. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #302 - Do stejné řeky nevstoupíš (Homecoming) ::

Napsal: Greg Berlanti
Režie: Melanie Mayron
Premiéra: středa, 6. října 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: pátek, 20. září 2002 v 14:45 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson a Pacey jdou do škoy a Pacey mluví o tom, jak je nervózní, že znovu po tak dlouhé době uvidí Andie. Dawson se nabídne, že pojede s ním, ale Pacey mu poví, že pojede s Joey. Dawson je kvůli tomu rád. Začnou se bavit o Evě a Pacey zmíní, že byla tou nejlepší přechodnou holkou. Když prošel citovým traumatem, potřebuje někoho, kdo ho provede po sexuálním životě. Najednou někdo vtáhne Dawsona do školního kumbálu, což si Pacey nevšimne a pokračuje ve svém proslovu. Najednou se otočí na Dawsona, ale ten už tam není. 
Dawson a Eva ve školním kumbále. Zeptá se ji, co dělá ve škole a Eva mu poví, že chodí do posledního ročníku. Začnou se líbat, ale zaznoví a Eva se vymluví, že musí na biologii. Dawson za ni rychle pospíchá na chodbu, kde shodí nějaké kýble a mopy. Objeví se u něho jeho otec a ředitel Green a požádájí ho o pomoc. Dawson se z toho chce vykroutit. „Je moudré, že nám pomůžeš synu, vzhledem k tomu, co mi dlužíš.“ poví mu Mitch.
V domě Jen, je pan McPhee a povídá si s babičkou a Jackem o návratu Andie. Jack chce počkat na víkend, aby mohli přestěhovat jeho věci, ale jeho otec si myslí, že bylo lepší, kdyby zůstal u Ryanů. Jack si myslí, že s ním jeho otec nechce bydlet kvůli tomu, že je gay a tak mu řekne, aby odešel.
Pacey je v nemocnici pro Andie, ale sestřička ho k ní nechce pustit. Vrátí se zpátky za Joey ven a ta dostane nápad. Přijde za sestrou a poví ji, že potřebuje doktora. Sestra se vymluví, že tohle je soukromé zařízení a že se přijímají akutní problémy. „To je nespravedlnost. Mám psychické problémy.“ poví ji Joey. "V tom případě mi budete muset stačit vy.“ posadí se na pult a začne ji vyprávět o svém životě. "Měla jsem těžkej život. Musím se vám svěřit. Začalo to, když jsem se zblbla do kluka od řeky a…potom co mi umřela máma na rakovinu a než mi tátu po druhý zavřeli do vězení…Kluk se jmenoval Dawson. Byl to typickej intelektuál, sladkej teenager, navíc můj nejlepší přítel.“ Joey ukáže Paceymu, že je cesta volá a ten se proplazí kolem nich.
Ve škole zatím Dawson sedí v kanceláři ředitele, kde se snaží zjistit, jak by mohl pomoci při představování nového fotbalového týmu. Poví mu, že by chtěl udělat filmovou upoutávku. Dawson s tím rychle souhlasí, protože si všimne venku Evy a tak rychle vyběhne z ředitelny. Běží za ní a Eva mu nabídne sex. "Chystám noc žhavého a nespoutaného sexu bez zábran.“ Dawson s tím souhlasí. "Postarám se o to, kdy a kde, ty se snaž být připravenej.“ poví mu Eva. Dawson se ji zeptá, kde ji najde. "Mě nenajdeš, Dawsone. Já si najdu tebe.“ poví mu a odejde.
V nemocnici se Pacey dostane do pokoje Andie a uvidí jí, jak si tam povídá s nějakým klukem, kterého představí jako Marka. Přijde tam i Andie, která je překvapená, že je tam také. „Začínám se bát, aby si mě tu nenechali.“ poví ji Joey. 
Mezitím ve škole jsou Jen a Jack na hřišti a dívají se na hrozné představení roztleskávaček. Také probíhá trénink fotbalistů. Henry, prvák, pořád za coachem, nebo-li Mitchem, dolejzá a chce dostat šanci, aby ukázal, co v něm je. Když jdou Jen a Jack po hřišti a povídají si, někdo na ně omylem hodí míč. Jack ho v pohodě chytí a hodí zpět. To se ještě opakuje dvakrát, když si toho konečně všimne Mitch.
