. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #220 - Znovuspojení (Reunited) ::

Napsal: Melanie Mayron
Režie: Greg Berlanti
Premiéra: středa, 12. května 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 13. ledna 2001 v 9:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pondělí, 16. září 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Celá parta sedí u Dawsona v pokoji a právě se dodívali na film. Leží na posteli a přemýšleli, jak daleko se dostali od začátku školního roku. Pacey si ale nemůže pomoct, ale myslí si, že mezi jejich životy vidí podobnost k Beverly Hills 90210, což rozpoutá hromadný polštářový souboj.

Další den přijde Andie do školy s hnědými nabarvenými vlasy. Pacey si moc není jistý, jestli se mu to líbí a nebo ne, se zeptá Andie, jestli s ním chce strávit romantický večer. Ale Andie se vymluví, že se musí učit. Pak se otočí na Jacka a řekne, že se ještě musí postarat o matku. Nedaleko nich se baví Dawson a Joey o svých plánech na večer a Dawson prozradí Joey, že pro ně rezervoval místo v luxusní restauraci, aby oslavili své jednoměsíční výročí. Než Andie vejde do třídy, zastaví se u své skříňky. Naproti přes chodbu se na ni usměje neznámý kluk a Andie mu úsměv oplatí.

Jen a Gale si povídají večer na verandě o její babičce. Jen cítí, že se nikdy nedostanou přes své ideologické rozdíly, které se svou babičkou mají a z toho je jí smutno. Gale si myslí, že by měli hodit minulost za sebe a jít spolu někam ven.

Mitch jde na schůzku se slečnou Kennedyovou, Dawsonovou filmovou učitelkou. Než vstoupí do restaurace, se zastaví a políbí. O chvíli později přijdou ke stejné restauraci i Dawson s Joey, kteří se také před vstupem políbí. Když vejdou dovnitř, zjistí, že Mitch je s Nicole také v restauraci, ale i že Dawson a jeho otec provedli rezervaci na jméno Leery, tak si personál myslel, že jde o tu stejnou rezervaci a tak musejí spolu sdílet všichni čtyři stůl pro dva. A do toho, do restaurace přijdou i Gale s Jen.

Andie je na sezení se svou terapeutkou, která ji řekne, že zažívá komplikovaný zármutek, který může mít něco společného se smrtí Abby. Navrhne ji, že by se znovu měla vrátit k léčbě. Andie se znovu léky brát nechce. Když se vrátí do auta, neznámý kluk ze školy tam sedí a čeká na ni. Začne mu plakat v náručí a řekne mu, že ji nikdo neposlouchá tak jak on. Když se vrátí domů sejde se s Paceym. Když jde dolů a nechá Paceyho v jejím pokoje, kluk se opět objeví a Andie si s ním začne povídat. Pacey jde za ni dolů a zaslechne část rozhovoru. Pacey vejde do kuchyně a zeptá se ji, s kým mluvila. Andie mu tvrdí, že s nikým, ale Pacey si je jistý, že něco slyšel. Pacey se ji zeptá, proč vyndala staré album, kde jsou obrázky, na kterých má stejné vlasy jako teď. Poví ji, že je strašně náladová a zeptá se ji, jestli je to vinou lékou, nebo jestli to má něco společného s fotografiemi a novým účesem. Andie vyjde naštvaně po schodech nahoru. Domů přijde Jack a zeptá se, co se děje. Ten se mu to snaží vysvětlit a Jack se mu svěří, že slyšel včera v noc, jak si Andie povídala sama se sebou. V tom Andie sejde po schodech a řekne jim, že si povídá s Timem, jejím mrtvým bratrem. Tvrdí, že ho vidí a že je s ní. Andie se naštve ještě víc, a tak se zavře v koupelně, kde uvidí i Tima.

Pacey a Jack se jí snaží přemluvit, ale vylezla ven, jelikož ji chtějí pomoct. Tim ji poví, že si musí vybrat. Pacey uslyší, jak Andie povídá, že si musí vybrat a souhlasí s tím. Požádá ji, aby si vybrala jeho.

Andie s pláčem vyleze z koupelny. Později se Jack svěří Paceymu, že si myslí, že by měl zavolat otci, protože sám Andie pomoct nemůže. A také mu řekne, že to co se teď děje s Andie, se stalo i jejich matce.

Jen mezitím zeptá Gale, i když si řekli, že na chvíli zapomenou na minulost, jestli pořád doufá, že se k ní Mitch vrátí. Gale se ji svěří, že pořád uvažuje nad nabídkou ve Philadelphii a čeká na znamení, které by ji rozhodování usnadnilo. Když si Jen všimne Mitche v restauraci, dostane nápad.

U stolu, kde se tísní Dawson s Joey a Mitch se slečnou Kennedyovou vypukne menší pře o Dawsonových filmařských schopnostech. Nicole si odskočí na záchod, kde narazí na Gale a během toho, když je Mitchova společnice pryč, řekne Dawson Mitchovi, ale nenechal Gale odjet. Joey si promluví s Jen, která ji prozradí plán, jak dostat Mitche a Gale k sobě. Plán funguje a jdou si spolu zatančit. Mitch řekne Gale, aby kvůli Dawsonovi zůstala v Capeside a je jasné, že to chce i kvůli sobě. Když se vrátí ke stolu, čeká ho už tam slečna Kennedyová. Později si venku Gale a Jen o tom, že Gale už konečně našla znamení a chce zůstat. Když to říká uvidí Mitche a Nicole jak se líbají. Gale se rychle otočí a uteče.

Dawson a Joey jsou na loďce, kde si povídají o jejich výročí a o sexu. Joey se ho zeptá, jestli na "to" myslel. Dawson se přizná že ano, a Joey také připustí, že jo. Řekne mu ale také, že na to není připravená a připomene Dawsonovi, že jsou ještě mladí.

Když se Andie příští ráno probudí, je u její postele Pacey. Andie se už cítí líp, ale pořád má strach z toho, co se s ní děje. Pacey ji poví, že ho nikdy neztratí. Andie mu vyzná lásku a Pacey ji také.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_