. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #211 - To je sex, napsala (Sex, She Wrote) ::

Napsal: Mike White a Greg Berlanti
Režie: Nick Marck
Premiéra: středa, 20. ledna 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 26. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: úterý, 3. září 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Jack opouští dům Joey a oba nemotorně stojí na verandě. Joey mu poděkuje, že jí pózoval.

Dawson a Jen také stojí na verandě Jenina domu a Dawson nechápe, co to do něho vjelo a začne se omlouvat, ale Jen ho umlčí, protože se teď o tom nechce bavit.

Před domem Andie se Pacey a Andie políbí.

Jack se zeptá Joey jestli nemá žádný výčitky a Joey mu poví, že ne, políbí se a odejde.

Dawson se rozloučí s Jen, políbí ji na čelo a odejde.

Pacey poděkuje Andie za báječný večer, rozloučí se a pak jde Andie domů.

Na další den ve škole Dawson dokončuje svoji přednášku o filmech a podaří se mu nakonec třídu i trochu polekat. Učitel mu poděkuje a řekne Abby, aby ukázala svůj domácí úkol. Ta mu řekne vymyšlený příběh o jejich psovi, který snědl krabici projímadla od jejího táty a tak umřel. Učitel ji poděkuje za skvělou lež a řekne ji, pokud nepřinese do zítřka úkol dostane pět. Zazvoní a třída odchází. Chris si všimne na podlaze nějakého papírku a zvedne ho. Přečte si ho a šokovaně zírá.

Jack a Joey spolu sedí na obědě a nic si spolu neříkají. Jack se ji zeptá jestli spolu mluví a Joey mu odpoví, že ano. Jacka proto zajímá, proč se oba cítí tak trapně. Joey zavtipkuje "Odpověď za tisíc bodů, Bobe." a oba se rozesmějí.

Andie se na obědě přiblíží zezadu k Paceymu a pozdraví ho polibkem. Pacey ji poví, že by to tu neměli dělat a rozhlédne se okolo. Andie se mu omluví a poví, že to jen nemohla vydržet.

Dawson uvidí na obědě sedět Jen a přisedne si k ní. Dawson ji podá přepsaný scénář, kde postava kluka skončí v posteli s holkou s města místo s hlavní hrdinkou. Řekne ji, že to byl výsledek jejich posledního rozhovoru. Jen si ale myslí, že tam nebyl rozhovor, ale fyzické setkání. Dawson ji poví, že to co mu řekla, ho inspirovalo.

Abby a Chris stojí v řadě na oběd a sednou si spolu ke stolu. Chris se ji zeptá, jestli s někým včera spala a Abby zajímá proč se ji na to ptá. Podá ji papírek a Abby ho přečte: "Chci si s tebou promluvit o minulé noci. Vždycky se to zhorší, takže ti chci napsat. Celá noc byla úžasná, ale sex změní všechno." Abby se to moc líbí a rozhodne se vyřešit, kdo s kým spal.

Jack se zeptá Joey, jak dopadl obrázek, Joey mu ho chce ukázat, ale Jack ji zastaví, nechce totiž, aby obrázek viděli všichni v jídelně. Joey ho uklidní a poví mu, že ten obrázek uvidí jen její profesorka. Jack ji pak požádá, jestli by mu obrázek pak nedala, jako vzpomínku na včerejší noc.

Andie se zeptá jak dopadl jeho test z dějepisu, ale Pacey ji nechce test ukázat, protože si myslí, že to není její věc. Zeptá se ho, jestli dopadl špatně nebo je to snad ní nebo je naštvanej z včerejší noci. Pacey ji ale řekne, že včerejší noc byla dobrá a chce jen klid, aby se mohl učit. Andie si myslí, že Pacey začíná uzavírat v sobě. Pacey ji ale poví, že ne neuzavírá, protože se potřebuje jen učit.

Dawson se zeptá Jen, jestli nevadí to, co se stalo minulou noc. Jen ho ujistí, že ne, ale obává se, jak se bude cítit on. Dawson ji uklidní, že včera bylo včera a dnes musí dělat film.

Abby řekne Chrisovi o jejích plánech, jak odhalit toho, kdo měl sex. Řekne mu, koho podezřívá. Pacey a Andie, Jacka a Joey a Dawsona s Jen. Požádá Chrise, aby celou tu věc zdokumentoval na video. Chris nejdřív nesouhlasí, ale když mu Abby řekne, že ho nechá sáhnout na nepřístupná místa, Chris rychle souhlasí.

Joey stojí před školou, kde se schovává před deštěm. Objeví se Dawson a zeptá se ji, jak dopadla kresba a pořádá ji, jestli by se na ni mohl podívat, ale Joey rychle změní téma a zeptá se ho na jeho film. Dawson ji poví, že nemůžou najít hlavní představitelku. Řekne ji, že role vyžaduje jistou směs divoký vášně, čirý nevinnosti a naprostý fyzický krásy. Joey mu poví, že hledá někoho jako je Julie Roberts. Dawson ji ale poví, že hledají někoho jako je ona. Přestane pršet a Dawson jde domů.

