. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #212 - Nezmapované vody (Uncharted Waters) ::

Napsal: Dana Barrata a Mike White
Režie: Scott Paulin
Premiéra: středa, 27. ledna 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 2. prosince 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: středa, 4. září 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Pacey a Dawson jsou v Dawsonově pokoji a hrají šipky. Pacey si myslí, že právě našel svoje povolání. Dawson se dívá na nějaké filmy k inspiraci na finální scénu svého filmu. Pacey se ho zeptá na jeden z nich, Velký Santini a Dawson mu zdělí hlavní zápletku filmu: nefungující vztah otce a syna. Pacey mu poví, že toho bude dost na výletě na lodi, kde budou chytat ryby. Pacey se zeptá Dawsona, jestli si váží svého otce. Dawson se z otázky chce vykroutit a tak se Paceyho zeptá na to samé. Pacey poví, jak by si nemohl vážit nejznámějšího a nejváženějšího muže v Capeside. Dawson se ho zeptá, proč v tom cítí pohromu. Pacey mu řekne, že jestli se trefí doprostřed terče, bude to pěkný poklidný výlet plný zábavy a rybaření. Povede se mu to. "Dva ze tří?" zeptá se ho Dawson, Pacey přikývne a začne házet na terč.

Pacey a Dawson jedou na kolech, když je zastaví pan Witter v jeho policejním autě. Začne si povídat s Dawsonem o jeho skvělé budoucnosti a když bude jednou v Hollywoodu, aby si vzpomněl na Paceyho, který mezitím bude smažit hamburgry. Pak poví Dawsonovi, aby se duševně a fyzicky připravili na rybolov, kde chce získat hlavní cenu. Pak odjede aniž by Paceymu cokoliv řekl. Dawson poví Paceymu, že jeho táta je v pohodě, ale Pacey mu řekne, že jeho otec si myslí, že jeho IQ je stejné jako jeho věk.

Ve škole se Joey zeptá Dawsona, jak pokračuje film. Dawson ji poví, že v tom mají trochu chaos, ale že Jen má všechno pod kontrolou. Podle něj má pro tuhle práci vrozené nadání. Joey se to moc nelíbí. Dawson ji uklidní, že ji nechce přirovnávat k ní. Přijde tam k nim Jen a Dawson je spolu nechá. Joey také chce odejít, ale Jen chce s ní mluvit. Požádá ji, jestli by nepomohla paní Leeryové při reportáži o teenagerských dívkách. Potřebuje sehnat děvčata, která by přišla do Dawsonova domu a odpovídala ji na otázky. Joey i přesto chce odejít a Jen se ji snaží přesvědčit, že potřebují dívky, které přemýšlejí a artikulují a nezná nikoho, kdo by nemluvil to co si myslí tak dobře jako ona. To zabere a Joey nakonec souhlasí.

Příští ráno dorazí do přístaviště Dawson s Mitchem. Přivítá je pan Witter a když se tam objeví i Jack, Dawson s toho není dvakrát rád. Později loď vypluje.

Joey a Andie přijdou k domu Leeryových. Je tam už i Abby a moc se ji to nelíbí. Gale je nadšená a myslí si, že to bude zábava, ale Jen o tom začíná pochybovat.

Jack si připravuje svůj rybářský prut a Dawson ho pozoruje. Snaží se s Dawsonem normálně bavit, ale ten se spíš zajímá pro přišel. Jack se ho zeptá, proč nemůžou jejich problém překonat. Dawson mu poví, že se diví, že nechal Joey samotnou, protože se může objevit nějaký nový kluk a přebrat mu ji.

Gale začne z reportáží v obýváku. Zeptá se Joey, co si myslí, že je nejdůležitější věcí, které musí dnes teenageři čelit, ale ta neodpovídá. A nikdo jiný na otázku nechce odpovědět. Gale vezme Jen stranou a ptá se ji, co se děje. Sedí už celé odpoledne a nic ještě nenatočili. Gale přijde zpět do obýváku a navrhne, aby si udělali dámskou jízdu. Abby poví, že se potřebuje napít, ale Gale řekne, že tady žádný alkohol nebude, ale slíbí něco k snědku.

Pan Witter řekne všem, že musí spolupracovat, protože tam někde je ryba, která se s nimi sveze zpátky do Capeside. Všem řekne co mají dělat, kromě Paceyho. Jen mu řekne, aby dávat na háčky návnady. Pacey mu na to odpoví, že ho to štve. Otec mu poví, že jeho práce je připravit ho na nevyhnutelný.

Abby se nudí a tak navrhne prohlédnout si Dawsonův pokoj. Vyjde na horu a ostatní je neochotně následují.

