. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #217 - Duševní přátelé (Psychis Friends) ::

Napsal: Dana Baratta
Režie: Patrick Norris
Premiéra: středa, 10. března 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 17. prosince 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: středa, 11. září 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Dawson a Joey se dívají u něho v pokoji na jeho film. Joey brečí. Řekne mu, jak moc se jí líbí a že tenhle film přetvoří celý svět a že Jacka McPhee si budou pamatovat jako jednoho z nejlepších žijících filmařů. Dawson je zmatený a trvá na tom, že film režiséroval on. Vyndá kazetu z videa a uvidí tam Jackovo jméno. Oknem do pokoje vejde Jack a řekne jim, že mu Spielberg nabídl práci. Začnou se s Joey líbat a pak jí před čím dál víc zmatenějším Dawsonem požádá o ruku. Dawson vykřikne, že je přece gay a Jack odpoví, že asi ne. Jack a Joey se otočí k odchodu a než odejdou Joey mu poví ať se přesto přenese, protože není její typ a nikdy nebyl. Dawson začne křičet a vzbudí se.

Ve filmové třídě nová učitelka slečna Kennedyová vypráví o filmech Franka Capry. Jen si myslí, že jeho filmy byly příliš světlé a povrchní, ale za to Dawson si myslí, že byly temné. Učitelka mu poblahopřeje za jeho pohled. Když hodina skončí, nazve Jen slečnu Kennedyovou jako "vlhkej sen každého šestnáctiletého". Dawson ji poví, že jejich učitelka píše scénář pro Columbia Tristar a učí je ve svém volnu. Jen chce, aby jí ukázal svůj film, ale Dawson se nechce vnucovat. Přijde za ním Mitch, který je novým učitelem angličtiny a Dawson neví, jak s ním ve škole mluvit. Nelíbí se mu, že jeho otec je pořád kolem, ale taky že v poslední době špatně spí.

Joey má poznámky na všechny kluky v řadě na oběd a řekne Jackovi, aby se přidal. Ten to odmítne i když ho Joey ujistí, že na tom není nic sexuálního. Joey mu řekne, že se v poslední době hrozně nudí. Jack poukáže na jeho podivnou situaci.

Jack řekne, že ještě před měsícem chodili na rande a Joey připustí, že je to trochu divný. Zeptá se ho, jestli ho to trápí a Jack odpoví, že ne.

Andie a Pacey jdou centrem a Andie mu řekne, že by měl být opět "Skippym, policejním psem" na městském trhu. Pacey to odmítá, protože nechce, aby na něj zase začali děti házet balónky s vodou. Andie mu řekne, že na trhu bude i věštkyně a že chce, aby jí přečetla z ruky budoucnost. Poví mu, jestli bude dělat kapitána Skippyho, mohli by a zbytek mu pošeptá do ucha a Pacey se usměje a ihned přijme.

Joey a Jack na trhu věsí obrázky, které namalovala Joey. Jack se jí zeptá, proč je tak roztržitá a Joey mu řekne, že právě přemýšlela o líbání. Jack se začne smát. Jelikož se dlouho nelíbala a ráda by byla, kdyby to bylo než začne nové milénium. Jack ji ujistí, že se to stane. Přijde tam Dawson a zeptá se jich, co se stane. Oba řeknou, že nic a Dawson jim poví, že jde pomoct slečně Kennedyové s výstavou němých filmů. Když odejde, řekne Jack, že Dawson je v poslední době ve špatné náladě a Joey s tím souhlasí. Myslí si, že když bylo něco špatně, tak si s ním promluvila, ale teď ji připadá, že její pomoc nepotřebuje. Jack jí řekne, že si je jistý, že se do jejího života vrátí. Nabídne jí zkrátit si čas ve stánku věštkyně.

Pacey má maňáska kapitána Skippyho na ruce a dobírá si tak Andie. Andie ho prosí, aby s ním šla k věštkyni, ale Pacey to odmítá. Nabídne ji za to, že jí přečte budoucnost z ruky sám. Poví jí, že vidí vysokého tmavého krasavce, který je občas skvělý, jak vstupuje do jejího života a úplně jí zblbne. Andie se usměje a řekne mu, že se má opravdu na co těšit.

