. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #210 - Riskantní chování (High Risk Behavior) ::

Napsal: Jenny Bicks
Režie: James Whitmore Jr.
Premiéra: středa, 13. ledna 1999 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 25. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pondělí, 2. září 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

V Dawsonově pokoji Pacey a Dawson čtou jeho nový scénář. Pacey hraje dívku a oba si povídají o tom jak moc se milují. Najednou Pacey přeskočí řádek a řekne Dawsonovi, že je tam moc slabik. Řekne mu, že i Joey udělal víc rozzlobenější. Dawson mu ale poví, že ta dívka není Joey a ten kluk není on. Pacey si myslí, že není moc dawsonovský. A taky, že by měly mít hlavní hrdinové sex. Dawson ho ale ujistí, že v každém filmu je obvyklé, že to budou dělat a proto to jeho hrdinové dělat nebudou.

Před školou rozdávají Dawson a Jen pozvánky na konkurz do Dawsonova filmu. Povídají si o tom, koho by měli obsadit do hlavní role. Jen si myslí, že to měl být někdo tajemný a nebezpečný a ne někdo jak Tom Hanks.

Pacey najde Andie u její skříňky a podá ji papír s HIV testem, který je negativní. Andie je překvapená, že to kvůli ni opravdu udělal a ujistí ho, že když teď mají ten test, že na to hned skočí. Pacey ji ujistí, že neuděl test aby s ní mohl spát. Andie je překvapená, protože si myslí, že to nechce. Ale Pacey ji ujistí, že by to s ní chtěl dělat každej den v tejdnu, ale že mají hodně času.

Dawson narazí při rozdávání letáků na Joey, která kreslí mužskou nahou postavu. Zeptá se ji, jestli se cítila trapně, když ho kreslila. Joey nejdřív zapírá, ale pak se přizná, že zlomila dvanáct tužek, ale se mění. Už není malá Joey Potterová. Dawson s tím souhlasí.

Chris se snaží přesvědčit Abby aby s ním šla na konkurz k Dawsonovu filmu, ale Abby to nezajímá.

Jack si sedne vedle Joey, která právě dokončila kresbu, ale vyleje na něj pití a tím úplně jeho práci zničí. Joey naštvaně odejde.

 

Dawson a Jen jsou na konkurzu, který nejde moc dobře. Zdá se, že se nikdo do jeho filmu nehodí.

Jack najde Joey u její skříňky a omluví se ji, za to, že zničil její obrázek. Joey mu řekne, že to už nic nezachrání a že už nedokáže namalovat další obrázek. Jack ji nabídne, že by mohla nakreslit jeho. Joey s tím nejdřív nesouhlasí, ale Jack ji přesvědčí, že je to jediný způsob, jak nakreslit obrázek.

Andie si v lékárně vyzvedne léky a narazí na Paceyho, který ji vezme pytlík s prášky a najde uvnitř tablety proti depresím. Andie ho přesvědčí, že jsou pro její matku. Andie se ho zeptá, co dělá v části s kondomy a Pacey předstírá překvapení. Nakonec se rozhodnou, že by měli mít nějaké po ruce, když to na ně přijde. Když vyjdou z lékárny, popíše mu Andie její představu dokonalého večera. Přála by si večeři ve francouzské restauraci, romantická procházka v přístavišti a pak přespat v nějakém historickém hotýlku. Taky mu poví, že si nehlídala své panenství jen proto, aby o něj přišla někde na zadním sedadle. Pacey ji řekne, se opravdu těší, že může být ten, kdo ji pomůže zvládnout ten nezapomenutelnej večer.

Chris a Abby jsou na konkurzu. Uprostřed scény Chris Abby políbí a ta raději odejde než aby se pozvracela. Dawson a Jen na něho jen zírají. Po konkurzu začnou uklízet a Dawson si začne Jen stěžovat, že asi nakonec ten film točit nebudou. Jen mu řekne, že je to jak ve scénáři, po patnácti letech se do ni zamiloval a když ji konečně získal, tak ji hned ztratil. Dawson ji ale ujistí, že jeho scénář není o něm a Joey. Poví mu, že Chris a Abby mají pravdu, že by to ti dva měli spolu dělat.

