. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #304 - Domácí video (Home Movies) ::

Napsal: Jeffrey Stepakoff
Režie: Nick Marck
Premiéra: středa, 20. října 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: ???
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson je ve svém pokoji. Vejde tam Pacey se starým přehrávačem Betamaxem, který Dawson potřebuje, aby se mohl podívat na nějaká stará videa. Jeho matka mu totiž nabídla, aby udělal nějaký dokument do televize a Dawson se rozhodne, že udělá reportáž o Jackovi. "Kluk s jinou orientací vstoupí do školního fotbalovýho týmu, překonává protivenství, bojuje se stereotypem a nakonec je z něj hvězda. Když do toho budeš šťourat, tak jen pozlatíš zlato.“ poví mu Pacey. Dawson pustí jednu z pásek, kde je natočený Dawson jako dítě, když si hraje s otcem a jeho první setkání s Joey. Po jejich seznámení, Joey do Dawsona strčí, ten spadne na zem a začnou za sebou utíkat.
Babička Jen sedí v kuchyni, když jen přijde v uniformě roztleskávačky. Paní Ryanové se ten úbor moc nelíbí, protože si myslí, že by měly svůj tým podporovat, protože mají v ten den důležitý zápas. Poví ji, když byla ona roztleskávačka, každá snila o tom, že by nosila školní uniformu, aby vyjádřila svou sounáležitost. „Babi, musím ti to prozradit. Ty uniformy jste nosily i z jinýho důvodu.“ poví ji Jen.
Joey jde do školy a všimne si, že všude je plno studentů, kteří na sobě mají školní barvy a podporují tak školní tým v nadcházejícím zápase. Přijde k ni Pacey a přemluví ji, aby šla za školu, ale nechce ji prozradit proč. Dá ji deset vteřin na rozmyšlenou a jde za roh. Když Pacey dopočítá k šesti sekundám Joey za ním přijde. „Šest sekund…Šest, to nejsi ty. To nemáš žádnou hrdost. Já bych to vydržel aspoň do osmi.“ poví ji s úsměvem Pacey.
Dawson dělá s Jackem rozhovor, když k nim přijde Mitch a pošle Jacka, aby si šel zaběhat. Dawson se proto snaží udělat rozhovor s otcem, ale ten se vymluví, že má v sobotu zápas a potřebuje, ale se hráči soustředili.
Kluci s týmu sedí na trávníku a Henry jim ukazuje chránič na zuby od Douga Flutiela. Když k nim přijde Jen, Henry se na ni jen dívá s otevřenou pusou.
Jen jde po chodbě a zjistí, že se provádí aukce a ten kdo dá nejvíc peněz, dostane polibek od vrchní roztleskávačky. Jen s tím, ale nesouhlasí. „A i když mě tahle polystyrénová paráda tře do zadku, tak jsem to dělala s úsměvem na rtech. Jenomže úsměv je pryč, dámy. Sorry, ale nenechám se prodávat jako holka z harému za nejvyšší nabídnutou cenu. Každý má svý hranice a já je překročila. Končím.“ 
Andie na chodbě narazí do muže, který má na starosti testy a vyrazí mu z ruky všechny dokumenty. Andie se mu snaží pomoct, ale muž ji poví, že má dát ruce pryč od těch lejstrů.
Pacey a Joey jdou po silnici. Joey si jako obvykle stěžuje a zeptá se ho, proč nejeli autem. „Protože, Potterová, můj otec si dovolil vzít vlastní auto.“ Přemluví ji, aby stopla auto. Když si Pacey všimne přijíždějícího auta, rychle se jde schovat za keř. Když auto zastaví, všimne si Joey, že je to ředitel Green. Přiběhne k nim Pacey a začne se vymlouvat, že tu dělali úkol z botaniky, ale najednou se ocitli daleko od školy a báli se, jak se dostanou domů. Green mu to ale moc nebaští a poví jim, aby nastoupili a odveze je do školy.
Později jde Dawson do šatny hráčů, kde je jeho otec. Chce s ním udělat rozhovor, ale Mitch na něho nemá čas. Poví Dawsonovi, že nechce, aby dělal ten dokument o Jackovi. Dawson mu řekne, že na tuhle příležitost čekal celý život, ale to Mitche moc nezajímá, protože pro něj je důležitejší sobotní zápas.
Příští den navštíví Dawson Joey v práci. Potřebuje radu, jak se má zachovat. Jestli má poslechnout otce a dokument netočit. Joey mu poradí, aby se rozhodl, co snese a co chce obětovat. Pak ji dá kazetu, takové malé překvapení.
Jen se ráno probudí a najde při posteli stát babičku a dvě roztleskávačky. „Ano to světlo, které ti jde do očí, jsou skutečně sluneční paprsky." poví ji babička. Poví Jen, že někdo dal 500 dolarů, aby mohl Jen políbit. S Jen to ale nehne a chce jít spát dál. Doví se ale, že ty peníze jsou určeny na dětský domov a pak teprve souhlasí.