Jack nabídne bagetu Dawsonovi, ale ten odmítne. Jack mu poví, že nemusejí být hned kamarádi a že moc dobře ví, že mu Joey nepřebral. Dawson mu poví, že o ni nic neví a jestli si myslí, že to mezi ní a Joey skončilo, tak se plete. Jack přizná, že možná něco jo, ale faktem je, že mezi ním a Joey něco je a pokud Joey respektuje, chce, aby respektoval i jeho.

Abby otevře skříň v Dawsonově pokoji a dívá se dovnitř. Joey a Jen ji tam zavřou. Andie se objeví zpoza postele a hrdě ukazuje co našla: "Dobrý Will Petting."

Na lodi se na jeden z prutů chytne ryba, ale přetrhne se, jelikož Pacey dal špatný prut na stranu lodi. Jeho otec mu poví, že to byla nejjednodušší instrukce na světě a on ji zdrbe. Dawson se zeptá Paceyho, proč Jacka pozval a Pacey mu poví, že ho o to Andie požádala, jelikož nemá Jack ve městě žádné přátelé. Poví naštvaně Dawsonovi, že nejsou jako on. Jsou jen obyčejní lidé, kteří se snaží přežít den, aby něco nerozbili.

V Dawsonově pokoji se všechny holky dívají na porno. Abby poví, že tam kde páska začíná, Dawson skončil. Andie si není jistá, co tím myslely, ale když jí to ostatní naznačí, o co šlo, pochopí. Diví se, jak může někdo dělat takovou práci a Abby řekne, že by se to Jen mohlo líbit. Vejde tam Gale a zeptá se na co se dívají. Andie se to snaží zakrýt, ale Abby ji poví pravdu. Všechny pak jdou za Gale dolů, ale Jen zastaví Joey. Zeptá se ji, proč ji tak nemá ráda a Joey ji poví, že se snaží vetřít do Dawsonova života a ji nahradit.

Po neúspěšném výletu se všichni ocitnou v baru. Mitch a pan Witter jdou hrát šipky, zatímco Pacey, Dawson a Jack hrají kulečník. Dawson a Pacey se začnou bavit o svých otcích, Dawson poví Paceymu, aby si s jeho otcem promluvil, ale Pacey mu poví, že to není tak jednoduchý jak v jeho životě, který si zajde za otcem a promluví jako syn z otcem, chlap z chlapem. Teď se mu podařilo nahlídnout do pekla jeho života. Dawson se zeptá, proč je takovou překážkou v jeho štěstí. Jack odpoví za Paceyho a poví Dawsonovi, že si ho posadil na vysoký podstavec. Je ikona, na kterou Pacey nemůže dosáhnout.

Gale se ptá děvčat na otázky, ale odpovídá jenom Abby, protože nedá jiným šanci. Myslí si, že každá z těch děvčat je neuvěřitelně nejistá. Nesmí mluvit o rakovině, protože se naštve Joey. Zažertuje o šílencích a naštve se Andie. Nebo o rajtách a z kůže vyskočí Jen. Jen ji poví, aby přestala a Gale požádá Abby, aby odešla. Abby naštvaně odejde.

Dawson se prochází po přístavišti a přijde k otci, který si připravuje spacák. Zeptá se ho Mitche, co chce dělat s mámou, restaurací, svým životem. Dawson mu poví, že je rád, že spolu můžou být, ale myslí si, že by si spíš měl najít nějakou práci. Mitch mu poví, že je mu líto, že se v něm zklamal. Chce ale najít něco, do čeho by mohl vložit srdce a vášeň.

Pan Witter nemá s kým hrát šipky a tak požádá Paceyho. Pacey vyhrává a když jeho otec hodí svou poslední šipku. Vyzve ho, aby to překonal a Pacey se na něho podívá a schválně hodí šipku vedle a tak prohraje.

Zpět v domě Leeryů. Mluví o svých nejistotách. Andie poví, že má potřebu vypadat a být dokonala, protože její domov je totální chaos a má pocit, že když bude vynikat ve škole a do všeho se zapojovat, lidi neprokouknou ten podvod. Jen řekne, že když poprvé přišla z New Yorku, cítila se ulehčeně. V New Yorku se snažila udržet krok v soutěživém světě. Byla v rychlém proudu sebezničení. Když se sem dostala, myslela si, že nemusí nic dokazovat a mohla by konečně zpomalit. V New Yorku předčasně dospěla a v Capeside bude vždycky známá jako newyorský divoký dítě.

