. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #303 - Evino jablko (None of the Above) ::

Napsal: Bonnie Schneider
Režie: Patrick Norris
Premiéra: středa, 13. října 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: pondělí, 23.září 2002 v 14:45 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson a Eva se u něj dívají na seriál Felicity. Dawson si myslel, že budou mít normální filmovou noc a že se budou dívat na filmy. Eva mu poví, že má raději seriály. "Televizní seriál je jak film. Jen je kratší. A má přestávky na záchod a každý týden nový pokračování.“ Přirovná ho k Felicity. „Víš, co mi na televizi ještě vadí? Reklama. Vždycky přijde v tom nejlepším.“ Začnou se líbat a v tom začne úvodní znělka.
Příští den, Joey probudí budík a zjistí, že zaspala na zkoušky. Běží do třídy, která je ale zamčená a křičí na Dawsona. Ten ale neslyší. Budík znovu zazvoní a Joey s ulehčením zjistí, že to byl jen sen
Andie dělá před televizí sedy-lehy a přitom se učí s pomocných karet.
Jen a Jack vycházejí z domu a také se učí. 
Ve škole ředitel Green se baví o zkouškách a Dawson si myslí, že ty testy neukáží skutečnou inteligenci žáka. Green s ním souhlasí, ale řekne, pokud někdo chce na vysokou, nemá na vybranou. Zazvoní a žáci odcházejí, ale Green si ještě zavolá Joey.
Andie jde po chodbě a prohlíží si své pomocné karty, když narazí do Paceyho. Začnou se zase hašteřit.
Ředitel Green sedí s Joey u stolu a ředitel nabídne, že by si Joey měla udělat den volna a vyšla si s někým.
Joey najde Dawsona na chodbě a poví mu, že by potřebovala pomoc. "Večer s nenáročnou zábavou. Jurský Park nebo nějakej film s Brucem Willisem nebo Georgem Clooneym, co bojujou s meteoritem, asteroidem nebo atomovkou. Zachraňujou svět aniž by se zapotili. Prostě něco, abych nemyslela na ten test.“ Dawson ale už má jiné plány s Evou.
Zatím Mitch a jeho družstvo trénují na hřišti. Jack se snaží probít přes hráč, ale hríči ho pošlou k zemi.
Joey požádá Roba, o volno v pátek, protože by se potřebovala učit na zkoušky. Rob ji za to chce někam pozvat, Joey se snaží vymluvit, ale Robovi to nedochází a tak mu to Joey řekne rázně, že ne.
Později večer se Dawson učí ve svém pokoji. Podívá se na okno a pak znovu do knihy. Když se znovu podívá na okno, uvidí jablko. Začnou si povídat o její minulosti. Pak dá Dawsonovi obálku. Otázky k sobotnímu testu.
Příští den se všichni sejdou u stolu, kde Dawson položí obálku. Všichni chtějí vědět, odkud to vzal. „A ten někdo je blond a jeho jméno se rýmuje na Zeva?“ zeptá se sarkasticky Joey. Všichni rozhodují, co s tím udělat a Joey si myslí, že ten test nic neznamená. Dawson před ní přesune obálku „Pokud nechceš dostat státní stipendium.“ 
Jen ji dá před Jacka „Nebo jsi byl zaneprázněn fotbalem a neměl si se čas šprtat.“ Jack ji dá před Andie „Nebo se chceš fakt dostat na Harvard.“ Ta ji dá před Paceyho „Nebo…se ti teď zhroutil vztah, nevíš najednou kudy kam a je ti všechno ukradený.“ A ten ji dá před Dawsona „Nebo máš zkrátka na pilno a nevíš čí vlastně seš.“ Přijde k nim ředitel Green a zeptá se jich o čem tak diskutují. Když v tom se spustí požární poplach. Dawson nervózně stojí při stole a neví, jak skrýt obálku. Ředitel ho upozorní, aby šel. Dawson nechává obálku na stole a odchází. Studenti se scházejí před školou a Dawson se dívá znepokojeně ke dveřím. Po cvičení se Dawson dívá pod stůl. Všichni zjistí, že obálka je pryč.
Joey v práci tankuje loď, ale je zamyšlená, tak si nevšimne, že ji přetéká benzín. Přijde tam Rob a poví ji, že ji ty peníze ztrhne z platu a že v pátek normálně pracuje. „Potíž není v tom, že jsem něco zvorala. Je to v tom, že si léčíš komplexy. Nejseš u ženskejch zvyklej na odpor.“ Ale Rob se tváří, že není o čem Joey mluví.