Joey a Jack jsou ve stánku. Věštkyně řekne Joey, že někdo, koho znala jako dítě, má stále její tužku. Joey se to zatím moc nelíbí. Pak stánkem profoukne záhadný vítr a Madame Zenovich trochu zvážní. Řekne ji, že vidí v její minulosti mnoho bolesti. Postavila si zdi, aby se chránila před zlem, ale tím oddělila od nových možností, nových dobrodružství. Poradí ji, aby na každou příležitost řekla ano, aby následovala svoje srdce. Joey s té věštby vypadá vystrašeně. Nakonec ji poví, že vysoký tajemný muž vstoupí do jejího života.

Slečna Kennedyová se zeptá Dawsona, kdy jí ukáže jeho film, o kterém jí řekl Mitch. Dawson jí řekne, o čem film je a slečna Kennedyová mu poví, že píše pro Tristar romantickou komedii a ráda by jeho film viděla. Dawson jí řekne, že její přítomnost ve škole ho inspirovala a slečna se ho zeptá, jestli je z ní nervózní. Poví ji, že se ji trochu bojí. Slečna Kennedyová mu řekne, že si myslela, že jeho film bude milostný příběh, protože má docela romantického ducha.

Joey si stěžuje, že to všechno, co jí věštkyně řekla, byla lež a s Jackem se vrátí zpět k jejich stánku s obrázky. Pak ale uvidí vysokého tajemného cizince, který se dívá na její malby. Představí se jako Collin Manchester a řekne Joey, že její práce je skvělá a pak odejde. Jack se ji zeptá, proč ho nechala jít. Joey mu oznámí, že nehledá přítele, ale svou budoucnost. Jack ji poví ať se chytne šance a zažije dobrodružství. Strčí ji ven, ale za Collinem šla.

Jen pomáhá své babičce s jejím stánkem a babička se jí zeptá na Tye. Jen jí řekne, že už je s ním konec. Oznámí, že směřují do budoucnosti jako osamělé ženy.

Jen uvidí kousek od stánku její babičky starého muže u svého stánku, který se na její babičku dívá a Jen jí řekne, že jí někdo pozoruje. Muž přijde k jejich stánku. Představí se jako dávný přítel a babička mu řekne, že si myslela, že už zemřel. Muž jí nabídne večeři, aby zavzpomínali na staré časy, ale babička to odmítne. Než odejde tak jí poví, že kdyby si to rozmyslela, tak ví, kde ho najde. Jen se usměje a řekne babičce, že viděla jeho pohled v očích a určitě mě necudný myšlenky.

Joey najde Collina u jeho výstavy fotografií a představí se mu. Collin jí nabídne, že jí koupí šálek horké čokolády a Joey to přijme.

Dawson mezitím obdivuje sbírku němých filmů slečny Kennedyové a povídají si spolu o filmech. Dawson jí řekne, že teď mu nezáleží na ničem jiném než na filmech a nakonec se nabídne, že jí ukáže svůj film.

Když si spolu sednou, Joey řekne Collinovi o své matce a jejím umění. Poví ji, že je neuvěřitelně krásná. Svěří se jí s jeho vášní fotografováním. Dotkne se její tváře a řekne, že má smyslné rty. Pak se jí zeptá, jestli by jí nemohl vyfotografovat. Joey souhlasí, jelikož ji Collin viditelně přitahuje.

K babičce přijde muž znovu a řekne jí, že 'ne' nebere jako odpověď. Babička nakonec s večeří neochotně souhlasí a muž jí podá jednu červenou růži. Pak odejde a babička se málem rozpláče. Jen se jí zeptá, co se děje. Poví ji, že tahle část jejího života je už za ní a že jsou věci, se kterými se už rozloučila. Jen jí řekne, že jí udělá makeup a pomůže jí připravit se na večer.

