. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #209 - Volby (The Election) ::

Napsal: Shelley Meals a Darin Goldberg
Režie: Patrick Norris
Premiéra: středa, 16. prosince 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 19. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Dawson se dívá v pokoji na film a Jen čte jeho scénář. Dočte ho a Dawson chce vědět, co si o něm myslí. Jen mu poví, že ji to připadá moc mělké. To Dawsona raní, protože do toho scénáře dal svoje srdce. Jen mu řekne, že nemůže psát o teenagerech, když je úplně jiný než oni. Nabídne mu, že mu pomůže stát se teenagerem za pár chvil.

Před školou se Andie zeptá Joey, jestli by ji nepomáhala při volbě předsedy třídy v nadcházejících studentských volbách. Joey ale odmítá kvůli svoji minulosti. Andie si ale myslí, že už o tom nikdo neví. Slíbí ji ale, že o tom bude přemýšlet.

Na chodbě dají Andie a Paceymu Abby s Chrisem leták, aby je ve volbách volili. Když odejdou, Andie mu řekne o jejích plánech zapojit se do voleb a chce po něm, aby byl vedoucím její kampaňě.

Jen vyjde ze záchodu a jde za Dawsonem. Ten je ještě nesvůj s toho jak Jen zkritizovala jeho scénář a Jen mu nabídne, aby šli za školu. Jen mu poví, že musí začít žít jako teenager, když chce o nich psát. Dawson souhlasí, ale na cestě se nenápadně od Jen oddělí a jde do třídy.

Mitch je u Gale doma a snaží se opravit myčku, ale moc se mu to nedaří a když jsou oba mokří na poslední nit začnou se smát a pak líbat. Položí ji na stůl a to uvidí Dawson, který vejde do domu. Usměje se a znovu odejde.

Jack a Jen si hrají v prázdné Ledárně s kelímky se smetanou a Joey se zeptá Jacka na jeho rodinu. Ten ale vždycky začne mluvit o něčem jiném a to Joey vadí a řekne mu to. Pak přijde Abby s Chrisem, kteří začnou rozebírat strategii. Jack se ji znovu zeptá, jestli by šla do voleb s jeho sestrou, ale Joey pořád nesouhlasí. Jack ji označí vůdcem. Abby ji ale řekne, že pokud chce ještě víc ztrapnit její rodinu tak se to stane, kdy půjde do voleb. Joey ji vylije celý džbán vody na hlavu. Joey se rozhodne, že do toho půjde.

 

Andie a Pacey si povídají o kampani. Pacey si dokonce koupil knihu o kampani Clintona. Andie očividně bere všechno velmi vážně. Joey je přeruší a poukáže na to, že Chris a Abby jejich kampaň poskvrňují. Pacey jim to chce vrátit, ale Andie nechce dělat to co oni.

Dawson a Jen jsou ve městě a Jen mu řekne, aby se stal opravdovým teenagerem, musí začít s něčím jednoduchým a řekne mu, aby ukradl rtěnku. Dawson řekne, že to udělá a pak vyjde ven. Jen si myslí, že ji Dawson rtěnku v kapse ale pak si uvědomí, že ji vrátil.

V školní tělocvičně se koná debata s kandidáty a všichni stojí u mikrofonu. Jsou tam Abby, Andie a Kenny. Abby začne vykládat o její matce a o tom, že zavinila smrt Tima. Učitelé její komentáře zastaví, ale příliš pozdě. Andie se slzami v očích uteče a Pacey za ní.

Jack hledá Andie a Joey se k němu připojí. Dověděl se co se stalo na debatě a bojí se o Andie. Joey se ho snaží uklidnit, ale Jack ji řekne, že nehledá její soucit, ale svou sestru. Joey si s ním chce promluvit, ale Jack ji odstrčí.

Pacey jde hledat Andie na ženské záchodky. Najde ji tam a poví ji, že v knize je celá kapitola o tom když na svět výjde skandál. Řekne ji, že teď každý žije v rozvrácené rodině a že zítra bude všechno normální a pak ji obejme. Andie si řekne sama sobě, že to nikdy nebylo normální a nikdy nebude. Podívá se na sebe do zrcadla a chce odejít. Pak se otočí a hodí knihu na zrcadlo, které se rozbije.