Joey si připravuje barvy, když do místnosti vejde Jack jen v ručníku. Joey se cítí velice nepohodlně. Jack ji řekne, že si může nechat ručník, dokud se nerozhodne, že je ta pravá chvíle. Lehne si na pohovku a Joey mu řekne, že by se cítila líp, kdyby na ni nemluvil. Joey to ale vzdá, protože ho nezvládne vidět nahého. Rychle si začne sklízet věci a přitom shodí stojánek. Jack vyskočí, aby ho zachytil, ale přitom mu spadne ručník. Joey se na něj podívá a Jack se rychle schová za stojan. Řekne, ji, že už tak může asi zůstat. Později leží nahý na pohovce a Joey ho kreslí. Řekne mu, že má ráda umění, protože s ním může riskovat a dělat nebezpečné věci. Joey se zeptá Jacka, čeho se bojí on, a ten odpoví, že sexu.

 

Jen uvidí Dawsona jak se prochází zamyšleně přístavem, jde domů a sedne na jejich zahradu. Jen si vezme kabát a jde za ním.

Pacey a Andie sedí mezitím ve francouzské restauraci a povídají si.

Joey kreslí a zeptá se Jacka, proč se tolik bojí sexu. Je překvapená, že už není panic.

Dawson poděkuje Jen, že s ním během konkurzu byla. Jen mu řekne, že kdyby byl už opravdu tak zoufalej, mohla by hrát jeho hlavní představitelku. Dawson si myslí, že by možná měla.

Joey a Jack se začnou bavit o sexu.

I Dawson a Jen se začnou bavit o sexu. Dawson si myslí, že je příběh silnější, když postavy vzdorují svým touhám. Jen si ale myslí, že láska je vždycky poháněná touhou a lidi, kteří o sebe mají zájem, dřív nebo později skončí v posteli. Nabídne mu, aby scénář ještě přepsal.

Joey chce, aby ji Jack popsal jeho pocity jak to byl obraz. Jack to začne popisovat a Joey je jeho slovy očividně nadšená. Zazvoní telefon a Joey ho chce zvednout. Jack si náhle uvědomí, že je poněkud víc vzrušený a rychle se přikryje. Ale pozdě, protože Joey si toho už všimla.

Pacey vede Andie, která má zakryté oči šátkem, do jednoho z hotýlků. Andie mu řekne, jestli uvidí, že jsou v nějakém motelu, tak ho zabije. Pacey ji řekne, že ho teď může rozčtvrtit. Sundá jí šátek a Andie se dívá okolo. Pacey ji řekne, že ji chtěl udělat večer jejich představ a milování si můžou nechat na jindy. Andie mu poví, že by to chtěla dělat, ale neví, jestli je na to všechno připravená. Pacey ji obejme a poví, že můžou počkat. Řekne ji, že je součást jeho života a že ji chce jen tak držet za ruku. Andie se usměje a řekne mu, že se ji to teď chce dělat. Začnou se líbat.

Dawson sedí v pokoje a píše. Je zmatený stejně jako jeho postavy ve scénáři. Podívá se na fotografii Joey, vymaže to co napsal a zavře notebook.

Jack se obléká, zatímco Joey uklízí. Omluví se ji za to, co se stalo. Joey mu řekne, že to byla její chyba a Jack tomu souhlasí a rozesmějí se. Joey řekne, že jen zápasí s hormonama. Jack ji nabídne, kdyby chtěla víc svoji zvědavost prozkoumat, je tu pro ni. Jack ji poví, že je kluk, který ji nemůže podržet a ani se ji dotknout. Neuvědomil si nikdy dřív, dokud to neměl zakázaný. Joey se k němu přiblíží a Jack řekne, že je večer zážitků a nemají důvod ho zastavovat. Začnou se líbat.

Dawson proleze oknem do pokoje Jen a ta se ho zeptá, co u ní dělá. Poví ji, že přemýšlel o tom co mu řekla a pak se nad ní nakloní a políbí.

Pacey a Andie se líbají na posteli a Pacey to zastaví. Řekne ji, že to nechce. Andie je překvapená, ale Pacey ji poví, že to chtěl, ale poprvé chce udělat správnou věc. Andie si myslí, že je ale připravená. Pacey ji ale poví, že když bude opravdu připravená, bude to vědět a pak to udělají. Andie mu poví, že na to dostala zase chuť. Pacey řekne, že ji odveze domů.

Joey a Jack leží na pohovce a líbají se. Dawson je pod přikrývkou Jen a taky se líbají. Pacey a Andie vyjdou z motelu a jdou k Paceyho autě. Drží se za ruku.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_