. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #309 - Čtyři do tanga (Four To Tango) ::

Napsal: Gina Fattore
Režie: James Whitmore, Jr.
Premiéra: středa, 1. prosince 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: úterý, 1. října 2002 v 15:00 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

V Dawsonově pokoji se Pacey a Jen svědomitě věnují mazlení a líbání. Najednou se od sebe odtrhnou. Oba totiž zjišťují, že to s nimi ale vůbec nic nedělá. Jak mají podniknout divokou sexuální aférku, když mezi nimi není sexuální napětí? Diví se tomu, oba dva přece nejsou žádní nováčci, přitažliví jsou až nechutně, i místo je dokonalé, oba Leeryové jsou ve škole, ale i další pokus skončí fiaskem, což je dost depresivní. Na další analýzy ale nemají čas, protože dole se ozvaly dveře. Jen vyskočí oknem, Pacey sebou praští o zem a předstírá, že u televize hraje hry. Dawson je překvapený, že ho tam našel, Pacey se ale hned omlouvá, musí zpět do školy. Mezi dveřmi ho Dawson zastaví a ptá se, jestli něco nezapomněl. Pacey si to nemyslí, ovšem až do okamžiku, než mu Dawson řekne, že má na nohách jen jednu botu.

 

Před školou přijde Jack s nějakými papíry v ruce k Andie. Jsou to maily lidí, kteří viděli Dawsonovu reportáž o jeho připojení k fotbalovému týmu. A ne všechny jsou zrovna příjemné. Andie ale narazí na jeden, který takový není. Je od Bena, který ví, že Jack dostane urážlivé dopisy, on sám si tím prošel, když si vzal na ples kluka a jedna stanice ten příběh odvysílala. „Pokud si budeš chtít promluvit s někým, kdo to zná, najdeš mě na růžových stránkách.“ Andie si myslí, že by mu měl napsat, Jackovi se ale moc nechce kontaktovat úplného cizince.

 

Pacey vejde do kabinetu výchovného poradce a hned se začne omlouvat za cokoli, co mohl provést. Jenže tentokrát nejde o kázeňskou věc – propadá v matematice. A všechny ostatní známky se velmi nápadně podobají čtyřce. Pacey poznamená, že jde jen o lenost a odmítá nápad s problémy v rodině, stejně jako problémy s přítelkyní, kterou už stejně nemá. Poradce: „Zdáš se mi být správný kluk, Pacey. Ať už tě žere cokoli, nedovol, aby to nad tebou zvítězilo.“ „Možná se už stalo.“ odvětí Pacey.

 

Andie a Jack sedí v počítačové učebně, kde se Andie rozčiluje, že jí z internetového vyhledávače vyskočilo příliš mnoho odkazů. Jack doporučuje vybrat si, co přesně chce a vyloučit zbytečné. Andie ten samý princip uplatňuje na jeho nechuť seznamovat se s novými lidmi. „Andie, ty by si opravdu měla mít vlastní stránky www.otravnasestra.com!“ Ona si ale myslí, že by Benovi měl napsat, mohli by se stát přáteli nebo možná...

Když vidí, že dohoda není možná, začne vyhrožovat, že se mu ozve za něj, ale v tom se na Jackově obrazovce objeví pozdrav od Bena a Jack zpanikaří. Nakonec rozklepanými prsty napíše „ahoj“ a odešle.

 

Na školní chodbě dostihne Pacey Joey a hned začne do nebe vychvalovat její krásu. Joey je jasné, že chce její poznámky z poslední hodiny, když se ale Pacey zeptá, co je to kosinus, musí s pravdou ven. Propadá z matematiky a udělá cokoli, aby mu Joey pomohla. Ten večer se oba dost neohrabaně drží za ruce a neúspěšně se pokouší o tanec. Každý rok je pro nejlepšího středoškolského studenta v tanci vypsána odměna patnáct set dolarů a protože jsou v místnosti jediní, kteří si na spaní nevysazují umělé zuby, jde jen o to vydržet dva týdny kurzů. Kurz tance za doučování matematiky, taková je dohoda. Penny, učitelka tance, koriguje jejich postavení a popravdě vůbec netuší, kdo v téhle dvojici koho vede. Pacey nakonec začne šaškovat, až to Penny musí celé zastavit.

