. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #213 - Jeho hlavní představitelka (His Leading Lady) ::

Napsal: Shelley Meals a Darin Goldberg
Režie: David Semel
Premiéra: středa, 3. února 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 3. prosince 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 5.září 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Dawson a Joey se dívají u něj v pokoji na televizi. Když film skončí Joey chce odejít, ale Dawson ji poví, aby počkala. Chce ji ukázat několik fotek. Je překvapená, jak snadno s ní Dawson mluví. Začnou si prohlížet fotografie hereček, které by se mohly hodit na hlavní hrdinku v jeho filmu. Joey je překvapená, že jsou spolu. Dawson ji poví, že odešla s Jackem a nechala ho, takže ji nechal taky. Joey ty slova rozesmutní a tak se s Dawsonem rozloučí. Neodejde oknem, ale dveřmi.

Na příští den Joey kreslí nahatou ženu. Učitel ji pochválí a dovnitř vejde Dawson. Přinesl Joey novou verzi scénáře. Všimne si nahé ženy a je z toho překvapený, že až zakopne. Učitel ho požádá, aby odešel a tak Dawson i učiní.

Pacey si v pokoji Andie prohlíží svůj zadek v zrcadle, zatímco Andie je v koupelně. Říká Andie, jak těžké je vlastně se podívat na svůj zadek, která je v koupelně a bere si pár pilulek. Přijde k ni Pacey a dopoví ji, že by měl být jeho zadek být ve dvoraně slávy. Andie je roztržitá a Pacey si všimne obalu od Xanaxu v jejím koši.  Zvedne ho, aniž by to Andie viděla.

Dawson je v knihovně a prochází se mezi regály, když uslyší, že na něj někdo mluví. Je to Devon, model z hodiny Joey. Omluví se ji, že tam vtrhnul a zeptá se ji, jak to může dělat, pózovat nahá. Devon mu poví, že je herečka a Dawson se proto zmíní o svém filmu, a zeptá se ji, jestli by si nechtěla přečíst jeho scénář, jelikož nemá obsazenou hlavní roli. Nejdřív si Devon myslí, že jde o amatérský film a odmítá, ale když se doví, že ho platí Bostonský filmový festival, si scénář vezme. Před tím než odejde ji poví, že by chtěl vědět, co si o něm myslí, a Devon mu odpoví, že silnější muži byli zdrceni, co si myslí.

 

Jen je doma v kuchyni. Přijde tam její babička spolu s Tysonem Hicksem, který ji pomohl s taškami z obchodu. Řekne ji, že by pomohl s natáčením filmu a Jen souhlasí, protože potřebují pomoc.

Pacey poví Dawsonovi, že si myslí, že Andie bere nějaké prášky. Zeptá se ho, jestli si v poslední době nevšiml na Andie nějaké změny a Dawson mu poradí, aby se na to zeptal Andie. Pacey ji, ale nechce víc stresovat. Dawson mu poradí, že jedinou věc, kterou může opravdu udělat, je ujistit se, že čas, který s ním tráví, je bez stresu. Dawson připravuje svůj pokoj na natáčení. Pacey se ho zeptá jestli si nemyslí, natáčet milostný scény ve svém pokoji, je trochu perverzní i na něho.

Večer k Dawsonovi přijde Devon, která mu poví, že se scénář moc nelíbí, ale myslí si, že by se do role Joey mohla dostat. Dawson ji ale poví, pokud se ji to nelíbí, tak se nemusí do ničeho nutit, ale Devon trvá na tom, aby s ní vyzkoušel přečíst nějakou scénu. Devon mu poví, pokud nesnese ani trochu kritiky, tak film nikdy nedokončí. Devon navrhne scénu, kterou by si mohli zkusit. Po chvilce se vloží do role a to Dawsona naprosto uchvátí.

Příští den Jack a Joey pracují v Ledárně a Joey mu poví, že musí odejít dřív, protože ji Dawson požádal o pomoc při filmu. Jack ji také poví, že tam jde, jelikož ho o to požádala Jen. Devon sedí u stolu a Joey, která k ní přijde se zeptá, jestli něco chce. Devon ji začne napodobovat a potom si objedná. Joey požádá Jacka, aby ji obsloužil místo ní, protože jak řekne Jackovi, připadá ji nějaká divná. Když ji Jack přinese pití, zeptá se ho Devon, jestli Joey zná. Jack ji odpoví, že jo a tak ho Devon poprosí, jestli by ji o ni neřekl všechno, co o ní ví.

