na sezení. Jen ho uklidňuje. Dawson jí poděkuje, že je s ním a jde na sezení.
Audrey přijde s kamerou a oznámí Joey, že se chystá natočit video na konkurz, kam se chce přihlásit. Joey se pokouší pokročit v tom projektu o Rose Lazareový. Dnes mají další schůzku.
Restaurace. Pacey něco kuchtí a přijde za ním Danny. Dozvídáme se, že bude velká oslava. Přijde Karen a vzkazuje, že volal dodavatel Rob a gratuloval k úspěchu restaurace. Danny začne vzpomínat, že ještě před rokem si nechával za každou dodávku zboží platit hotově a on měsíce přespával v restauraci, aby zkontroloval každou dodávku, jestli je čerstvá. Pacey poznamená, že to muselo být pro manželství peklo, a zeptá se, jestli zítra přijde na oslavu jeho žena. Danny odvětí, že nemůže.
Dawson je u terapeutky na sezení a docela dobře si povídají o otci, o škole....... Nakonec mu Rachel (terapeutka) řekne: "Dawsone, ztráta milované osoby -- náhlá ztráta milované osoby bez logických vysvětleních -- mozek není uzpůsoben, aby si s něčím takovým poradil. A tak pár lží tady a tam... to je možná způsob, jak se udržet v chodu. Jediný problém nastává v okamžiku, když začneš přesvědčovat sám sebe, že jsou ty lži pravda."
Schůzka nad projektem. Joey, Wilder a ostatní studenti mluví o materiálech poházených kolem. Studenti Alan a Cassandra spekulují, že nově objevené dopisy svědčí pro lesbickou aféru a to je důvod, proč je její manžel nikdy nikomu neukázal. Wilder s tím tak úplně nesouhlasí. Joey se zeptá, kdo je I.V., které(mu) jsou ty dopisy určené. To ovšem nikdo neví a obálky se nedochovaly. Wilder to uzavírá, že jsou to však ty neintimnější a nejotevřenější dopisy, které Rose Lazareová za svůj život napsala. Cassandra to přirovnává k jiné spisovatelce a Joey netuší, o kom je řeč. Wilder schůzku uzavírá s tím, že pro příště si mají připravit nápady, kdo by ta záhadná osoba, které jsou dopisy určeny, mohla být.
Restaurace. Pacey pracuje, když za ním přijde Karen a zeptá se, jestli má rande na středu. Pacey odvětí, že ne. Karen se zeptá, co je s Melanie, a Pacey odpoví, že má moc práce ve škole. Karen pokračuje, že to má Pacey blbý a navrhne, aby si vyšel s jednou její kamarádkou. Pacey odmítne. Karen namítne, že má samé sexy kamarádky. Pacey opět odmítne a řekne, že toho má plné zuby. Karen se ptá čeho. Pacey odvětí, aby to ani nechtěla vědět. Karen naléhá a tak Pacey spustí o jejím příteli, o kterém stále mluví. A že ho za celou dobu, co dělá v restauraci, ještě neviděl. Karen odvětí, že má moc práce. Pacey se zeptá, jestli jí nevytáhl na romantický večer na lodi v přístavu. Karen se diví, jak o tom Pacey ví, a zeptá se, jestli mu o tom Danny řekl. Pacey odvětí, že ta loď je jeho. A že celou dobu, co si stěžovala na svého přítele, byl tak hloupý, že s ní soucítil. Karen odvětí, že se ho o to neprosila a aby na ní neházel vinu, když o jejím životě nic neví. Pacey odvětí, že ví, že tento vztah jí jedině ublíží a že musel kvůli ní lhát do očí Dannyho ženě a to nebylo příjemné. Karen se rozpovídá o tom, že ve skutečném světě musejí lidé dělat věci, co nejsou příjemné, a přijímat věci, ktere nejsou úplně dokonalé, a někdy nejsou lidé dost zralí, aby to pochopili, a v takovém případě by se do toho neměli plést.