 

Mezitím si Dawson ve svém pokoji uklízí, když si něčeho všimne. Během další chvilky z podlahy zvedne kondom.

 

Druhý den zadává Joey Paceymu úkoly z matematiky a ten poznamená, že kdyby věděl, jak sadistickou radost bude mít z jeho mučení, nikdy by za ní nešel. Musí se také připravit na další večerní pohromu s názvem tanec. Joey mu musí slíbit, že o tom nikomu neřekne, když v tom se jim za zády ozve Dawson s otázkou, co by kdo neměl vědět. Pacey se pokusí o jakousi báchorku o své nešikovnosti pokud jde o domácí práce, dělá to ale velmi nepřesvědčivě. Dawson si s ním chce promluvit, Pacey ale nemá čas a spolu s Joey tam nechá zmateného Dawsona stát.

 

Znova v počítačové učebně se Andie ptá Jacka, co se o Benovi dozvěděl. Jack jí vyloží podrobnosti, přizná ale, že o fotku si nepsal, přijde mu to nevhodné. Knihovnice je zaslechne a poznamená, že už jedno rande přes internet zkoušela a dopadlo to příšerně. Jack si o fotku hned zažádá.

 

Jen vejde do videopůjčovny a je trochu zklamaná, když tam místo své rádoby sexuální mašiny najde Dawsona. Ten neví, kde Pacey je, což není div, když se poslední dobou chová tak divně. Připomene včerejší historku o Paceyho nachytání v jeho pokoji, která Jen ze zřejmých důvodů zaujme. Přidá fakt o kondomu, který už Jen lehce znervózní a nakonec dodá, že když ho odpoledne potkal s Joey, oba se tvářili jako by tajili pořádnou konspiraci. Jen trochu zmateně vyzvídá, jestli o tom s Paceym mluvil, ten se mu ale od té doby vyhýbá.

 

Joey a Pacey jsou ve třídě a Pacey vyžaduje další přestávku bez ohledu na to, že jednu právě skončili. A závdavkem vyrukuje s teorií o tom, že jeho studijní úspěchy byly vždy úzce spjaty s jeho sexuálním životem. Tamara i Andie ho jednoduše dokázaly stimulovat ke studiu. A teď? Žádný sex, žádné učení. Joey si myslí, že je to dost ubohý pokus, jak někoho sbalit Pacey ale řekne, že je tu jedna osoba, která mu dala najevo ochotu prozkoumat jejich sexuální možnosti a ptá se Joey, co si myslí o sexu bez citů. Ta nabídka je totiž časově omezená, tak chce znát její názor. „Pacey, já myslím, že kdyby si opravdu teď chtěl mít náhodný sex, prováděl by si ho, a neseděl tady a nevedl jakési hypotetické diskuse. Tohle si myslím.“

 

Andie a Jack u počítače dychtivě čekají, až se načte Benova fotka. Když se tak stane, oba se shodnou, že jde o velice slušný materiál. Ben chce vědět, co si něm Jack myslí a ten znervózní. Andie mu radí, ať ho pozve do Capeside, pro Jacka to ale je příliš rychlé. Andie se ale rozhodne zakročit, a napíše: „Obrázek byl úžasný, co můžu říct? Můžeme se sejít. Na kávu?“ Během chvilky dojde odpověď: „Už jsem myslel, že se nezeptáš.“

 

Jen pomáhá Dawsonovi s aranžováním výlohy ve videopůjčovně. Oba se zrovna baví o Paceym, když ho Jen zahlédne na ulici. Její i Dawsonovo překvapení vzroste, když se k němu na chodníku připojí Joey. O chvilku později stojí ve dveřích sálu a pozorují Joey a Paceyho tancovat. Chtějí hned znechuceně vypadnout, když v tom je polapí Penny a celá rozjásaná všem oznámí, že mezi ně konečně přišel další mladý pár. Jen  a Dawson se z toho snaží vyvlíknout, ale k Paceyho a Joeyině zmatení bez úspěchu.