Jen v koupelně obvazuje Jackovi žebra. Jack si myslí, že by měl z týmu odejít, ale Jen se ho snaží přesvědčit „Jasně, ty chytráku. A co když ti řeknu tohle. Chytils míč. Řekni mi, že je to ujetý a otřepaný, ale ten míč ti teď hodil život, Jacku. Kdo ví proč, ale je to tak. Třeba máš být gay sportovec, co bude jiným vzorem a pomůže jim se vyrovnat s identitou. Třeba škole pomůžeš vyhrát několik zápasů a lidi pak odhoděj svoje předsudky. Nebo uděláš první krok k tomu, abys poznal toho, kdo je na tom podobně. Rozuzlení neznáš, tak se na něj počkej a nepouštěj míč.“
Eva a Dawson se v noci vloupají do školy, kde se Dawson snaží najít obálku. Náhle uslyší, že někdo jde a schovají se pod stůl. „Otázka. Co by v mým hodnocení ze školy znělo líp. Za a podvádění, za b přechovávání kradenejch materiálů, za c vloupání nebo za d všechny možnosti.“ zeptá se ji Dawson. Eva mu poví, že jediný, kdo musel vzít tu obálku, byl někdo, kdo věděl, co v ní je. 
Na další den se všichni setkají ve třídě a Dawson jim poví, že nechá svou skříňku otevřenou a ten kdo ten test vzal ať ji tam vrátí.
Pak Andie čeká na Paceyho na chodbě. Dá mu krabici se všemi dárkami, které od něho dostala.
Na hřišti, Jack a Henry opět trénují. Henry mu poradí, aby měl nějakou mantru. Henry se mu tam svěří, že je zamilovaný do Jen. Jack se začne smát „Neber si to prosím tě ve zlým, ale ty jsi…seš prvák a proto máš u Jen stejnou šanci na úspěch, jako mám já s míčem na hříšti."
Joey se učí v práci, když někdo zazvoní na zvon. Je to Pacey. Je opilý a poví Joey, co mu Andie udělala. Pak nechtěně zakopne a všechno z krabice mu spande do vody. 
Eva a Dawson jdou do školy k jeho skříňce. Eva si myslí, že je bláhový, když si myslí, že mu někdo tu obálku vrátí. Zeptá se ho, koho obviňuje z toho, že to vzal. "Ten, o kterém se říká, že skončí v kriminále si většinou nějaký to zemětřesení prožije. Vítej v opravdovém světě, Dawsone. Kdy ti dýku do zad s radostí vrazí nejlepší kamarád.“ Když Dawson otevře skříňku, obálka tam není.
Joey spí na stole a Pacey sedí a opírá se venku o stěnu. Přijde tam Dawson. Obviní Paceyho, že vzal test. Začnou se hádat a pak i prát. Přiběhne tam Joey a jejich boj ukončí.
Později. Pacey sedí na stole v kanceláři Joey, kde si chladí rty plechovkou Pepsi. Nemůže uvěřit, že si Dawson myslel, že ten test ukradl on. Zeptá se ji, jestli jeho tvář vypadá tak strašně. „Každej rekonstrukční chirurgie tvýmu obličeji pomůže.“
Dawson sedí na lavičce, když k němu přijde Eva. Dawson ji obviní z toho, že když mu dala ty odpovědi a od té doby, co ji poznal, hrozně věcí se změnilo. Eva se ho snaží políbit, ale Dawson ji odstrčí. „Chtěli jsme bejt spolu, abychom se co nejlíp poznali. A víš co? Když jsem tě poznal, zprotivila ses mi.“ Dawson odchází a Eva se na něho v šoku dívá.
Na fotbalovém tréninku, když roztleskávačky zpívají, Henry pozoruje Jen. Jack se probojuje přes hráče až nakonec s míčem v ruce. Všichni se s toho radují. Henry uvidí Jen a rozběhne se přímo k ní a přitom si opakuje slovo ‚Smrad‘ Na poslední chvíli ale uhne.
Později jsou všichni ve škole před začátekem testu. Najednou Dawson vstane a odevzdá test. To samé udělá i Pacey. Dawson stojí před školou, když k němu přijde Pacey. „Co ti tak trvalo?“ zeptá se ho Dawson. „To jsou ty analogie. Chápeš. Jsou děsný. Kvůli čemu to vlastně bylo tentokrát?“ poví mu Pacey. „Jestli se chcem jít po krku, tak ať to je alespoň kvůli nějaký kočce.“
Ve třídě se začne test. Andie vyplňuje odpovědi, aniž by se podívala na otázky. Pak se nervózně rozhlédne kolem, otevře otázky a pokračuje v odpovědích, aniž by se podívala na již alespoň otevřené otázky.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_