Dawson a Gale si povídají před domem o Dawsonově terapii, když přijede právník, který vyřizuje Mitchovu závěť. "Poslední bod je závěť. Jak víte, v závěti jsou peníze odkázány na zdravotní pojistky, výpomoc se vzděláním, finanční podporu. Jste tam zahrnuta vy a Dawson." "A Lili?" zeptá se Dawson. "Pokud vím, tak Mitch nikdy neodevzdal dodatek, kterým by jí do závěti zahrnul, což technicky vzato neznamená, že by k těm penězům neměla přístup, což stejně právě teď není až tak důležité. Existují způsoby, kterými si s tím můžeme poradit, dokonale legální způsoby." "Pokud vím, tak Mitch nikdy neodevzdal dodatek, kterým by jí do závěti zahrnul, což technicky vzato neznamená, že by k těm penězům neměla přístup, což stejně právě teď není až tak důležité. Existují způsoby, kterými si s tím můžeme poradit, dokonale legální způsoby." "Ne. Raději bych se po tom dodatku podíval. Nikdy nevíte, kde mohou takovéto věci být. Složky, obálky, šuplíky." Gale slíbí, že se po tom podívají.
Před školu si Joey a Wilder povídají o projektu Rose Lazareové. Wilder s Joey všechno probírá a snaží se jí pomoc, Joey se ho nakonec zeptá, proč to dělá. Wilder řekne že má rád outsidery.
Dawson se doma probírá všemi dokumenty, když k němu přijde Gale. "Zlato?" zavolá Gale. "Nemyslíš si, že by to mohlo být v restauraci, že ne? V nějakým šuplíku v kanceláři?" "Myslela jsem, že už jsi chtěl s hledáním přestat." "Jo, to chtěl, ale nemůžu." Řekne Dawson. " Ale slyšel jsi, co říkal pan Brezny, ne? Je to technická záležitost. Není to důležité, zlato. Všechno se vyřeší." "No, bylo by lepší, kdybychom to našli. Někde to tu musí být." "Dawsone, přestaň." "Proč?" "Protože mě trochu děsíš." "Našla jsi to, že jo?" "Strana 63 v románu Stephana Kinga na jeho nočním stolku." "A není to podepsaný." "Nikdy jsem si nemyslela, že bude. Zlato, tvůj otec byl spoustu věcí, ale... nebyl dobrý v detailech."
Joey hledá v polici příslušnou ročenku, ale je pryč. V té chvíli si všimne Cassandry, která sedí za jedním ze stolů a listuje tou ročenkou. Joey se tedy odhodlá a jde za ní. Cassendra řekne ať si jí klidně půjčí, že stejně jde jenom o to být profesoru Wilderovi na blízku. Pacey přichází k lodi a zjistí, že tam na něj čeká Karen, která se mu omlouvá za to, co řekla. Pacey se také omlouvá. Karen řekně, že jí Pacey Dannyho připomíná. Pacey se diví, že jí připomíná chlapa, co podvádí svou ženu. Karen odvětí, že když se dali dohromady, nebylo to úplně přesně podvádění. Emily trucovala, protože si myslela, že Danny tráví v restauraci až příliš času. Nechápala, že bez něj by se za půl roku restaurace položila. Danny má takový ten nakažlivý idealismus a víru, že se všechno vyřeší. A to Karen vidí v Paceym. Pacey jí pozve na loď, ale Karen to odmítne a jde domů.
Jen a Dawson si povídají v domě babičky. Dawson se jí svěří ze závětí svého otce a že jí zapoměl podepsat.
Audrey ukazuje Joey co natočila, když to skončí, Joey rychle vstane a řekne, že je to ono a odejde.