 

Andie sedí v zahradě a učí se. Přijde k ní Pacey a zeptá se ji na léky. Andie mu poví, že jsou její mámy, ale Pacey ji poví, aby mu nelhala. Andie mu tedy poví, že je bere od doby, co zemřel Tim. Pacey se ji zeptá, proč to před ním ukrývala a Andie mu poví, že si není moc jistá. Řekne mu, že ji doktor nechce napsat další dávku a místo toho má začít s terapií. Andie ho ujistí, že je v pořádku. Pacey se ji zeptá, jestli by nebyla, řekla by mu to. Andie ho ujistí, že jo.

Dawson chce na své zahradě natočit jednu ze scén, ale jelikož Abby chybí, která má hrát postavu Jen, rozhodne se tedy sama Jen, že ji zastoupí. Začnou se scénou, během které se Jen vetře do filmového večera. Chris hraje postavu představujícího Dawsona, ale nějak se nemůže vžít do role a snaží se dostat do kalhotek obou dívek. Dawson se mu snaží vysvětlit, co se děje v mysli postavy, kterou hraje, protože jak to hraje on, by se Dawsonova postava nezachovala. Jen ho odtáhne a poradí mu, aby se uvolnil. Přijde tam Joey a Dawson ji představí Devon. Ta ji vysvětlí své podivné chování, protože ji studovala. Poví Joey, že si myslí, že obě hlavní postavy patří k sobě, jelikož jsou spojeny vzájemnou láskou. Zeptá se ji, co si o tom myslí, ale Joey ji neodpoví.

Později Dawson natáčí před školou, ale Ty strčí do kamery a tak zkazí záběr. Dawson všem řekne, aby si udělali přestávku, jelikož i on sám je ze všeho unavený. Ty řekne Jen, že se nemůže soustředit, když je někde poblíž. Jack se zeptá Joey jestli ji vadí, že se její život odehrává před očima. Joey mu poví, že ji Dawson nezajímá, ale Jack si myslí, že to není pravda. Devon ji po celou dobu pozoruje, protože se chce naučit její chování.

Později Ty zastaví Jen, která se ho zeptá, jestli je hodný chlapec. Ty ji odpoví, že vždycky a Jen mu poví, že ji to zklamalo. Jen si začne stěžovat, že jí bolí záda, Ty ji začne masírovat. Jen se ho zeptá, jestli by s ní nechtěl večer někde zajít a Ty souhlasí.

Chris a Devon jsou ze svých rolí hodně zmatení a pořád se Dawsona na něco ptají. Když se Dawson snaží Chrisovi vysvětlit, jak se jeho postava cítí, když se doví, že se jeho holka líbala s jiným, Chrisovi to moc neříká.

 

Dawson: "Je to utrpení. Děsný, nesnesitelný utrpení, jako kdyby ti vyrvali srdce a pošlapali je. Ty nemůžeš dýchat a taky nejíš, nefunguješ. Je to palčivá bolest a nejhorší je, že jí nemůžeš zmírnit. Jsou to nemilosrdný muka a ty víš, že je to nadosmrti. A Devon, ty si připadáš nepochopená. Myslíš si, že ten kluk, jemuž si celej život věřila, nedokáže pochopit, co všechno v tobě je, a jsi jako zkoprnělá, jsi zmatená. Bojíš se zůstat s ním. Bojíš se zůstat bez něj. Jsi zdeptaná. Připadáš si tak sama."

Joey třídí fotografie, když k ní přijde Devon. Potřebuje od ní pomoc. Potřebuje Joey vidět rozzlobenou, Joey ji ale poví, že se moc často nerozčiluje a tak ji Devon začne provokovat. Zeptá se ji, jak může chodit s jedním, když miluje druhého. Joey se snaží vyhnout tomu, aby odpověděla a za chvíli k nim přijde Jack. Devon se ho zeptá, jaké to je být přechodovej kluk. To už Joey nevydrží a rozzlobeně řekne, aby odešla. Devon spokojeně odejde. Jack se zeptá Joey co to bylo, a Joey mu poví, že na to nemá, aby ji hrála.

Andie se rozčílí, jelikož dělá rekvizitářku a ztratila se ji sponka. Pacey si toho všimne a snaží se ji uklidnit. Andie mu poví, že ji začíná trochu štvát. Zeptá se, co pro ni může udělat, protože se cítí být odstrčený. Andie mu poví, že všechno závisí na ní a on je odstrčenej? Pacey se ji snaží uklidnit, že se mu může vyplakat na rameni, může být její boxovací pytel jestli chce, ale není špatnej. Andie mu poví, že má školu, mámu, Jacka a jeho. Bude se muset něčeho vzdát a vidí jen jednu postradatelnou věc. Pacey ji poví, že teď není čas na takovéhle rozhodnutí. Andie mu řekne, že se jeho může vzdát. Jestli mu na ni opravdu záleží, tak ať ji nechá na pokoji.

