. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #503 - Návrat do Capeside (Capeside Revisited) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Na začátku si Joey, Jen a Audrey dávají do nosu v nějaké restauraci. Když čekají, až jim přinesou jídlo, zavolá Jennifer na mobilní telefon Charlie a Joey s Audrey si o něm začnou povídat, aby zjistili, že o něm vlastně nic nevědí. Joey se pak rozhodne odskočit si na záchod a po cestě uvidí v kuchyni někoho povědomého. Paceyho.
Joey přemýšlí, jak dlouho je asi Pacey v Bostonu. Jennifer jí řekne, že přesně tři a půl týdne. Jen jí prozradí, že věděla, že je ve městě, ale že dělá v téhle restauraci ne. Joey se rozhodne raději odejít. Jennifer se jí snaží zastavit: "Ty ho snad nechceš vidět?" "Jasně že chci, ale on mě asi ne." "Jak to můžeš vědět?" "Už je tu tři a půl týdne. A kdyby mě chtěl vidět, nepožádal by tě, abys mi neříkala, že tu je."
Dawson, který nakonec zůstal v Bostonu, se nastěhoval k babičce Jen. Z jejich rozhovoru se dozvíme, že zítra se má Dawson vydat do Capeside za svými rodiči, aby jim sdělil, že se rozhodl zůstat v Bostonu, čehož se dost bojí.
Dům bratrstva. Jack se dobře baví, hraje s nějakým Blossomem, který to bratrstvo vede, videohru. Pak se ještě s nějakým Polarem baví o škole a tak. Jack se diví, kolik toho o něm ví. Blossom mu odvětí, že o těch, co přijmou mezi sebe, rádi ví všechno.
Kuchyně v restauraci. Pacey škrábe brambory, když se tam přiřítí Karen a začne nadávat na nějakou blondýnu, co vrátila salát, protože nesnáší ančovičky. Pacey si zase stěžuje, že ho Danny najal jako kuchaře a přitom to jediné, co mu dovolí dělat, je škrábat brambory. Karen se zlobí, že si Pacey nevzal kuchařskou čepici. Tu Pacey zásadně odmítá a diví se, proč je Karen tak nezvykle zamlklá. Ta opáčí, že má lepší věci na práci, než se vybavovat s novým kuchtíkem. Pacey odvětí, že on není kuchtík, protože kdyby byl, vařil by, zatímco on jen škrábe brambory.
Charlieho pokoj. Jen Charliemu oznamuje, aby si nezvykal, že ji uprostřed noci zavolá a ona hned přijde. Charlie se chce líbat, ale Jen se o něm pokouší něco zjistit. Ptá se ho, kde vyrůstal. Charlie odpoví, že všude. Ptá se ho, kde chodil na střední. On odpoví, ze na mnoha místech. Jen si stěžuje, že to nejsou opravdové odpovědi. Charlie namítne, že opravdové odpovědi jsou nudné a dlouhé. Nakonec se podvolí a řekne jí, že se narodil v Highland Parku ve státě Illinois. Jen řekne, že to nakonec nebylo tak těžké. Charlie odvětí, že to bylo mučení.
Dawson stojí před domem v Capeside a dívá se na zátoku, najednou z domu vyjde Mitch. Doma jim Dawson řekne, že se rozhodl nechat filmový školy a že bude studovat v Bostonu, Gale to trochu veme, ale Mitch se rozzlobí.Na pokoji se snaží Audrey z Joey dostat něco o tom klukovi, kterého viděla v restauraci (o Paceym). "Tak chceš ho vidět nebo ne?" "Jo. Ne. Jo, ale jenom jestli chce vidět on mě, což očividně nechce." "Jasně že tě chce vidět, protože jsi nádherná a nevíš to o sobě. Protože jsi chytrá a nevěříš tomu. Jsi ten druh holky, na který žádnej kluk nikdy nemůže zapomenout."
Jack se probudí na gauči a diví se, kde to je. Blossom mu řekne, že byl opilí a tak ho nenechali řídit. Pak mu opět opakuje o bratrstvu. Chce po něm, aby se rozhodl, jestli se k nim přidá. Jack pak přede všemi přítomnými řekne, že je gay, a je překvapen, že to už ví. Jack se ptá, jestli jsou v bratrstvu i jiní gayové. Řeknou mu, že by byl první. Jack se diví, protože si myslel, že tyto univerzitní spolky mezi se be neradi přijímají menšinově orientované studenty. Blossom mu odvětí, že ten jejich je jiný a že ho chtějí proto, že je gay.