Dawson je v lékarně a snaží se koupit u pokladny balíček kondomů. Snaží se to prodavači zašeptal, ale ten mu pořád nerozumí. Když to konečně zaslechne, prodavač mu nahlas řekne, kde kondomy najde. Jde tam a najde celou stěnu různých druhů kondomů. Objeví se u něho dva muži začnou se bavit o různých druzích kondomů. Objeví se tam i jedna žena, která mu poradí, jaký druh koupit. Všichni tři si je pak vezmou a odejdou.
Pacey, Andie a Joey stojí při autě a Pacey poví Andie, že na Marka žárlí, protože mohl ji mohl vidět přes celý léto a on ne. 
Na hřišti Capesideské střední jde Henry znovu za Mitchem a chce po něm šanci, aby mu ukázal, co v něm je. Mitch s tím nakonec souhlasí a Henry si vybere za spoluhráče Jack. Henry hodí Jackovi přes celé hřiště míč, ten ho chytí a oba mají po celou hru skvělou souhru.
Andie, Pacey a Joey se posadí se do auta a Pacey se s Joey hádají, jakou má naladit stanici. Rozhodne Pacey, který chce poslouchat rock. Všimne si sklíčené Andie, která se dívá z okna. Zeptá se ji, jestli je v pořádku a ona ho ujistí, že je. Andie se otočí k oknu a začne tiše plakat.
V příštím dnu Jack přivitá Andie znovu ve škole a když se objímají přijde k nim Pacey a poví Jackovi ať nechá ruce pryč od Andie. Pacey se ji zeptá, co chce dělat večer, protože s ní chce být sám, ale Andie by radši šla na motivační show.
Jack zajde za Mitchem na hřiště, protože s ním chtěl mluvit. Tam mu coach nabídne, že by mohl hrát ve fotbalovém týmu. Jack to ale odmítne, protože si nemyslí, že by gay ve fotbalovým tvýmu bylo něco skvělýho.
Když Dawson nakládá věci pro večerní představení fotbalového týmu do auta, zastaví se u něj Jen. Dawsonovi spadne z krabice taška s kondomy, které si Jen všimne. Jen mu začne radit, jak na to. "Nejdřív musíš pohár ochutnat. Dívat se na něj. A potom, když se ti před očima skoro roztéká začneš jemně lízat kopečky. Vychutnáváš každej centimetr, aby ti pohár vydržel co nejdýl. Ale ne moc, pohár se rozteče a ty z něho nic mít nebudeš. Ale Dawsone, hlavně si zapamatuju jednu věc. Jestli nebudeš mít šlehačku po celém obličeji, děláš to špatně. Chápeš, co myslím?“
Na představení týmu je Jen na jevišti a spolu s ostatními roztleskávačkami dělají své představení. Green jim poděkuje a předá slovo Mitchovi, který začne představovat fotbalové družstvo. Je tam i Jack i prvák Henry. Když Henry v běhne na scénu, zakopne před Jen. Omluví se ji a omámeně se na ni dívá a místo balonu vezme její třásně. Jen ho na to upozorní a Henry si vezme balon. Pacey chce být s Andie na chvíli sám, ale Andie tam chce zůstat. Pacey se naštve a poví ji, že si s ní potřebuje promluvit.
Dawson je v zákulisí a právě pustí film, když se tam objeví Eva a poví, že nadešel čas. Eva ho odtáhne jinam a Dawson ještě stačí vzít taštičku s kondomy.
Pacey a Andie jsou na chodbě a Pacey chce vědět, co se to s Andie děje. „Když mě přijímali do té léčebny, tak jsem to nebyla já, já nebyla ta holka, co přijela do Capeside, do který ses zamiloval. Tam jsem poznala Marka. On prožil všechno, to co já. Na takovém léčení byl už třikrát. Od devíti let na něm zkoušeli prášky. Nepsala jsem ti o něm, nechtěla jsem, abys žárlil. Byli jsme kamarádi. Prostě jsme ve volných chvílích byli spolu. Povídali jsme si o našich nočních můrách. Byly tak strašný, Pacey. Bála jsem se všeho. Bála jsem se i že mě odtamtud nikdy nepustí. A že se už nikdy nedám dohromady. A Mark, ten to všechno chápal, jako nikdo jiný. Trápili ho stejný můry, jako mě. Měl přítelkyni a strašně se bál k ní vrátit." Pacey přijde na to, že se spolu vyspali a tak naštvane odejde ze školy.