 

Jen s Dawsonem a Joey s Paceym tančí hned u sebe a dohadují se, co tam vůbec dělají. V tom k nim přejde Penny a Jen s Dawsonem pochválí, jde jim to spolu a vydedukuje, že spolu kdysi určitě chodili a dnes jsou dobří přátelé. Jako opak použije Paceyho a Joey, kteří to takhle nikdy nezvládnou. Aspoň do té doby, než si spolu něco začnou, protože způsob jejich tance ukazuje, že mezi nimi něco je. Joey i Pacey to naprosto v šoku popírají. Penny ale řekne: „Podívejte se na to nepřátelství, na to jak opatrně se drží a to ani nemluvím o tom jejich neustálém hašteření. Mezi nimi je tolik sexuálního napětí, nevím, kdy jsem naposledy viděla takhle špatný tanec. Za léta praxe jsem si vypracovala teorii. Když jsou dva lidé takhle špatní tanečníci, jsou do sebe blázni!“

 

Jack nervózně přechází po svém pokoji, když do něho vejde Andie. Chce ho podpořit, jeho milostný život je pro ni velmi důležitý. Až totiž skončí jako zahořklá stará panna, nastěhuje se k němu a jeho příteli. Jack si ale není jistý, že to dopadne dobře, jakkoli z toho má Andie dobrý pocit. „Toto je ale jiné! Je to úplně nová kapitola mého života a já si nejsem jistý, jestli na ni jsem připravený. Když totiž projdu těmi dveřmi a pozdravím toho kluka, celý můj život se změní. Už nebudu světu jen říkat, že jsem gay. Já jím budu!“  „Jacku, gayem budeš tak jako tak. Když tam nepůjdeš, budeš jenom gay bez přítele.“

 

Mezitím se v tanečním sále schyluje k další přestřelce. Penny vytvoří náhodné páry a když vykřikne „VÝMĚNA“, každý má chytit toho, kdo je nejblíže a tancovat dál. První kombinací jsou Pacey-Dawson a Jen-Joey. Dawson se Paceyho ptá, co ten den opravdu dělal v jeho pokoji a řekne mu, že než začne lhát, měl by vědět, že v něm našel kondom. VÝMĚNA. Pacey chňapne Jen a řekne jí, že mají problém, Dawson našel kondom. Jen mu ale řekne, ať se neděsí, protože v podezření není ona. Oba dva se zadívají na Joey. Ta musí mezitím Dawsonovi vysvětlovat, proč je tady s Paceym a ne s ním. Šlo o čistý obchod a nechápe, proč se jí Dawson ptá na to, jestli jsou s Paceym více než přátelé. VÝMĚNA! Pacey k sobě přihodí Joey a oznámí jí, že si o nic Dawson myslí, že mají sex. Joey se nestačí divit, ale to je tak všechno, co může. VÝMĚNA. Dawson znova tančí s Paceym, který ho ujišťuje, že jeho teorie je úplně zcestná a ptá se ho, proč se tak stará, když už s Joey nechodí. Podle něj sice Dawson řekl, že už hodil vztah s Joey za hlavu, není to ale pravda. Chtěl, aby šli svými vlastními cestami, nečekal ale, že to Joey opravdu udělá. Ptá se Dawsona, co udělá, až se někde v blízkosti objeví kluk, který se nebude ptát na jeho názor a prostě do toho s Joey spadne, protože nemůže čekat, že takováhle kočka zůstane dlouho sama. Dawson odpoví, že to bude brát tak, jak to přijde, připomene ale Paceymu, že mu stále neřekl, co skrývá. VÝMĚNA. Tentokrát však už Pacey nikoho nehledá a odejde. Jen spěchá za ním. Pacey je vzteklý, protože ačkoli už dlouho mluví o tom, že spolu budou spát, pořád se nic neděje. Jen se snaží podat nějaké vysvětlení, Pacey ji ale nakonec obejme a chce ji políbit. „Pacey, je toto tvůj nenápadný způsob, jak říct, že jsi připravený vrátit se na Ostrov čarodějek?“ Pacey souhlasí.

 

Na druhém konci města Jack přijde ke dveřím restaurace. Přes okno nahlédne dovnitř a uvidí Bena, který právě mluví s číšníkem a nevidí ho. Jack je nervózní, potom ale ruka sáhne na kliku.