Jen a Charli jsou spolu v posteli. Jen chce vědět, jaká je Charliho oblíbená barva. Ten odpoví, že barva jejích očí. Jen mu zakryje oči a chce vědět, jakou mají barvu. Charlie to považuje za směšné, že by s ní týden spal a nevěděl by jakou mají barvu její oči. Odvětí tedy, že hnědou, což je správně. Charlie řekne, že to není jen jeho chyba, že je jejich vztah o sexu. Jen namítne, že její taky ne. Nakonec se dohodnou, že zkusí vydržet 12 hodin bez sexu.
Kuchyně v restauraci. I následující den Pacey stále pracuje na bramborách. Karen vejde do kuchyně a je stejně jako včera nabroušená. Opět vyhubuje Paceymu, že nenosí čepici atd. Pacey jen poznamená, že na něj vybuchla a on nemá ponětí proč.
Dawson sedí na podlaze u své postele a přijde za ním Mitch "........Natáčel jsi filmy už od té doby, co jsi byl malý kluk. Poprvé jsem slyšel o USC, když ti bylo deset, a poslední čtyři roky to bylo v Leeryovic domácnosti nepřetržité téma. Tak co to vyvádíš? Stahuješ ocas. Překonal jsi peklo a vysoké vody a všelijaké nepřízně osudu, které by obyčejného kluka donutily utéct, a skutečně jsi dokázal nemožné a dostal ses tam. Dokázal jsi to, Dawsone. Ty... jsi to dokázal. Teď jsi tam... máš před sebou celý život a přemýšlíš o tom, že to všechno zahodíš? Zbláznil ses? Dawson mu řekne, že možná trochu a začnou se trochu hádat, nakonec mu Mitch dá letenku: "Tady je příležitost mít život, jaký jsi chtěl mít od té doby, co jsi byl malý kluk. Zamluvil jsem ti let na zítra v 15:30. Chop se téhle příležitosti, Dawsone. Chop se jí. Za chvíli bude pryč... a to je život.
Dawson sedí venku na dece s Lily. Gale a Mitch sedí opodál a dívají se na ně. Gale Mitchovi řekne, že to bude znít asi sobecky, ale byla by ráda, kdyby se školou Dawson skončil, protože jí hrozně chybí. Mitch jí řekne, že jemu také.
Charlieho pokoj. Jen a Charlie se pokoušejí nesexovat. Baví se o tom, na co jít do kina. Charlie zásadně odmítá filmy s titulky. Chvíli se o tom škorpí a nakonec Charlie říká, že se o sobě dozvěděli zase něco nového a že než se nadějí, 12 hodin uteče a zase budou moci sexovat.
Dům babičky. Jack se svěřuje babičce, že má možnost vstoupit do bratrstva. Babička si myslí, že je to skvělé. Ale když o tom Jack mluvil po telefonu s Tobeym, ten si myslel, že jen chtějí naplnit kvóty na počet příslušníků menšin v bratrstvu. Jack si to nemyslí, má pocit, že poprvé ve svém životě našel místo, kam skutečně zapadne. Babička ho podporuje s tím, že určitě nechtějí jen naplnit kvóty.
V Capeside sedí Gale a Dawson na stolku na jejich zahradě. Gale se Dawsona zeptá, jestli s Joey chodí nebo jestli ho požádala, aby zůstal v Bostonu. Dawson na obě otázky odpoví záporně a ví, že jeho rozhodnutí nedává smysl, ale poprvé v životě se rozhodl jít za svým srdcem. Gale mu řekne, ať si to pořádně rozmyslí, ale že ho v jeho názoru bude podporovat.
Charlieho pokoj. Charlie a Jen si dávají otázky typu oblíbené pití, prezident apod. Jen chce najít něco, co mají společného. Charlie namítne, že mají společný sex, a nevidí nic špatného na vztahu založeném na sexu. Nakonec se s jasným úmyslem přiblíží k Jen. Jen mu říká, že ale jednou musejí dostat jejich vztah z Charlieho pokoje. Najednou Charlie zjistí, že už spotřebovali všechny kondomy. Jen ho vyzve, aby šel nějaké koupit. Charlie odvětí, proč je kupovat, když je mohou ukrást. Popadne Jen za ruku a vyvede jí s pokoje s tím, že z něj stejně chtěla jejich vztah dostat. Joey hledá Paceyho loď v přístavu, když ho najde, podívá se nahoru na večerní nebe a povídá: "Ve městě nejsou večer moc vidět, co?" zeptá se. Pacey se překvapeně otočí, a když jí uvidí, trochu se usměje a také se podívá na nebe. "Hvězdy? Ne, nejsou moc vidět." Podívá se na Joey. "Předtím byly, co?" Joey se na něj konečně podívá a usměje se. "Předtím jo." Pacey jí podá ruku a pomůže na palubu lodi. "Takže mě nejspíš asi Lindleyová práskla, co?" "Jí z toho vynech. Viděla jsem tě