Ve škole potká ředitel Green Andie řekne ji, že si s ní potřebuje o něčem promluvit, ale právě teď nemá čas.
Vejde do své kanceláře, kde na něho už čeká Pacey a Joey. Poví jim, že nevěděl, jak je potrestat, ale přisune k nim nějakou krabici „To nikdy.“ řekne Joey. „Ani za nic na světě.“ doplní ji Pacey.
Jack jde s nějakým kamarádem po schodech a všimne si, že Andie sedí uprostřed nich. Poví mu, že nechce, aby byl otec zklamaný a že bude pro celou školu jen posměchem. 
V televizi vysílají pořad o Jackovi, na který se spolu Dawson a Mitch dívají. Začnou se kvůli tomu hádat, protože si Dawson myslí, že když začal trénovat školní tým, tak si ho přestal všímat.
Při sobotním fotbalovém zápasu je Jack opět v dobré formě, ale hráči z druhého týmu se na něj zaměřují. Jen a Dawson sedí v hledišti a všechno vidí. Dawson se ji zeptá, jestli je to jeho vina. „Jedním slovem, ano. Koukej na to z lepší stránky, až bude po všem, vítězství nebo porážka, nebudeš špulit pusu proti nějakými rozmazlenýmu spratkovi s křivejma zubama a vyrážkou.“
Mezitím si Joey a Pacey rozdělují svůj trest. Mají si totiž obléct kostým šimla. Pacey ji prosí, aby mohl dělat hlavu s čímž Joey nakonec souhlasí. 
Záběr na Andie. Ta se omlouvá za to, že podváděla u testech a snaží se vysvětlit proč to všechno udělala. Říká to ale všechno jen do zrcadla.
Je konec poločasu a Capeside prohrává 21:0. Dawson se rozhodne, že musí vyrovnat skóre.
V šatně se Mitch snaží povzbudit hráče. Vejde tam Dawson s Jen a roztleskávačkama s taškami s líčidly.
Je druhý poločas, kde všichni capesidští hráčí mají zamalované čísla dresu a jsou nalíčení. Soupeři se na to jen nechápavě dívají. Těsně před koncem zápasu, zbývá ještě 7 vteřin, se Jack a Henry domluví na tahu. Henry nahraje Jackovi, jenž balon chytí a tak vyhrají zápas. Zápas skončí 27:24 pro Capeside.
Všichni se radují z vyhraného zápasu. Ředitel Green jde poblahopřát Mitchovi, když v tom ho zastaví Andie a nějak se snaží mu říct, to co si trénovala před zrcadlem, ale Green ji zastaví a poví ji, že by chtěl, aby vedla studentský disciplinární výbor.
Pak ředitel vyhlásí vítěže tajné dražby, kterým je Henry. Přijede na šímovi, který se ale v půli cesty "rozpadne". Jen je překvapená odkud Henry vzal 500 dolarů a zeptá se ho, odkud to vzal. Ten ji poví, že prodal chránič na zuby Douga Flutieho. Jen prvně neví, co dělat a Henry si řekne, že nemusí, jestli nechce. Ale nakonec ho Jen políbí a když se od sebe oddělí Henry vypadá, jako by umřel a byl v nebi. Jen všem řekne, že představení skončilo a aby šli všichni domů, ale ředitel je zastaví a vyhlásí Jen královnou školy pro rok 1999. S čímž se Jen netváří příliš nadšeně.
Jack sedí utahaný na lavičce a přijde k němu Andie. Poví mu, že většinou všechno končí dobře, když člověk myslí pozitivně. Jack ji vůbec nerozumí o čem mluví, ale tím se Andie netrápí. "Kdo vůbec zápas vyhrál?“ zeptá se ho Andie a Jack na ni nevěřícně kouká.
Pak nějaký kluk a holka vylézají ze šimla a nejsou to Pacey a Joey, ale nějací prváci.
Joey a Pacey dorazí k nějaké rozbité lodi, kterou poničil hurikán Chris a Pacey si ji koupil za 200 dolarů. Joey se ho zeptá, proč byli teda za školou a Pacey odevře balík, ve kterém je nápis s názvem lodi - "True Love" - "Pravá láska"
Dawson sedí na lavičce při fotbalovém hřišti, když za ním přijde Mitch a sedne si vedle něj. Mitch začne vzpomínat na noc, kdy se Dawson narodil a že brečel jako malý kluk. Mitche napadne, že by se mohli kouknout na nějaký film a Dawson zase myslel, že by si mohli zahrát. "Fotbal necháme tady na hřišti, kde patří.“ poví mu Mitch a odhodí míč do dáli.
Později se Joey smutně dívá na kazetu, kterou jí dal Dawson.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_