 

Dawson se ve dveřích do šatny omlouvá Joey, že ji podezříval, ale Pacey určitě s někým spí. Oba se vynoří za rohem a nachytají líbající se Jen a Paceyho. Joey je v šoku, Dawson se spíš jen pobaveně pochichtává. Jen s Paceym vysvětlují, že jsou jen přátelé, kteří se případným vztahem nechtějí ranit, Joey si ale myslí, že je to celé hrozná pitomost. Vůbec nechápe, jak můžou být něčeho takového schopni. Hledá podporu u Dawsona, ten je ale jakýsi ztracený. Pacey ani nečeká, že by to pochopili a Joey s Dawsonem odejdou. Jen přizná, že ještě nikdy neviděla nikoho takhle šílet kvůli jednomu polibku, jenže Pacey řekne, že Joey řekl o jejich úmluvě. Jen se rozčílí, ale ani ne tak kvůli tomu prozrazení, jako spíš kvůli tomu, že šel za Joey. Podle Paceyho to ale bylo jediné logické řešení. Jen nechápe, proč nešel za Dawsonem, pak ji ale napadne, že to asi není nejlepší, když jeho objekt zájmu je Dawsonova bývalá. A nemyslí tím sebe. Pacey se chce hádat, že s tím Joey nemá co dělat, Jen si ale všimla těch přehnaných reakcí Paceyho a Joey, podle nichž tam něco je. A ta věc mezi nimi by nikdy nefungovala. Oba jsou zklamaní, ale také cítí úlevu. „Uvidíme se, Pacey. A víš co? Děkuji ti za to nic.“ Políbí Paceyho na tvář.

 

Jack se vrátí do babiččina domu a v kuchyni najde Andie, dychtivou po zprávách ze schůzky. Jenže žádná se nekonala. „Já jsem tam vůbec nešel, spokojená? Zpanikařil jsem. Podíval jsem se dovnitř místnosti a uviděl ho tam sedět a čekat na mě. A potom jsem uviděl pár, toho kluka a holku, a v tom okamžiku jsem nechtěl být sám sebou, chtěl jsem být jimi. Rozhodilo mě to, musel jsem odejít. Takže když na to dojde, nejsem natolik odvážný, abych prošel dveřmi.“ Andie si ale myslí, že to není pravda, vždy byl odvážný. Kromě toho strach je tu od toho, aby nám ukázal, že na něco ještě nejsme připraveni. „Jacku, až přijde ta pravá chvíle, poznáš to. A právě v tu chvíli projdeš dveřmi. Až budeš připravený.“

 

Joey s Dawsonem po cestě z kurzu tance rozebírají, co se právě stalo. Podle Dawsona bylo nevyhnutelné, že se Pacey a Jen dají dohromady. Joey ale těžce nese fakt, že se oba jen zneužívají, že jsou ochotni mít sex bez lásky a taky to, že to celé Dawson bere tak klidně. Ten si ale myslí, že se ti dva prostě na něčem dohodli a dobře vědí proč. Chce, aby jim dala pokoj, cítí se asi osamělí. Pro Joey to ale není pro něco takového omluva, Dawson je ale trochu chápe: „Ten pocit, kdy natáhneš ruku a chceš, aby tam někdo byl. Někdo, koho by si vzala do náručí, políbila, jakkoli by si věděla, že je to špatné. A i když to víš, nemůžeš ty city nijak kontrolovat. Nejsou správné, jsou ale v tobě, vždy tam jsou. To můžeš pochopit, nebo ne?“ Joey si vzpomněla, že v sále  nechala kabát a vrací se pro něj.

 

Když tam dorazí, najde v sále osaměle sedícího Paceyho. Posadí se vedle něj. Pacey jí řekne, že s Jen nikdy nespal, Joey ale odpoví, že to není její věc a omluví se, že to s tou reakcí trochu přehnala, s čímž Pacey souhlasí. Dawson ji donutil podívat se na jeho ubohou, ztracenou, testosteronem přecpanou osobnost s trochou soucitu. Oba se zvednou k odchodu, když je Penny zastaví. Další lekce tance má začít. Jenže poté, co musí přiznat, že tento rok se žádné stipendium nedává, Joey to celé ukončí: „Já myslím, že už máme natancováno na celý život.“ Chytne Paceyho a vystrčí ho z místnosti.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_