. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #420 - Apokalypsa (Promicide) ::

Napsal: Maggie Friedman
Režie: Jason Moore
Premiéra: středa, 2.května 2001 na The WB
Premiéra v ČR: úterý, 19.listopadu 2002 v 14:40 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Joey je společně s Paceym a Bessie v jejím pokoji. Bessie zkouší Joey šaty na maturitní ples, Pacey si jí nemůže vynachválit. Joey mu řekne, že si na to nepotrpí a ať si vzpomene, jak dopadl jejich poslední společný ples. Pacey jí ale slíbí, že si ples skvěle užijou. Když ale odchází, Joey ho požádá, aby jí rozepl zip u šatů.Pacey ho ale rozepne, tak nešikovně, že trochu natrhne šaty.
Tobi, Jen a Jack sedí v pokoji a Tobie jim vypráví své sexuální zážitky, když odejde, Jen se zeptá Jacka, proč nepozve Tobieho na ples, ale Jack o tom nechce nic slyšet a tak se jen rozhodne vzít situaci do svých rukou.
Gretchen, Jen a Joey jsou v obchodě a zkouší si šaty na maturitní ples, když Gretchen odejde, svěří se Joey jen, že už jí Pacey nechce, ale jen jí řekne, že Pacey čeká až přijde ona.
Jack a Dawson si také zkouší obleky na ples a jejich tématem k rozhovoru se stala tradice po maturitním plese, sex.
Když dawson odchází, narazí na smutnou Gretchen, ta mu poví, že jí volala pani z Bostonu, z toho časopisu, že jí bohužel nemůžou přijmout, protože nemá dodělanou vysokou školu. Dawson řekne Gretchen, že je mu to líto a obejme jí.
Jen si povídá s Tobiem a řekne mu, že Jack by s ním strašně rád šel na ples a že stačí, když mu zavolá a řekne, že půjde. Tobie tedy souhlasí. Joey a Pacey leží na posteli a čtou si, ale Joey tak po očku pozoruje Paceyho. Zavře časopis a řekne Paceymu, že nikdo není doma a že maj celej dům pro sebe a přitom ho začne líbat a svádět. "Víš co bych si teď dal?" Joey se velmi usmívá. "Hamburger, chceš taky?" "Ne, díky." Pacey odejde tedy do kuchyně.
Jack volá Jen. Jen začne vysvětlovat Jackovi, že ne ni nemůže být naštvanej. Jack řekne, že není naštvanej a ujistí se, že Jen půjde na ples za každé situace. Jen řekne, že ano a zeptá se, co se děje. Jack řekne, že to bude fifty fifty. Najednou zazvoní u Jen doma zvonek, když Jen otevře, stojí tam Drue se slovy: "Mluvil jsem s Jackem, ano."
Všichni se sejdou u Lerryů. Pacey měl přinést kytky pro Joey a Gretchen, ale zapomněl je dát do vody a tak zvadly. Dawson vidí, že to Paceyho štve a tak řekne, že to nevadí, že utrhnou kytky ze zahrady. "A limuzína," zeptá se Dawson Paceyho. Pacey řekne, že bude. "Tak pojďme," řekne Dawson.
Cestou se ještě všichni zastaví v obchodě s potravinami, jenom Jen a Pacey zůstanou v autě. Pacey si všimne, že Jen pije a tak hádá, jestli je to obrana proti jejímu partnerovi. Jen řekne, že ano, Pacey jí ale řekne, že jí to asi nebude stačit. "Bez obav mám těch lahviček ještě deset" řekne Jen.
Když dorazí na loď, zatáhne Joey Pacey do patra a začne ho vášnivě líbat, ale Pacey se odtáhne. "Dobře, tak co se děje?" zeptá se Joey. Pacey jí řekne, že nic. Pohádaj se spolu a nakonec jí Pacey řekne, že už jí asi nemá, co říct.
Gretchen a Dawson sedí spolu u stolku a povídají si. Dawson zaregistruje Joey, Gretchen si toho taky všimne a řekne mu ať jde za ní, že ona se půjde projít na vzduch.
Pacey najde venku Gretchen, jak pije alkohol. Pacey se jí zeptá, co se děje. Gretchen mu poví, že se tu cítí mizerně a že neví, proč je na maturitním plese, když už je čtyři roky pryč ze střední. A zeptá se Paceyho, co trápí jeho. Řekne jí, že od tý doby, co se vrátil z táboření, že je čím dál tím víc naštvanej, ale už ne ani tak na sebe, ale na Joey a to je příšerný. Gretchen mu řekne, ať si s ní o tom promluví a pak se společně vrátí a uvidí Dawsona a Joey, jak spolu tancujou a jak jsou šťastní. Joey je zaregistruje a jdou k nim. Pacey jí řekne, že jí vidí konečně šťastnou, Joey mu řekne, že spolu jen tancovali, že se ale nehádaj kvůli tomu. "Je to něco jinýho a ty to dobře víš," řekne mu Joey. Pacey jí odpoví, že se s ní poslední dobou cítí jako nula, že chtěla kytky, limuzínu a nic z toho pořádně nesplnil. Prostě se příšerně pohádaj. Nejen před zraky Dawsona a Gretchen, ale i před celou posádkou maturantů. Joey mu nakonec řekne, ať jde do háje a odejde.
Dawson jde za ní, aby jí utěšil.
Když přijde za Gretchen, řekne mu, že sem nepatří, že on i ona si musí dát život do pořádku, že si musí rozmyslet, co doopravdy cítí k Joey. Políbí ho a řekne mu sbohem.
Jack a Tobie se výborně baví a tak se Tobie zeptá Jacka, jestli si půjdou zatancovat. Jack znejistí a řekne, že tenhle vztah je pouze platonický. Zeptá se ho taky proč, proč když se tak skvěle bavili, to musí kazit. Tobie se ale naštve a odejde.
Jen už je úplně opilá, vyleze si na zábradlí. Je tam s ní Drue a snaží se jí sundat, bojí se aby nespadla dolů do vody. Jen se vzpírá, tak že málem opravdu spadne dolů do vody, ale Drue jí včas zachytí.
Jack jde za Tobiem a řekne mu, že se omlouvá, že k němu cítí něco víc než platonickýho, že se bál, ale teď už je statečnej a políbí ho.
Joey sedí u stolečku a pláče, přijde k ní Pacey a řekne jí, že už jí nemá co nabídnout, že nedávno ještě věděl, proč jsou spolu, ale teď už to neví a že jí nechce ubližovat. Joey ho požádá, aby odešel.
Všichni jedou zase společně domů, ale v limuzíně je hrobový ticho. Jen je špatně a má opřenou hlavu o Drua. Jack mu podává peníze za to, že se od jen nehnul ani na krok, ale Drue odmítne. Jen to zaregistruje a usměje se. Pacey sedí nepřítomně sám na sedačce, Gretchen a Dawson sice sedí vedle sebe, ale tisknou se každý k opačnému konci a Joey si sedla vedle řidiče, kouká ven s očima plnýma slz. Řidič se jí zeptá jestli ještě pojedou na ňáký večírek. Joey zakroutí hlavou, že ne.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_