Abby a Chris jsou na chodbě a začnou se bavit o nové verzi Dawsonova scénáře. Myslí si, že je to stopa k tomu, kdo měl sex.

Přijde k nim Jen a poinformuje je o zkoušce na film. Abby se zmíní o její noci s Dawsonem, ale Jen ji ujistí, že to co se děje v její ložnici, je její věc. Chris pogratuluje Abby, že to z ní dostala, ale Abby ještě není přesvědčená. Potřebuje zjistit, čí je písmo na dopisu.

Abby jde za Pacey, aby ji podepsal petici k automatům s kondomy na školních záchodcích. Ptá se ho na jeho vztah s Andie, ale Pacey raději podepíše petici, aby se Abby zbavil. Později jde Abby za Jackem. Chce od něho podpis, ale Jack s ní nechce mít nic společného a tak se ho Abby přímo zeptá, jestli spal s Joey. Jack ji poví že ne, a požádá ji, aby ho nechala být.

Chris se zeptá Dawsona na pár otázek ohledně scénáře. Chce se víc dostat do své role a tak chce vědět víc z jeho života. Zeptá se ho na sex, jelikož si už nepamatuje, jaké to bylo poprvé a tak to chce slyšet od někoho, kdo to zažil nedávno. Zeptá se ho odkud na to přišel, a Chris mu poví, že když byli sami s Jen v pokoji, kdo myslí, že to byl.

Abby jde s peticí za Andie. Abby ji poví, že ví všechno o jejich včerejším večeru. Řekne ji, že se Pacey pochlubil Dawsonovi, ten to řekl Jen, ta to řekla ji a ona pak celému světu. Andie je z toho nešťastná. Abby ji ještě poví, že nechce být jedna z těch, která ji řekne, že ji její kluk myslí, že je na nic. Andie pak naštvaně odejde.

Chris dá Joey kopii Dawsonova scénáře, aby si jej přečetla. Když odejde, zapomene v místnosti své obrázky. Chris ho vezme a otevře. Do pokoje vejde Abby a Chris ji ukáže kresbu.

Dawson pracuje nad scénářem v pokoji, když tam přijde Abby a sedne si na postel. Dawson je z ní podrážděný a poví ji, že s Jen nespal. Abby mu řekne, že to je blbý, protože Joey by se určitě cítila líp, když se ona vyspala s Jackem. Dawson nechápe, o čem Abby mluví a tak chce, aby odešla. Ta mu rychle podá kresbu Jacka. Než odejde mu poví, že po těch všech letech, nebyl jejím prvním a určitě nebude ani posledním.

Další den se Chris zeptá Abby, jestli už ví, kdo s kým spal. Abby ho ujistí, že odpověď přijde brzy. Podá mu pár obálek a řeknu, aby je nenápadně rozdal.

Pacey jde za Andie, která prodává knihy a řekne ji, že si s ní potřebuje promluvit, ale Andie se s ním nechce bavit a chce se vymluvit, že má hodně práce. Řekne mu, že k ní je chladný, uzavřený a nemluvný Pacey, ale pro zbytek Capeside je starý známý Pacey. Pacey si chce promluvit o včerejšku, a že nikomu nic neřekl, ale Andie tvrdí, že Abby o všem ví. Řekne mu, jestli se mu to s ní nelíbilo, nebo to co se stalo, měl ji to říct a ne roznášet po celý škole. Poví mu, že s ním teď nechce mluvit a vrátí se za pult, kde najde dopis s jejím jménem.

Na stejném místě se potkají Jen a Joey. Jen se zeptá Joey, co si myslí o Dawsonově scénáři a Joey ji poví, že si myslí, že je to jednostrannej pohled na příběh, který neměl být napsanej. Jen se ji zeptá, jestli je ji nelíbí způsob, jakým je tam popsaná. Joey se přizná, že jo a že by ji zajímalo, jaký další části scénáře jsou autobiografický. Jen ji poradí, že by si spíš měla promluvit s Dawsonem.

Jack najde dopis ve své skříňce a když k němu přijde Dawson a zeptá se ho, jestli ví, kde je Joey. Protože si Dawson myslí, že ji uvidí dřív, požádá Jacka, aby ji něco předal a podá mu obrázek Jacka. Poví mu, ať ji řekne, že je překvapenej jej talentem.

