. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #301 - Tajemná neznámá (Like A Virgin) ::

Napsal: Tammy Ader
Režie: Greg Prange
Premiéra: středa, 29. září 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: čtvrtek, 19. září 2002 v 14:45 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson jede autobusem zpět domů z Philadelphie. Vzbudí se a zjistí, že vedle něj sedí mladá krásná blondýnka. Začnou se spolu bavit a jejich rozhovor dostane jemný sexuální podtón.
Příští den Joey netrpělivě čeká na svého šéfa v docích, protože přijde pozdě do školy. Objeví se a Joey utíká to školy.
Jen a Jack připravují snídani a když se posadí, všimnou si, že je babička od dveří sleduje. „A jak dlouho jste už vy dva svoji?“ zeptá se jich.
Dawson a Pacey si povídají u Leeryů v kuchyni o tajemné neznámé. Pak Pacey převede rozhovor na Joey a zeptá se ho, co bude dělat, když ji uvidí. "Přijde za tebou Joey a omluví se ti. Šarmantně hodí vlasama, jak to ona umí a zavěsí se na tebe těma svejma nezapomenutelnejma hnědejma očima. Co uděláš?“ zeptá se ho Pacey. „Řeknu ji, že je konec. Že to skončilo už před delší dobou a že je nám takhle líp.“ odpoví mu Dawson. V tom přijde do kuchyně Mitch, který jede na setkání couchů. Mitch se totiž stal novým trenérem fotbalového družstva na škole. „To je všechno? Klidně odejdete? Bez otcovských rad, žádné pokyny a nařízení ani vyhrožování zatracením pokud synáček se svatozáří nebude hodný?“ zeptá se Mitche Pacey, když chce odejít. 
„Bezva nápad. Pacey nám nesmí do domu.“ mrkne na Paceyho a úsměvem odejde.
V tělocvičně se sbíhají všichni žáci a Jack sedí spolu s Jen. Přijde k nim Belinda, vedoucí roztleskávaček, se svými kamarádkami "Jen Lindleyová. Jaké bylo léto? Pořádala jsi zas orgie?“ „Víš, Belindo. Mohla bych ti říct něco děsně sarkastickýho, ale myslím spíš, že si zasloužíš soucit. Se rtěnkou to moc neumíš.“ Belinda a její kamarádky naštvaně odejdou a Jen s Jackem se můžou utlouct smíchy.
Přivítá je nový ředitel Green. Zatímco má svůj proslov, do místnosti tiše vejde Joey a sedne si úplně do zadu. Pacey to řekne Dawsonovi a toho si všimne Green a poví mu, aby vstal. Pochválí ho že je svůj, ale pak mu poví, že je v sobotu po škole.
Později probíhá zapisování na různé zájmové kroužky a u zapisování na konkurs roztleskávaček Belinda zesměšňuje jednu dívku. To všechno pozoruje Jen s Jackem a ten nemůže pochopit, co je na tom dělat roztleskávačku. Jen se rozhodne, že to musí zjistit a tak se přihlásí na konkurs.
Pacey a Dawson jdou po chodbě a baví si o novém ředitelovi, když v tom Dawson spatří Joey. Zůstane stát jak přikovaný a poví Paceymu, že musí ze školy. Joey si všimne, že Pacey a Dawson odcházejí.
Joey přijde utahaně domů, kde na ni už netrpělivě čeká Bessie. Zeptá se ho, jak proběhlo setkání s Dawsonem. Joey nejdřív trochu váha, ale pak začne vyprávět. „Když přišel, podíval se na mě a já se podívala na něj. A okamžik to vypadalo, jako kdybychom si vše odpustili. A pak jsme si o tom povídali, až nás bolela pusa. Jako za stara.“
Dawson a Pacey jsou ve striptýzovém klubu. Přijde k nim číšnice a Pacey si pro sebe objedná pivo a pro Dawsona sklenku mléka. Když se vrátí, Pacey poukáže na to, že to pivo je nealko, ale číšnice si ho nevšímá, protože se zeptá Dawsona, jestli ji na ni nepamatuje. Přiloží mu ruku ke krku a Dawson se na ni překvapeně podívá. Je to ta dívka z autobusu. 