Joey se dívá na scénu, při které Chris mluví s Devon o jejím polibku s jiným klukem. Moc se ji to nelíbí. Po skončení natáčení zajde za Dawsonem chce si s ním promluvit.

Joey: "Dawsone, proč chceš znovu oživovat s mučivými detaily náš nejbolestivější zážitek? Jak ti to všechno nemůže vadit? Nic jsme spolu neznamenali? Jsem ráda, že si se přes to tak lehce přenes, ale tenhle film je jen tvoje sebeuspokojení a je nefér."

Dawson: "Ty jsi se rozešla se mnou. Ty máš novýho kluka, našla si svojí vášeň v umění. Ty máš celej novej život. A co mám já?Sebeposedlost filmem. Odpusť mi, že jsem nenechal jedinou věc, která mi zůstala,"

Joey: "Dawsone, počkej, já..."

Dawson: "Nebudu tu sedět a poslouchat jak mě obviňuješ z toho, co jsem udělal. Nechalas mě. Vykoplas mě. Ještě jsem to nezapomněl. Nenechal jsem to bejt a proto dávám všechnu energii do něčeho, co mě drží na nohou."

 

Jen pomáhá své babičce s úklidem věcí. Babička ji poblahopřeje, že zajistila to, že všichni spolupracovali. Poví ji, že když byla mladá, ženy neměly takové možnosti jako teď. Objeví se Ty a babička ji popřeje, aby se dobře bavila. Jen je ráda, že s tím babička konečně souhlasí.

Dawson potká Paceyho na chodbě a zeptá se ho co se děje. Pacey mu poví, že mu Andie řekla, že je věc, kterou by mohla postrádat. Dawson mu řekne, aby ji nechal být. Pacey se ji ale rozhodně nehodlá vzdát a tak jde za ní.

Jen a Ty dorazí k domu, kde se má podle jeho slov konat přátelské posezení. Když vejdou dovnitř Jen si všimne několik kluků a holek a když se posadí, začnou všichni číst z Bible.

Zazvoní zvonek a Andie otevře dveře. Je to Pacey, který má v ruce růži. Andie se s ním bavit nechce a tak mu zabouchne dveře před nosem. Pacey zaklepe znovu, ale Andie si ho nevšímá. Jde tedy od dveří k jejímu oknu, ke kterému vyleze po laťkové mříži na keře. Během toho málem i spadne. Když vyleze až nahoru, podá Andie růži. Andie mu řekne, že se chová jak šílenec a dalšího nepotřebuje a tak ho pošle domů. Pokusí se zavřít okno, ale Pacey ji zastaví. Proleze oknem a poví, že ji chce pomoct. Protože se od ní nemůže odvrátit po tom všem, co pro něho udělala ne v době, kdy ho potřebuje. Zeptá se ho, jak ví, že potřebuje pomoc. Protože ji miluje. Potom se políbí.

Dawson se chystá domů, když ho Chris pozve, jestli by nechtěl jít s ním a Devon najíst. Devon poví Dawsonovi, že ji překvapil a že s něho bude dobrý režisér. Devon se ho ještě jednou pozve, ale ten odmítne. Na chvíli se za ni dívá a pak jde pomalu najít Joey. Když ji najde, Joey se mu začne omlouvat a i Dawson se ji omluví, pokud ji urazil nebo zranil.

Dawson: "V čem to je, Joey? Já se posledních pár měsíců svýho života snažil přijít na to... jak bejt bez tebe. Dělal jsem, že to nebolí, předstíral nezájem. Doufal jsem, že když se budu chovat, jako bych tě pustil z hlavy, že to tak i bude. Ale pravda je... že se mi pořád chce s kamarádkou zalézt do pokoje, stáhnout rolety a vylít jí svý srdce."

Joey: "Dawsone, ty si neuvědomuješ, že pro mě je to zrovna tak obtížný. Vážně. Taky mě to hrozně bolí. Vždycky si budeme blízcí. Jistě se naše životy budou dál prolínat, ale..."

Dawson: "...musíme jít dál."

Přijde Jack, aby odprovodil Joey domů a Dawson mu poděkuje za pomoc. Jack se ho zeptá, jestli nepotřebuje pomoc, ale Dawson odmítne. Joey se ho ještě jednou zeptá, ale Dawson jim poví, aby šli a tak se s nimi rozloučí a Dawson se dívá, jak Jack a Joey odcházejí.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_