Restaurace. Pacey pracuje v restauraci, když přijde Danny. Omlouvá se mu, že musí v kuchyni trávit celý večer, a říká, že si připadá jako zlá macecha branící Popelce v návštěvu plesu. Pacey odvětí, že to jeho vnitřní Popelka přežije. Přijde Karen a vzápětí i Dannyho žena Emily. Danny je překvapen, že přišla. Emily odvětí, že je trochu těžké slavit úspěch restaurace, která jí málem zničila manželství. Danny a Emily odcházejí tancovat. Pacey se zeptá Karen, jestli je v pořádku. Karen odvětí, co se stará, že určitě Emily sám zavolal, aby přišla. To Pacey odmítne a řekne, že se jen pokouší být jejím přítelem, protože jich Karen očividně moc nemá, jinak by jí už dávno řekli, že tohle musí skončit špatně - pro ní, pro Dannyho, pro každého. Karen se zeptá, jestli jí chce říct, že ženatí muži neopouštějí své manželky kvůli servírkám, se kterými spi. Pacey odvětí, že ano. Karen mu poděkuje za žhavou novinku.
Dawson je na sezení a povídá si s Rachel o svých problémech. Pacey vyjde z kuchyně a všimne si Karen, která sedí sama za jedním ze stolů. Jde k ní. Karen se zeptá, co chce. Pacey odpoví, že jí zapomněl říct, že dnes večer vypadá skvěle. Karen se podívá na Dannyho a Emily, kteří spolu tancují, a řekne Paceymu, že by si přála být někým úplně jiným. Pacey hned spustí, že on je Scott a jak se jmenuje ona. Karen odvětí, že Marie. Pacey jí požádá o tanec. Jdou tancovat a Karen vidí Dannyho líbat Emily. Končí s jejich malou hrou a zeptá se Paceyho, jak jí tohle může Danny dělat, a řekne, že si s ním půjde promluvit. Pacey jí odradí s tím, že je to opravdu špatný nápad a co by mu vlastně řekla. Joey přijde pozdějc na schůzku o projektu. Poví, že si myslí, že Rose psala dopisy sama sobě a úplně zazáří, všichni v místnosti oněmní, protože to nikoho jiného nenapadlo a tak trochu jí asi záviděli, že na to přišla právě ona.
Po schůzce pomáhá Joey profesoru uklidit. Wilder jí pochválí, že to od ní nečekal. Je překvapen , že je teprve prvačka a má tolik skvělých nápadů. Profesor nakonec řekne Joey, že může už jít domu, že to douklidí pozdějc.
Jen je v rádiu a pouští písničku s věnování, že je pro starého přítele, který zažil její dobrý stránky a i ty špatný a jednu noc v ledovém rybníce jí viděl jen tak. Pustí písničku od REM a mi můžeme vydět vzpomínkou scénu na tu noc, kdy se s Dawsonem koupali na adama. Dawson právě nasedl do auta a slyšel celé Jenino věnování (směje se)
Joey a Audrey se spolu baví o včerejšku. Audrey nemůže uvěřit, že jí to napadlo díky její kazetě a ptá se Joey jaký to udělalo na Wildera dojem. Joey řekne, že snad dobrý a že je jí to jedno. Dům Karen. Pacey se objeví u dveří a nese nějaké tašky. Řekne Karen, že teď byl s návštěvou na řadě on a že jí přinesl jídlo z restaurace, protože toho moc nesnědla. Karen mu poděkuje, že má o ní starost a naslouchá jí. Stěžuje si, že Danny líbal Emily přímo před ní. Pacey namítne, že polibky na veřejnosti patří k manželství. Karen uznává, že by to měla s Dannym ukončit a jít dal. Pak pozve Paceyho na večeři. V té chvíli zazvoní telefon a spustí se záznamník. Volá Danny. Říká, že jeho život je právě teď moc komplikovaný a že je mu líto, že je Karen uprostřed toho uvězněná, ale že jí opravdu miluje a nikdy ji nechtěl ublížit. Pak jí požádá, aby, jestli tam je, zvedla telefon, že si chce promluvit.
Dawson přijde pozdě domů a najde Gale, jak si u krbu čte, řekne mu, že mu přišel dopis. Když ho Dawson otevře zjistí, že vyhrál ňáký filmový festival, ale podiví se, protože se nikam nehlasil. Gale mu řekne, že ho tam přihlásil jeho otec.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_