. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #218 - Dokonalá svatba (A Perfect Wedding) ::

Napsal: Mike White
Režie: Greg Prange
Premiéra: středa, 28. dubna 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 6. ledna 2001 v 9:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 12. září 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson je pořád zničený z toho, jak slečna Kennedyová hodnotila jeho film. Pustí ho matce, ale ta mu samozřejmě film poví, že jeho film je skvělý a Dawson začne pochybovat o svých filmařských schopnostech. Gale se mu ale snaží vysvětlit, že neznamená, že se film nelíbí jednomu člověku, že film je špatný. Když se začnou bavit o Mitchové nové práci, Gale připustí, že mu chybí.

Joey se ráno vzbudí a najde svého otce jak dělá v kuchyni snídani. Za chvíli tam přijde i Bessie a poví Joey, že v jejich restauraci se bude konat svatba její kamarádky. Joey se to moc nelíbí, ale Bessie si myslí, že je to dostane z dluhů.

Ve škole řekne Joey Jackovi o tom, že propustili jejího otce a že se v Ledárně bude konat svatba. Jack si všimne, že Joey nemyslí na nic jiného. Joey mu vysvětlí, že chování jejího otce tak brzy po propuštění nedává smysl, protože takhle se nenápadně mezi lidi nedostane. Jack poví Dawsonovi a Paceymu o svatbě a pořádá je, jestli by nepomohli s obsluhou. Dawson se od Jacka doví, že pan Potter byl propuštěn.

Na záchodních najde Jen Abby poví ji, že se jí nelíbí její role v životě. Jen přizná, že se nejlíp měla právě po boku Abby, které se to líbí a tak se rozhodne, že se potřebují pobavit. Pacey přemluví před školou Andie, aby také přišla pomoct na svatbu, i když jak poví Andie, svatby se ji moc nelíbí. V Ledárně Dawson přivítá pana Pottera zpět. Když Mike odejde do kuchyně, zaslechnou Dawson a Joey dvě ženy, které se baví o návratu Mika zpátky do Capeside a myslí si, že se neměl vůbec vracet.

Joey dává každému úkoly. Dawson pozdraví svou matku v sálu a Gale mu poví, že dostane jeho otce zpátky. Mitch má však v plánu něco jiného, protože se objeví po boku paní Kennedyové. Pacey a Andie diskutují o svatbách při svatebním dortu a Andie je naštvaná, že ji tam Pacey přinutil jít a když tak gestikuluje rukama, shodí horní patro dortu před zpanikařenýma očima Joey.

Dawson najde v jednom z pokojů nevěstu, která je hrozně hysterická. Tvrdí mu, že na svatbu nemůže, protože se bojí, že to bude největší chyba jejího života. Dawson se ji snaží utěšit, ale nedaří se mu. Za chvíli na dveře zaklepe Jack, který nechápe, co se děje. Dawson vyjde ven a všechno mu vysvětlí. Jack se nabídne a oba vejdou do pokoje, ale kde už nevěsta není, jelikož se zamkla do koupelny.

Jen řekne Abby o svatbě, na kterou ji nikdo nepozval, aby pomohla. Abby v tom uvidí šanci pro neplechu a tak se tam rozhodne zajít. Na svatbě je Joey zhrozena z jejich situace. Bessie se jí snaží ujistit, že je všechno v pořádku, ale Joey toho má dost. Řekne Bessie, že nemají ponětí o tom, co dělají a že neměli souhlasit s tou svatbou. Obviní otce, že je do toho dostal a že nemůže zpravit všechny chyby za jeden den. Bessie se otočí a odejde a když se otočí Joey, uvidí otce, jak stojí ve dveřích. Mike zklamaně odejde zpátky do kuchyně.

Dawson a Jack čekají před dveřmi do koupelny, až je nevěsta otevře, což se nakonec stane, jelikož ji Jack přesvědčí, že pátrání po dokonalé lásce je beznadějné a že by se neměla vzdávat toho, co teď má pro něco, co neexistuje. Poví ji, že když půjde uličkou a podívá se mu do očí, uvědomí si, jak moc ho miluje a on ji.