v restauraci." "Aha, moje nový působiště." "A až potom trošku rozpletla celou tu záhadu." "Což by zdůvodnilo, proč se tu tak dlouho neukázala." "Kdepak, to je kvůli jejímu novýmu klukovi." "Fakt? To jsem rád." "Jo. Předpokládám, že ti řekla o těch nedělních společných obědech." "Jo, něco takovýho jsem zaslech." "Je to hezký. Každej tejden se snažíme bejt pohromadě, protože v tak velkym městě se člověk lehce ztratí." "To teda jo. Není tu moc hvězd, který by tě vedly." "Možná bys mohl občas přijít." "Zkusím to." "Protože, víš, Pacey, nerada bych, aby to bylo kvůli mě." "Kvůli tobě?" "Nebo kvůli té naší romanci, kterou jsme měli. Bylo tu plno zloby a slz a vzájemnýho obviňování." "Jo, trošku si na to vzpomínám. Chodili jsme spolu, co?" "Jo, myslim, že jo." Joey se, s Paceyho pomocí, přesune za kormidlo. "Ale já už málem zapomněla i na to, že jsem spala s půlkou fotbalovýho týmu." "Fakt? Jen s půlkou? Koukám, že to odříkání bereš vážně." "Druhou půlku jsem musela nechat pro svojí spolubydlící." "Spolubydlící. Páni, je mi jí docela líto. Čtyřiadvacet hodin denně v malém prostoru s tebou - to není nejzdravější." Oba si sednou. "Já nechrápu." "Dovoluji si nesouhlasit." "Víš, kdysi jsem četla takovej článek pro biologii, kde psali, že lidskej mozek dokáže lehce zapomenout na věci z minulosti." "A nemusí se k tomu používat žádný drogy?" "Tak to nevim, ale myslim, že to znamená, že v ne tak vzdálené budoucnosti je možné zapomenout na všechno špatné a pamatovat si jen to dobré." "Pokud jde o mě, myslim, že to přišlo už teď. Tak mi pověz něco o tý tvý spolubydlící." "Fakt to chceš vědět?" "Jasně že jo." "Ale ne, já chci vědět o tvý práci a týhle lodi." "No, technicky vlastně moje není, ale prozatim je to dobrý. A práce je práce, ale o tomhle létě..." Pacey začne vyprávět, hudba to přehluší a my se můžeme pokochat záběrem na bostonské nebe.


Dawson si doma v Capeside balí věci a jde se rozloučit s Lilly a Gale. Když tam vejde Mitch, Dawson mu vrátí letenku, protože se nakonec rozhodl zůstat v Bostonu. Mitch mu řekne, že dělá velikánskou chybu, a že se v něm zklamal, ale přes to všechno ho má pořád rád a bude tu pro něj. Zdravotnické středisko na Boston Bay. Charlie a Jen tam vlézají oknem. Vyjde najevo, že to vlastně není krádež, protože ty kondomy jsou stejně zadarmo. Když tam Charlie nemůže dost dobře přečíst nápis na skříňce s kondomy, Jen pochopí, že je krátkozraký, což Charlie nakonec přiznává. A to je také důvod, proč nemá rád filmy s titulky - nesnáší brýle. Jen je ráda, že se o Charliem konečně něco dozvěděla. Jack se ujišťuje u Blossoma, že ho nechtějí přijmout jen kvůli naplnění kvót. Blossom odvětí, že ne, a Jack nakonec do bratrstva vstupuje. Kuchyně v restauraci. Přichází tam za Paceym Danny. Pacey mu hrdě oznámí, že už všechny brambory oškrábal a nakrájel na plátky. Danny je následně všechny hodí do koše s tím, že brambůrky ve své restauraci nepodává. Ukáže se, že všechno to škrabání brambor byla jen zkouška trpělivosti. Nyní může Pacey dělat kuchaře a rovněž se dozví, že jeho nové místo chtěla také Karen, a proto na něj byla celou dobu tak naštvaná. Joey se vrátí na kolej a na schodech uvidí sedět Dawsona. Ten jí řekne, že jeho víkend nebyl moc dobrý, protože si tak nějak znepřátelil rodiče. Chce po Joey aby mu řekla, že jeho rozhodnutí bylo správné a bude mít jen kladné dozvuky po zbytek jeho života. Joey to říct nemůže, ale poví mu, že tu není nic dobrého ani špatného - pouze následky ať jsou jakékoliv. Oba nechápou, co to znamená, ale přesně to Joey prý řekl profesor sociologie :) Pak se rozhodnou dát si kafíčko u Joey na pokoji. Mitch jde mezitím z obchodu, vleze do svého auta se zmrzlinou a vyjede na cestu zpět domů. Při cestě mu upadne kopeček, Mitch se pro něj sehne a když se opět podívá na cestu, oslní ho pouze světla z auta přijíždějícího z protisměru...


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_