Joey začne vyprávět, že se setká s někým, kdo viděl věci a prožil něco, které ona ne a o jakých může jen snít, její obranný postavení vyjde najevo, jelikož s tím nemůže soupeřit. Kdyby se někdy cítila, že se ji někdo snaží ukrást kousek ní, nebo to malé množství lásky, které se ji podařilo nahromadit, cítila by se ohrozená a naštvaná.

Dawson projde kolem Jacka, který se ho pokusí zastavit. Dawson ho ignoruje, ale pak si všimne, že je Jackovi špatně. Poví mu, že od tý doby co vstoupil na tu loď, mu je špatně. Dawson mu poví, že si nemyslel, že výlet otce a syna bude takový. Jack mu poví, že výlet s otcem neměl hodně dlouho. Dawson se zeptá Jacka, kde je jeho otec. Jack mu poví, že jediné co ví, že není v Capeside. Andie a jeho mamka si myslí, že je v Providence, kde se stará o rodinný obchod, ale zůstal tam jen, protože nechtěl být s nimi. Dawson mu poví, že ví jaké to je. Jack mu poví, že jeho otec se přestěhoval jen do jiné ulice. A jeho otec je pryč.

Pacey pomáhá svému opilému otci zpátky do lodi. Pan Witter spadne na pláž a Pacey sním. Sedne si vedle otce a začne se svým otcem mluvit a hraje i roli svého otce a povídá si sám se sebou. Začne mu vyčítat, že by ho měl mít rád, protože je jeho otec a že to sám dělat nemůže.

Příští den na lodi Jack něco na svůj prut chytí, ale neumí si s tím poradit. Pacey mu přiběhne na pomoc a říká mu, co dělat. Jack podá prut Paceymu, aby to dokončil a John je poprvé na výletě z Paceyho nadšený. Pracují spolu a ostatní se dívají, jak Pacey vytahuje z vody obrovskou rybu.

Gale poděkuje Joey za pomoc a Joey se otočí na odchod. Gale jí zastaví a přizná se jí, že když včera poslouchala děvčata, jak mluví, cítila se trochu smutně. Poví ji, že si vždycky přála dceru a že právě ona je její náhražka za dceru.

Andie vyjde z domu a uvidí Abby jak sedí na zahradě. Zeptá se ji, co tam dělá a Abby ji řekne, že čeká na svoji matku, která si myslí, že tam přespala. Abby poví, že je holka, kterou každý nenávidí, obětní beránek, na kterou si může každý vylývat zlost a nikomu to pak nevadí. Andie poví, že to všechno je proto, že je zlá. Myslí si, že nemá rodinný život jako ostatní, protože její máma není blázen, její táta není ve vězení a ona sama není marnotratná dcera z New Yorku. Myslí, že její život je nudný a proto vytváří drama sama. Andie ji poví, že si neuvědomuje, jaké štěstí má. Vždycky snila o tom, co má ona. Pak se tam objeví auto s její mámou, aby ji vyzvedla. Abby ji nabídne, jestli nechce svést a Andie to přijme.

Jen je v Dawsonově pokoji, když tam přijde Joey. Joey se ji začne omlouvat a Jen ji poví, že se ji nesnaží nahradit v Dawsonově životě. Joey poví Jen, že si ji váží.

Pacey ukáže všem lidem svou trofej za rybolov a nechá se s ní vyfotografovat. Jeho otec je s ním a usmívá se. Dawson se rozloučí s Jackem, trochu víc zdvořile, než předtím a rozejdou se. Pan Witter a Pacey oba drží trofej a usmívají se. Pacey mu řekne, jak skvěle se cítil, když vytahoval tu rybu z vody a John mu řekne, aby si trofej nechal. Poví Paceymu, aby si užil téhle chvíle, protože už nic takového nezažije. Pan Witter odejde, aby se pochlubil svým přátelům a nechá tak sklíčeného Paceyho za sebou. Přiblíží se k němu Dawson. Pacey mu poví, že se nadřel, aby od svého otce uslyšel "Dobrá práce, synu." Dawson mu poví, že jsou lidi v jeho životě, kteří si váží jeho talentu a inteligence. Jeden stojí před ním a druhej čeká ve svém pokoji, když se vrátíš z moře.

Dawson a jeho otec se vrací domů. Mitch mu poví, že bude snažit dělat všechno proto, aby byl pro něj nejlepším tátou. Dawson mu poví, že dovoluje dělat mnoho chyb, ale nikdy se kvůli tomu nemusí cítit, že je neschopnej. Poví mu, že si ho váží víc než kohokoliv jiného. Je šťastný, že je jeho táta. Obejmou se.Chtějí jít oba domů, ale Mitch si uvědomí, že to už není jeho domov. Hodí spacák Dawsonovi. Rozloučí se s ním a dívá se za svým otcem jak odjíždí a pak vejde do domu.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_