Když začne oslava, Joey si promluví se svým otcem v kuchyni. Chce se mu omluvit, za to co řekla ale Mike ví, že má Joey pravdu.

Andie se mezitím snaží zabránit nevěstě, ale se dostala k dortu, který se snaží Pacey nějakým způsobem opravit. Když nevěsta odejde, Andie naříká nad neštěstím, za které jsou odpovědní. Pacey si všimne, že má Andie jiný názor na svatbu než mu řekne a přestane zpravovat dort, dokud nepřipustí, že se jí svatby líbí. Andie zjistí, že si Pacey nedělá srandu a tak se Andie ke své slabé stránce. Dawson řekne Jackovi, že Joey vždycky chodila za ním do jeho pokoje, když potřebovala s něčím pomoct a teď spíš chodí za ním. Jack ale řekne Dawsonovi, ale on a Joey, vždycky budou spřízněné duše, protože zná Joey líp než kdokoli. Musí ji pomoct tím, čím teď prochází.

Dawson poví matce, že žena, se kterou je jeho otec, je filmová učitelka, slečna Kennedyová. Přijde k nim Mitch a představí Nicole Gale. Dawson poví otci, že si chce s ním promluvit. Mitch mu řekne, že musí žít svůj život bez ohledu na to, co by to mohlo způsobit Gale.

Andie si všimne mezi svatebními hosty Jen a Abby a nařídí jim, aby odešli, než způsobí nějaký skandál. Při cestě ven vezme Abby láhev šampaňského.

Dawson zajde za Joey do kuchyně a chce vědět, co se děje. Připomene ji, jak silná byla, když byl její otec ve vězení. Naléhá na ni, aby si tu sílu ještě udržela víc než předtím. Joey potom řekne otci, že jí je jedno, co všechno říkají o její rodině. Všechno, co ji teď zajímá je, že je jejich otec opět doma. Joey začne brečet a Mike ji obejme. Joey se ho pokusí vzít mezi hosty, ale otec ji řekne, že na to ještě není připravený.

Jen a Abby jdou po přístavišti a půjčují si mezi sebou láhev šampaňského. Vylezou po schodech na jedno z vyhlídkových míst. Abby ji poví, že nikdy nebude úplně šťastná, protože když někde bude, tak bude chtít být někde jinde. Abby vytrhne láhev Jen z rukou a dá si je k ústům. Zakopne a spadne na zábradlí, přičemž se uhodí do hlavy. Když si Abby hladí své zranění a snaží se s pomocí zábradlí vylézt, Jen se své kamarádce směje. Opilá Abby náhle přepadne přes zábradlí a spadne do vody. Jen se rychle vrhne k zábradlí a podívá se dolů. Volá Abbyino jméno, ale když se neobjevuje na povrchu, Jen skočí do vody za ní.

Dawson uvidí svou matku sklesle sedět u stolu. Položí tác s pitím a požádá Gale, jestli by si s ním nezatančila. Do restaurace přijde Mike, který se převlékl s kuchařského do tmavého obleku. Přijde k Joey a začnou spolu tančit. Vejde tam i Bessie, která se usměje, když uvidí Joey, jak tančí s jejich otcem. Během tance si Mike všimne Dawsona, který se dívá jejich směrem. Zavede Joey k Dawsonovi a Gale přivítá Mika zpět. Mike pořádá Gale o tanec a tak nechají Dawsona a Joey na tanečním parketu. Joey mu poděkuje za všechno co udělal a řekl. Poví mu, že ho miluje a Dawson jí poví to samé. Chvíli si dívají do očí a pak se začnou líbat. Mike, Gale i Jack se usmějí, když uvidí, že jsou opět spolu. Zatímco se všichni těší z magického večera, Jen pláče nad Abby, která se utopila a je uložena do pytle na těle a vložena do sanitky. Když odjede, Jen tak zůstává sama zabalená do deky a může jen plakat.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_