Pacey dělá loutkové divadlo s kapitánem Skippym na ruce a děti ho zesměšňují. Řekne jim, že kapitán Skippy si musí dát přestávku a odejde. Andie je zatím ve stanu věštkyně. Zeptá se ji co vidí, protože se chce něco dovědět o své budoucnosti. Madame Zenovich je viditelně znepokojená a celý stan se zatemní, když se záhadně sfoukne svíčka. Když Andie odchází ze stanu, přiblíží se k ní Pacey, ale Andie s ním nechce být. Naštvaně odejde pryč.

Joey jde k Jackovi a řekne mu, že jí bude Collin za hodinu fotit. Joey si myslí, že by ji mohl něco naučit, jelikož je to umělec. Jack se zeptá jestli to není uměleckej francouzkej polibek.

Trvá na tom, že tam chce jít s ní, protože by mohl být Collin sériový vrah nebo něco podobného.

Dawson ukazuje v kině svůj film slečně Kennedyové. Úzkostlivě se jí dívá do tváře, když se dívá na film, ale učitelka neukazuje žádné emoce.

Jen myje babičce vlasy a chce, aby si s sebou na rande vzala kondom. Babička se rozzlobí a Jen jí řekne, že si dělala jenom srandu. Řekne jí, že to bude magický večer plný staré romance.

Collin a Joey vyberou kostým, který by si měla vzít na fotografování. Pak stojí převlečená a Collin ji fotí. Jack stojí vedle a Collinovi pomáhá. Uprostřed práce se Collin zastaví a zeptá se Jacka, jestli je s Joey jenom kamarád. Jack ho ujistí, že ano. Po skončení fotografování ji řekne, že je nádherná a obejmou se. Joey chce viditelně víc, ale Collin odejde.

Jen vybere pro svou babičku oblečení a udělá jí makeup. Když to Jen dokončí, babička se na sebe podívá do zrcadla a usměje se.

Pacey uvidí věštkyni, jak něco pije a zeptá se jí, proč nemůže říct lidem, kteří se jí ptají na svou budoucnost, prostě něco hezkého. Poví mu, že se jí ptají na pravdu a tak jí musí slyšet. Nabídne Paceymu, že mu přečte jeho budoucnost, ale Pacey odmítne. Věštkyně ale pokračuje. Poví mu, že vidí mladého muže, který nosí masku, jenž mu nepatří. Světu se ukazuje silný a sebejistý, ale pod tou maskou je jen malý chlapec, který se bojí světa. Ví, že všechno co má, spočívá z domku. Stačí i malý závan větru by ho mohl shodit. Pacey na to nic neřekne a odejde.

Collin řekne Joey, že je tu něco, na co by se jí chtěl zeptat. Podívá se hluboko do jejích očí. Zeptá se ji, jestli Jack s někým chodí. Joey se vrátí za Jackem a ten se jí zeptá, co se stalo. Poví mu, že by ji asi pohodil na zem a vášnivě pomiloval, kdyby nebyl gay. Joey Jackovi řekne, že Collinovi pověděla, že se s Jackem bude moci setkat po trhu. Jack se ale naštve, že něco takového udělala. Poví ji, že neznamená, že to je druhej gay v Capeside, že tam hned musí jít.

Dawsonův film skončí. Slečna Kennedyová mu poví, že je to hezký. Dawson chce, aby mu pověděla víc. Zeptá se ho, jestli to opravdu chce. Dawson přikývne. Myslí si, že ten film je neinspirativní, jeho výprava že je mdlá a příběh nereálný. Řekne mu prostě, že jeho film je o ničem. Myslí si, že je člověk, kterého by Hollywood snědl ke snídani. Odejde a Dawson se otočí šokovaně na plátno.

Jack podá Joey horkou čokoládu a omluví se jí za své chování. Jack ji poví, že na to není ještě připravenej. Joey si myslí, že na to má celý život, jak i na romantiku a líbání. Obejmou se.

Dawson jde sklíčeně po trhu. Uvidí Mitche, jak pomáhá slečně Kennedyové do jeho auta a odváží jí pryč, pak uvidí Joey, jak se baví s Jackem. Cítí se sám jako nikdy dřív.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_