. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #423 - Kapitola končí (Coda) ::

Napsal: 
Režie: 
Premiéra: 
Premiéra v ČR: pátek, 22.listopadu 2002 v 14:45 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson a Joey se dívají na film, kterej kdysi na točili. Když film skončí, řekne dawson že mu s toho ještě teď běhá mráz po zádech, Joey mu připomene, že ten film vyhrál na festivalu. Najednou se ve filmu objeví Pacey, Joey zesmutní a Dawson si toho všimne a zeptá se jestli už zavolal, Joey řekne, že příšera z hlubin ještě nezavolala, Dawson jí řekne, že se určitě ozve. Řekne jí také, že přes to všechno trápení je s ní rád, Joey řekne, že je s ním taky moc ráda.
Joey, Jack, Jen a Dawson leží venku v parku, soutěží o to kdo řekne největší nechuťárnu. Vyhraje Dawson, ale musí se rozloučit, protože ne něho čeká táta a tak se dohodnou na večer do kina.
Mitch a Dawson jsou v obchodě s počítači, protože mu Mitch chce nějaký koupit, ale Dawson poděkuje, ale řekne, že je to zbytečný. Nakonec to vyústí v hádku.
Jen přijde domů s Jackem a tam už je vše sbaleno, babička tak jemně naznačí, že by Jen měla zůstat dneska doma, Jen jí překvapí a řekne tedy, že ano. Babička to ale nedovolí, řekne jí, ať si to pořádně užije, že přeci Dawson zítra odjíždí.
Mitch a Dawson se vrací domů z nákupu. Na Dawsona už tam čeká Joey a chystají se jít za Jackem a Jen. Mitch ale řekne Dawsonovi, že by měl poslední den zůstat doma a znovu se pohádají. Když Mitch odejde, řekne jim Gale ať jdou a pěkně si to užijou.
Pacey se má skvěle. Potřebuje si, ale zavolat a tak se zeptá jednoho kluka "Myslíš, že bych v tomhle ráji našel telefon?" "Zkus tohle," řekne a podá mu mobila. Pacey si jde tedy zavolat, ale nikdo to nebere.
Jen, Jack, Joey a Dawson jdou do kina. Jen a Joey jdou ve předu, takže si Jack a Dawson povídají o Joey. "Nepřemejšlel jsi, že s ní zůstaneš celý léto?" "Přemejšlel a málem jsem z toho zešedivěl." Jen a Joey si pro změnu povídají o Dawsonovi. Jen řekne Joey, ať mu řekne, ať zůstane, Joey se jí zeptá, s čeho tak usuzuje. Jen řekne, že jí to napovídá šestý smysl. Pak k nim přijde Jack a Dawson a jdou do kina.
Když kino skončí, hodí Dawson domů Joey a Jen, Jack má auto u Jen.
Gale a Mitch vybírají nejhezčí fotku Lili a zavedou řeč na Dawsona. Mitch se zeptá Gale, jestli si myslí, že bude Lili taky tak tvrdohlavá, jako Dawson. Gale řekne, že určitě a začnou se trochu přít. "Někteří lidé, kteří jsou nejistí svojí budoucností, vyvolávají hádky před domem než aby přiznali, že jsou nervózní z budoucnosti." "Jo a říkala jsem ti, že to jsou většinou muži?"
Dawson přiveze Joey domů a jde jí doprovodit až ke dveřím. "Bude to takový divný," řekne Joey. "A co?" "Příští rok." "Uvidíme se na den díkuvzdání?" "No máma s tátou uvažujou, že by za mnou přijeli do LA." "Aha a na Vánoce?" zeptá se Joey. "To určitě." "Zlom vas." "Ty taky." "Měj se Dawsone." Obejmou se a Joey zajde dovnitř a Dawson chce odejít, ale pak se vrací a chce jít za Joey, ale ta zhasne.
Dawson pak zaveze ještě Jen domů. Jack a Jen daj Dawsonovi mobil, aby jim mohl zavolat, pak Jack odejde. Dawson doprovodí ještě Jen domů. "Tak běž, užívej si a nikdy mi už nevolej," řekne Jen. "Mám utvrdit tvůj názor na chlapy?" "Ale mi jsme spolu přece nespali." "A máš pět minut," zeptá se Dawson. "Pro tebe vždycky Dawsone." Jen ho obejme. "Měj se krásně." Když Dawson odchází, Jen se otočí a dívá se za ním, než zajde domů.
Dawson zvedne zvonící telefon. "Dawsone, jsi to ty?" "Pacey? Kde jsi?" "Jsem v ráji brácho, směješ se, ale je to tak." "Jak to jde?" "Je to tvrdá práce, ale asi nejlepší, co jsem kdy dělal, alespoň nemam čas přemejšlet." "Hm." "Jak se má?" "Však víš, je neposedná, člověku toho moc neřekne, měl by jsi jí zavolat." "To radši ne, ale kvůli tomu jsem nevolal. Uvědomli jsem si, že jsi jedinej člověk v Capeside u kterýho lituju, že jsem se s ním nerozloučil, protože mi na našem kamarádství hodně záleželo, chtěl jsem ti to říct i přes to všechno, co se stalo, i přes tu vzdálenost vzpomínám jaký to bejvávalo." "Pacey jsem rád, že jsi zavolal, nestihl jsem ti říct, co jsem chtěl." "A sice?" zeptá se Pacey. "Jsi dobrej Pacey." "Díky brácho." "Tak hodně štěstí." "Jo tobě taky, měj se."
Dawson má na posteli kufry, ale najednou veme bundu a jde za Joey, cestou jí ale potká, jak jde za ním a tak jdou k němu nahoru do pokoje. Dawson vyndá kufry a řekne, že potřebuje pomoct. "Ty jsi horší než ženská." "Tak ze mě udělej chlapa." Začnou si povídat o všem možným. "Dawsone, zůstaň tady." "Můj nejlepší kamarád zítra odjíždí a já se bojím, že mě nenávidí." "Joey nemohl bych tě nenávidět." "Teď když je to všechno fajn, tak odjíždíš." "Joey, kdybych si alespoň trochu myslel, že je to správný, zůstal bych, ale je čas jít, je načase, aby s tohohle pokoje odešel a tys našla sama sebe i beze mě, tahle kapitole skončila, cítím to tak." "Věříš na kouzla, Dawsone?" "Já nevěřila, jak bych mohla, máma mi umřela ve třinácti, pak člověk doufá, že se to zlepší, ale pak se tu objeví táta, kterej nedokáže překonat svoje chyby, takže žádný abrakadabra, potom přijde Pacey, jestli to bylo ňáký kouzlo, tak už je pryč a pak jsi tu ty, kamarád, kterej je pořád se mnou, to je kouzlo a bez dalšího řečnění ti chci říct, že mi budeš chybět, Dawsone." "Ty mě taky budeš chybět, Joey." Najednou stojí blizoučko u sebe, u okna, pomalu se k sobě přibližují a políbí se.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_