Příští den, jde Pacey a Dawson k Leerovým a povídají si o dívce z baru. Dawson si myslí, že mu se mu neozve „Jaká je pravděpodobnost, že tahle zkušená emancipovaná ženská bude brát v potas zájem člověka, kterej ještě neabsolvoval první zkoušku.“ Vejdou do domu a najdou tam tu dívku, jak sedí na gauči. Dawson se snaží ze sebe něco vykoktat a tak mu v konverzaci pomůže Pacey. Dawson ji poví, že zamykaní v Capeside není v módě. „Hmm…zajímavý. Co tu ještě není v módě?“ Další sexuální podtón. Pacey zatáhne Dawsona do kuchyně a poví mu, aby měl všechno pod kontrolou. Dawson mu ale řekne, že nic nemá pod kontrolou a Pacey mu navrhne, že má tátovu loď. Dawsonovi se to ale nelíbí. „Dawsone, za daných okolností…by to myslím pochopil.“ poví mu Pacey. Oba se nahnou přes roh a podívají se na dívku.
Probíhá konkurs na roztleskávačky a dívka, která je právě na scéně a zpívá píseň do hudby z úvodní znělky, je přerušena přes klakson Belindy. Ta tu dívku opět urazí a nařadu jde Jen. Belinda ji znovu rýpne do Jen, jak je "ohebná" a tak se Jen naštve a začne vyprávět, jaké to bude s Belindou za dvacet let. Když skončí, všichni se postaví a začnou tleskat.
V přístavu. Rob otevře dveře místnosti, kde se zatím Joey převléká. Ten se vymluví, že si chtěl jen vzít kolu. „Dostal jsi žízeň zrovna ve chvíli, kdy tu stojím polonahá?!“ zeptá se ho Joey. Podívá se na ni a řekne ji, že najednou dostal chuť na 7up. 
Dawson a dívka jednou na Mitchově lodi. Dawson ji poví, že je s ní nervózní a že na ni má pár otázek „Tvé jméno…kde bydlíš…proč máš proboha zájem právě o mně. Jenom, zkrátka…rozumíš, kdo jsi…odkud ses tady vzala?“Už jsi na to sám odpověděl. Jsem vymyšlená. Konstrukce tvé fantazie.“ Dívka se přiblíží těsně za nim a obejme ho. Poví mu, že cítí tlukot jeho srdce. Zeptá se ho, jestli je panic.
DAWSON: „Co je lepší než být panic?“

Dívka se postaví před něho

DÍVKA: „Skoro všechno pak.“
DAWSON: „A co bude pak?“
DÍVKA: „Co nebylo předtím.“

Políbí ho, ale Dawson se otáhne. Chce vědět alespoň její jméno. Dívka se mu představí jako Eva. „Eva. Biblické jméno.“ „Neudělám ji ostudu.“ poví mu a klekne si k jeho nohám. Loď ale nabourá do přístavu a všechno to uvidí Joey. Přiběhne tam Rob a zeptá se Joey, jestli toho kluka, čili Dawsona, zná. „Myslela jsem si to.“ odpoví mu smutně Joey.
Rob vypočitá škodu na lodi na tři tisíce dolarů. „Měl jsem jít s tou lodí ke dnu.“ poví mu Dawson a pak jde zklamaně za Evou, která sedí na molu. Dawson ji obviní z toho, že se to stalo kvůli ní. Myslí si, že na to není připravený. „Nejsi? Dawsone, znám tě osmačtyřicet hodin, ale rozhodně si myslím, že bys měl přestat žít jen od krku na horu.“ poví mu Eva a chce odejít. „Tohle nejsem já. Neseznamuju se v autobuse s cizíma holkama, nejezdím na tátově člunu bez dovolení. A když udělám vyjímku, tak se stane katastrofa.“ Eva mu řekne, že má smůlu, protože ona se chce bavit.
Ve škole jde Jen a Jack po chodbě a Jen vypadá "jako by ji pošel pes". Jack si všimne, že po nich všichni pokukují a Jen gratulují. Když přijdou ke skříňce Jen, ta mu ukáže třásně. Stala se totiž vrchni roztleskávačkou. Jack se začne smát a Jen po něm hodí třásně.
Joey a Bessie se baví před domem. Poví ji, že si vymyslela to setkání s Dawsonem a že si ji spíš vyhýbá, protože se na obzoru objevila další blondýna. „Tentokrát to dopadlo dobře. Teď je to jiný.“ poví ji Joey s úsměvem. 
