. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #305 - Ke konci léta (Indian Summer) ::

Napsal: Gina Fattore
Režie: Lou Antonio
Premiéra: středa, 27. října 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

V pokoji Dawsona hraje černobílý film na který se Pacey dívá. Je strašné vedro a tak si zpocený Pacey hraje s větráčkem. Dawson se zatím potí u svého počítače. Začnou si povídat o filmech a Dawson se podivuje nad tím, jak může muž z filmu stále pronásledovat dívku, i když ví, že jí byl využit. Pacey mu vysvětlí, že narozdíl od něj chce většina lidí sex. Podle Paceyho by kvůli tomu většina lidí prodala svou duši. Když Pacey odejde, Dawson se začne připravovat do postele a když se podívá z okna, všimne si, že v domě Jen chodí někdo s baterkou a tak ihned zavolá policii. Dawson jde z baterkou k domu Jen. Náhle někdo vyskočí z okna a když se ho Dawson pokusí zastavit, zjistí, že je to Eva. Vezme jí k sobě domů, aby mu to vysvětlila a ačkoliv se Eva snaží odpovědi vyhnout, nakonec se přizná, že tam chtěla něco ukrást, aby si mohla koupit lístek na autobus a odjet z Capeside. Dawson jí pohrozí, že to řekne policii, která je už na cestě, ale Eva mu připomene nedávný skandál s testy. Když se u Dawsonova domu objeví strážník Doug, Dawson se mu omluví, protože onou postavou byla pouze Jen, která se chtěla dostat do domu, aniž by probudila svou babičku. Když se vrátí zpět do svého pokoje, Eva je už pryč.
Mezitím leží Jack a Jen na dece v parku a dívají se na hvězdy. I když se Jackovi líbí její společnost, má pocit, že Jen by raději koukala na hvězdy s někým jiným. Jen poukáže na to, jak moc se jí líbí její přátelství s Jackem, protože mezi ně nikdy nemůže přijít do cesty sex jako u všech jejích předešlých kamarádů. Najednou se ale zapne kropítko a tak se smíchem utíkají.
Příští den je Joey v práci, když k ní přijde Rob a nabídne jí pití. Sundá si triko (jednoznačně se ji snaží dostat) a snaží se Joey trochu rozveselit, ale Joey mu naznačí, aby jí nechal být. Rob si všimne hadice, kterou Joey předtím používala a začne na ní stříkat vodu. Joey se naštve a rozhněvaně odejde. 
Dawson se mezitím snaží vypátrat Evu Whitmanovou. Ve škole mu jedna úřednice řekne, že Eva Whitmanová nikdy na Capesideskou střední nechodila. Pak navštíví strip klub, kde jí viděl pracovat, ale majitel mu řekne, že ve svém věku tam nemá co dělat a že nikdo, kdo ještě chodí do školy, tam pracovat nemůže. Dawsona opravdu začne podivovat, kdo vůbec Eva je.
Na chodbě ve škole básní Henry Jackovi o Jen, když se tam náhle objeví se zmrzlinou. Nabídne jim, jestli si nechtějí líznout, ale Henry ze sebe nevydá ani hlásku. Když odejde, Jack navrhne, že by se Henry mohl objevit na nějakém místě, kde se objeví i Jen a tak by se mohli oba víc poznat. 
Po škole vyhledá Dawson Douga, aby dostal nějakou radu, jak lze najít nějakého člověka, který nechce, aby ho někdo našel. Doug mu navrhne, aby si počkal před prádelnou, protože všichni si někdy musí vyprat šaty. Dawson sedí na lavicče před prádelnou a vyhlíží Evu. Objeví se tam Pacey a zmíní se o tom, jak nesmyslné je snažení se zjistit, kdo vlastně Eva je.
Pacey chce vzít Dawsona pryč, aby se podívali na nějaký film, když si všimnou na ulici Evy, která si kupuje zmrzku. Začnou ji sledovat. 
Mezitím Rob požádá Joey, aby mu doplnila benzín do velké lodi jeho táty. Řekne jí o svém žhavém rande a jak se bude večer bavit. Když jde Joey k lodi, objeví se uvnitř lodi Andie, která je ta, kdo má jít s Robem na rande. Rob chce, aby Joey žárlila a tak prohodí na Andie pár sexuálních poznámek a Andie v tom pokračuje. 