Mezitím se Eva s Dawsonem líbají za plátnem, kde se právě promítá film. Líbají se a Dawson nevědomky stiskne nějaké tlačítko na panelu. Zaslechne nějaký zvuk, ale Eve to ignoruje a oba opět pokračují. Dawson pak opět stiskne při líbání s Eve nějaké tlačítko, čímž se začne plátno zasouvat kompletně a všichni studenti spatří Dawsona a Eve napůl svlečené. Všichni přihlížející začnou tleskat a pískat. Dawson a Eve se rychle skloní, když si Dawson mezi studenty všimne i Joey. Na její tváři je poznat zklamání.
Po představení si Dawson sám sedne do hlediště, když se tam objeví Eve. Poví ji, že jedna jeho část, by s ní chtěla hrozně spát, ale ta druhá ne. „Vždyť o tobě vůbec nic nevím. Třeba odkud seš, proč seš tady, ani neznám tvoje příjmení. Jediný důvod, proč bych se měl s tebou vyspat, je právě sex. Myslím, že poprvý by to nemělo být jenom kvůli té jedné věci. Ale kvůli všem najednou.“Eva mu poví, že důvod, proč s ním chtěla spát jsou jeho oči, protože když se do nich poprvé podívala, uviděla mnohem starší duši. Pak mu poví svoje přijmení. Jmenuje se Eva Whitmanová.
Pacey odveze Joey domů. Joey mu poradí, aby si šel promluvit s Andie. „Myslíš si, že proto, že jste předtím byli spolu, to bolí víc. Vůbec ne. Je to jedno, Pacey. Je jí šestnáct let a tobě taky. Všichni se tváříme, že víme, o co jde, ale nevíme to. Jsme mladý a spoustu věcí zkazíme. Časem budeme uvažovat jinak a pak třeba i city tají, ale přitom všem je nejdůležitější umět odpouštět. Podívej na mě. Já mu neodpustila. Nesmíš se rozčílit tak, že by jsi přestal milovat. Protože jednou tě vztek přejde a ta, co miluješ, bude pryč.“
Jen a Jack jdou po chodbě, když k nim přijde pan McPhee. Poví mu, že by byl rád, kdyby se vrátil domů. Jack mu ale poví, že ne.
Andie sedí na lavičce v místě, kde se s Paceym poprvé políbí. Přijde k ní Pacey. „Tohle jestli ti můžu nebo nemůžu odpustit, to není to hlavní. To cos udělala…náš vztah byl prostě pohádka. Možná, že sis nikdy neuvědomovala jeho sílu. Změnila jsi mi život, Andie. Byla jsi pro mě tou jedinou. Díky tobě jsem byl chlapem, jakým jsem si vždycky přál být. Když jsi onemocněla, řekl jsem si, že jim pro tebe být nemusím. Už nikdy tě nemůžu milovat tak, jako předtím. Vím, že moje láska pro tebe nebyla moc silná. Vždycky ti můžu odpustit, ale nikdy nezapomenu.“ Andie ho chytí za ruku a poví mu, že ho má pořád ráda. Pacey uvolní její ruku a rozloučí se s ní.
Dawson a jeho otec dorazí domů a Mitch ukáže Dawsonovi, že Joey sedí na molu. Jde za ní. Joey mu poví, že musí jít dál a navazovat nový vztahy a že je zvláštní, že i když někoho miluješ, už nemáš takovou potřebu s ním pořád být. Nejdřív kámoši, pak pár, pak znovu kámoši, pak znovu pár. Co jsme teď?“ zeptá se ho Joey. "Dawson a Joey."
„Má každá Joey svého Dawsona a každý Dawson svoji Joey?“ zeptá se Joey. „Doufám, už kvůli nim.“ odpoví ji Dawson. Sudná si svůj řetížek a dá ho na krk Joey.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_