Pacey a Dawson jsou u Dawsona v obýváku. Zatím co Dawson prohledává gauč, Pacey si čte časopis. Našel jen 42 dolarů a i kdyby prodal svůj DVD přehrávač, potřeboval by ještě minimálně dva tisíce. Najednou někdo zaklepe na dveře a je to Eva. Ta mu přinesla 400 dolarů, který dostala od svých spolupracovnic z baru. Dawson to ale nechce přijmout, když v tom dostane Pacey nápad. "Ty mladý dámy nemusejí věnovat svoje finance. Jenom trochu času a…nezměrného talentu. Dawsone…Místní hoši přijdou. Přijdou do tvého domu, byť důvod jistě nepochopí. Objeví se na tvém prahu, zmateni, co je k tomu vedlo. Přijdou do tvých dveří, nevinní jak děcka. Jen pojďte dál a dívejte se, řekneš jim. Stačí jen zaplatit dvacku. A oni ti peníze dají bez mrknutí oka. Vždyť peněz mají dost. Jsou lačni křivek žen. O, ano Dawsone, místní hoši přijdou. Zcela jistě dnes přijdou.“
Večer před Dawsonovým domem stojí dlouhá fronta kluků, od kterých Pacey vybírá peníze. Párty je v plném proudu a dívky z klubu tančí a dovnitř chodí stále více a více lidí. Dawsonovi se to moc nelíbí a tak se rozhodne, že půjde do svého pokoje. Lehne si na postel, když v tom ho někdo pozdraví. Je to Joey. „Dawsone, já…mrzí mě to. Nejenom ten dnešek, všechno. Ano, to s tátou, spletla jsem se. Totiž v záchvatu puberťácký úzkosti a rozčílení jsem vyjela na toho, komu na mě nejvíc záleží a na kom…i mě záleží nejvíc.“ poví mu. Zeptá se ho na Evu a Dawson ji ujistí, že ji ledvo zná. Postaví se před něj a sundá si tílko. „Nemusí to být, jako předtím. Začal novej rok. Může to bejt jiný a taky lepší.“ Políbí ho, ale Dawson ji poví, ať přestane. „Joey…ještě jeden rok, jako byl ten minulej a věřím, že všechna láska mezi náma vyprchá.“ „Ještě nevyprchala?“ zeptá se ho Joey. Dawson ji poví, že ne. „Miluješ mě, ale mě nechceš.“ Dawson neodpovídá a Joey s pláčem utíká přes okno.
Když Dawson sejde dolů, Pacey všem řekne, že už vybrali dost peněz a tak by měli pustit do vnitř i ostatní.
Eva vezme Dawsona stranou a poví mu, že na něho čeká u mola. Dawson vezme Paceyho ven a poví mu, co se stalo s Joey. Mohl by sis s ní promluvit a dát na ni pozor?“ poprosí ho Dawson. Pacey nešťastně souhlasí.
Pak jde Dawson za Evou k molu. Půjčila si loď od svého šéfa a chce si s Dawsonem vyjet. „Doufal jsem, že jsme moře opustili a vyšli na suchou zem.“ Náhle uslyší, jak někdo křičí jeho jméno. Je to jeho otec, který se vrátil dřív. Dawson si nemyslí, že by mohl jen tak odjet, když roztříštil jeho loď a zbořil dům. „Dnes toho stejně moc nenaděláš. Uvažuj, co všechno se pro tebe do rána změní.“ zeptá se ho Eva. „Nic. Možná já sám.“ „Něco ti řeknu. Nevím, kdo je větší záhada. Já nebo ty.“ poví mu Eva a odjede na lodi pryč.
Joey sedí na molu a pláče, když si všimne, že k ní přijíždí Pacey na lodi. Joey přijde, že mu Dawson všechno řekl a je kvůli tomu naštvaná. "Zachoval se správně. Musíte teď být chvíli od sebe.“ poví ji Pacey. Joey se ho zeptá, jak ví, co potřebuje. „Jo, možná, že máš i pravdu. Jak bych mohl vědět, jak je těžký nechat někoho jít, že?! Jak to musí bolet, když víš, že byť se k sobě hodíte, neznamená to ještě, že se k sobě hodíte hned teď. Co bych o tom mohl vědět?! A jak bych mohl vědět, že někdy se člověku chce řvát, někoho praštit, posadit se na molo a brečet.“ „Proč mě v tomhle stavu, musíš vidět zrovna ty?!“ poví nešťastně Joey. „Začal novej školní rok. Kdo ví, třeba se my dva skamarádíme.“ „Pacey, už takhle jsem celá na měkko.“ poví mu Joey. Pacey se usměje a objeme.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_