Večer čeká Henry na Jen na jejím místě, kde pozorují s Jackem hvězdy. Když se tam objeví, Henry jí vykoktá, jak děsivá pro něj je. Jen si uvědomí, že Jack jí tam pozval a schválně místo sebe poslal Henryho a tak se Jen rozzlobí, že se jí měl Henry prostě zeptat, jestli s ním chce na rande a odejde. 
Dawson a Pacey pořád sledují Evu až k přístavu, kde Eva vleze na palubu jedné lodi, převlékne se a vyjde ven. Když vyleze opět ven, Pacey jde nenápadně za ní a Dawson vleze do lodi, aby se povídal dovnitř. Když se Dawson dívá všude možně po lodi, najde obrázek blonďaté ženy. Objeví se náhle Doug se zbraní. Dawson si dá obrázek do kapsy a snaží se Dougovi vysvětlit, že je na lodi své kamarádky. Doug mu řekne, že tato loď patří nějakému starému páru, který je v Capeside jen přes léto, protože jinak bydlí v New York a myslí si, že Dawson zde hledá onoho člověka, o kterém se bavili. Doug se také zmíní o tom, že policie hledá nějakou ženu, která nedávno ukradla z loděnice člun. Najednou se tam objeví Pacey a začne do Douga narážet na jeho homosexuální orientaci. Ten se naštve a odejde.
V kině se objeví Joey, která hledá Andie. Když jí spatří, jak vychází ze záchodků, pokusí se jí zastavit, aby se vrátila za Robem. Joey jí varuje, že Rob není ta nejlepší osoba, protože jí vždy urážel. Andie však jejích varování nedbá a řekne Joey, že se v mužích vůbec nevyzná. Joey se jí pokusí vysvětlit svou starost, ale Andie to nechce poslouchat. Joey to však nevzdává, jde za ní dovnitř a sedne si vedle ní a Roba. Robovi se to očividně moc nelíbí a Andie je celkem v rozpacích, ale Joey neustoupí.
V domě Jen, Jack prozkoumává ledničku, když dovnitř vtrhne Jen. Začne na se s Jackem hádat, že připravil celou tu věc s ní a Henrym, i když mu už jednou řekla, že o to nestojí.
Když se Dawson vrátí domů, najde u sebe v pokoji Evu. Ta ho požádá , aby jí vrátil obrázek. Dawson jí řekne, že to neudělá, dokud mu to všechno nevysvětlí. Ten obrázek pro ní zřejmě znamená mnoho a Dawson chce všechno vědět. Eva mu poví, že na obrázku je její matka, se kterou se nikdy nesetkala. Poté, co na půdě našla tenhle obrázek, její rodiče nakonec přiznali, že byla adoptovaná. Od té doby cestuje po východním pobřeží a hledá ji. Dawson si nemůže pomoct, ale věří jí a obrázek jí vrátí.
Později večer leží Jen sama na jejich místě, když tam za ní přijde Jack. Omluví se jí a vysvětlí jí, proč to pro ní udělal. Chtěl jí vidět šťastnou. Jen si však myslí , že to udělal pro sebe, protože mu chybí nějaký vztah. Jack jí řekne, že možná ano, ale když je jediným gayem v Capeside, nemá moc možností s tím něco udělat. Jen mu znovu vysvětlí, jak je pro ní důležité jeho přátelství a jak skvělou osobou Jack je. Náhle se opět zapnou kropítka a Jack a Jen začnou tančit "v dešti". Následující den zajde Andie do loděnic navštívit Roba. Najde tam Joey. Andie jí vysvětlí, že se mezi ní o Robem nic nestalo. Když se tam Rob objeví, Joey má na něj nějaké posměšné poznámky a Rob jí vyhodí z práce za to, že Joey zavřela loděnici dřív, aby se vetřela na jeho rande noc předtím. Dawson se objeví u domu babičky Jen s extra přenosnou klimatizací pro ní. Babička ho požádá, aby to donesl do jejího pokoje. Uvnitř si Dawson všimne obrázku na jejím nočním stolku - obrázku stejné ženy, jako té na obrázku Evy. Dawson se babičky zeptá, kdo to je a ta mu řekne, že je to její dcera, když jí bylo 18 let - matka Jen.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_