Tu noc se Dawson, Joey, Andie, Jen, Pacey a Jack setkají ve škole. Všichni se dozvěděli z dopisů, že se tam mají dostavit. Všichni se diví, kdo to celé zařídil, ale všechno se vyjasní, když do místnosti vejde Abby a Chris, který drží kameru. Abby začne všechny postupně probírat a říkat svá podezření ohledně toho, kdo s kým spal. Když se začne bavit o Jackovi a Joey, ten ji poví, že se mýlí. Dawson si ale myslí něco jiného, protože viděl obrázek, Joey se mu to snaží vysvětlil, že obrázek je na její hodinu. Dawson se ji zeptá, co se stalo pak, co obrázek dokreslila. Joey se ho zeptá, co ho to zajímá a Dawson ji odpoví, že nic. Joey mu poví, že ví o něm a Jen. Dawson se to také snaží vysvětlit, že to není pravda. Začnou na sebe křičet otázky, jestli Joey spala s Jackem, nebo jestli Jen spala s Dawsonem a nakonec oba dva najednou vykřiknou "Ano!" Najednou nastane ticho, které prolomí Jen, která řekne, že s Dawsonem nespala a Jack také poví, že spolu nespali. Abby poví, že to musí poslední pár. Andie se ho zeptá jestli to psal on. Řekne mu, že je hnusnej, když se s ní vyspal a teď ji nechce. Andie vyběhne ven a Pacey se snaží ujistit Jacka, že to tak vůbec nebylo. Jack jde za Andie na chodbu. Jen se zastaví nad usmívající Abby, poví ji, že je lhářka, krutá a že ji lituje.

Na další den Joey ukončí své představení o spisovatelce Agathy Christie a učitel řekne, aby Abby šla jako další. Učitel začne říkat, jestli je možné, že by konečně rozhodla udělat něco dobrého pro sebe a použít špetku rozumu k jejímu vzdělání. Abby má pod stolem svazek papírů a videokazetu. Rozhlédne se okolo, podívá se na Dawsona a Joey, Andie a Jen a pak ty věci schová. Poví učitelovi, že úkol nemá, protože ho nechtěla zklamat. Učitel ji dá pětku a zavolá Andie jako další. Když vstane a jde dopředu, nakloní se k Andie a poděkuje ji.

Po škole sedí Jack sám v temné třídě. Přijde tam k němu Jen a poví mu, aby šel domů. Přisedne si k němu a začnou si povídat o tom, jak zábavné je dělat druhé housle. Zeptá se jí, co bude dělat s Dawsonem a Jen mu odpoví, že ačkoliv ho hodně miluje, moc toho dělat nejde, i když bude čekat, když do jejího pokoje vejde přes okno. Jack se diví, jak se s tím vším může dělit s někým, koho sotva zná a Jen ze ho zeptá, proč to on a Joey nedělali. Nakonec ji to řekne, pošeptá ji to do ucha. Jen překvapeně zašeptá, že mu nechtěl stoupnout. Jack se ji svěří, že to chtěl, strašně moc, ale tak se bál, že nemohl ani svléknout. Jen mu poví, že je to dobrý, protože tyhle věci nikdy nespolupracují. Oba se tomu zasmějí.

Venku prší a Pacey deštěm proběhne do Andina auta. Andie mu hned řekne, aby si vystoupil, ale Pacey je rozhodnutý si s ní promluvit. Vytáhne sešit test z dějepisu. Dostal jedničku.

Pacey: "Protože se tím všechno mění. Ty to nevidíš? Zatím jsem byl lehce odhadnutelnej, ale najednou změnil můj život směr. A... a od chvíle, co jsem tě přived do toho motýlku, se jen trápím. Ptám se sám sebe, jestli jsme neměli počkat, trochu zpomalit, jestli to byla správná věc, nebo ne. Přál jsem si zachovat se čestně a nejde mi to. Jedinou útěchou Paceyho Wittera bylo, že přesně věděl, co od sebe může čekat. A teď jsem o to přišel a jsem vystrašenej. Jenom proto jsem se tě stranil."

Andie: "Je v pořádku, že se bojíš, Pacey. Tenhle svět je hodně strašidelný místo. Pacey, mě se ale bát nemusíš."

Pacey: "Jak se nemám bát, Andie. Ty jsi ta, která mi teď otvírá novej život. Já se tak bojím, že...Bojím se, protože jsi nejdůležitější člověk, kterýho jsem potkal. Andie, začínám tě beznadějně milovat. Teď jsem to teda rozseknul. Můžeš mi k tomu něco říct?"

Andie: "Jo. Že ti docela věřím. Sdílím tvůj strach."

Dawson a Joey stojí u svých skříněk, dokud Dawson neprolomí ticho.

Dawson: "Víš, ty a já křičíme sex, dokud nám stačí dech, a když dojde na věc, zbyde nám pár neškodnejch pus. Prostředí bylo dobrý, načasování taky, ale nic se nestalo. Proč?"

Joey: "A proto se taky nic nestalo ani u mě. Dawsone, tady nejde o prostředí, ani o dokonalý načasování, víš? Musí to být ten pravý."

Joey odejde a Dawson jde za ní ven, kde prší. Začnou si znovu povídat. Vyjdou na déšť, Joey ho vezme za ruku a Dawson se k ní přiblíží a dá nad ně svou bundu. Zeptá se ji, co si myslí o jeho scénáři. Poví mu, že se ji líbí, jak ji vidí...

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_