Dawson přijde do bytu Mitche. Řekne mu, že je viděl a myslí si teď, že se to mezi nimi spravilo a je z toho rád. Mitch mu ale řekne, že to byla chyba a jsou si teď víc zmatení. Pak jde Dawson za Jen a poví ji, že je hodně zmatený. Zeptá se ji, jestli by mu znovu dělala učitele.

Večer sedí Andie v pokoji před oknem. Do pokoje vejde Jack a poví ji, že se její matka o ni bojí. Myslí si, že by se měla vrátit k práškům. Andie ale trvá na tom, že je v pořádku, že měla jen těžký den a že to přejde.

 

Jen a Dawson vyběhnou z lesa. Dawson je šťastný, protože právě obalili toaletním papírem dům jejich učitele. Jen mu řekne, aby si sundal kalhoty a Dawson je chvíli zmatený, ale pak mu Jen vysvětlí, že se přece nebude koupat oblečený. Jen se za jeho zády svlékne, položí svou podprsenku na rameno a skočí do vody. Dawson se svleče a požádá Jen, aby se otočila. Když tak učiní, skočí do vody za ní. Jen se ho zeptá, jestli se mu o ní někdy zdálo. Zeptá se ho jestli se někdy ráno probudil a stan napnutej jak stan. Dawson ji ale odpoví otázkou jestli se ji taky někdy stalo. Jen odpoví, že možná a lehce se políbí. Jen ho ale odstrčí a řekne mu, že jsou teď konečně přátelé a nechce to zničit. Lehce ho střikne vodou a pak pokračují ve vodní válce.

Příští ráno mají kandidáti svou poslední řeč přes školní rozhlas. Abby mluví jako první a na konci řekne "Jsme slavní, tak nás volte." Joey se zeptá Andie jestli to zvládne a Andie ji ujistí, že jo. Když si sednou k mikrofonu a Andie začne mluvit najednou vstane a uteče. Joey se vydá za ní. Pacey si sedne a otočí se na Abby. Tajně zapne mikrofon a zeptá se Abby, proč je jen místopředsedkyně, když je mozkem kampaně. Což se Abby zalíbí a řekne, že využívá Chrise jen kvůli jeho popularitě. Pak ho zničí jak Andie. Pokračuje, ale neví, že ji slyší celá škola. Řekne, že bude vládnout celý škole a on ani ostatní hlupáci jsou příliš blbý na to, aby ji zastavili. Pacey ji řekne, že má asi pravdu, ale je tak blbej, že neví, kdy zapnul mikrofon. Jde ven a řekne Kennymu, že škola je jeho.

Dawson se vrátí domů a najde svoji matku, jak uklízí jako šílenec. Zeptá se ji, co se děje a pak si všimne na lince papíry k rozvodu. Zeptá se ji, jestli je v pořádku a Gale mu odpoví, že bude v pořádku.

 

Joey zamkne Ledárnu a Jack se ji zeptá, jestli ji může odprovodit. Joey s tím souhlasí a Jack se jí omluví, že na ni minule vyjel. Poví ji, že si nemůže takový luxus jako je otevřenost. Myslí si, že jeho život je jedno velký tajemství. Joey mu řekne, jak skvělý byl její kamarád, když ji umřela matka. Seděli spolu jen tak, ruku v ruce a nikdo nic neříkal. Joey vezme Jacka za ruku a tiše pokračují.

Andie je doma v koupelně, kde si omývá obrečený obličej. Zazvoní telefon, kde se ji Pacey zeptá, jestli by nechtěla večer něco podniknout. Poví mu, že ne, protože to není dobrá chvíle. Ujistí ho, že zítra bude jako dřív. Zavěsí a vezme si dvě pilulky z lahvičky. Chvíli se na dívá a pak si je dá do pusy a zapije je.

Dawson vejde do kuchyně Jen a sedne si vedle ni. Řekne ji, že jeho rodiče se rozvádí a potřebuje si promluvit s jeho učitelem, protože je bezradnej. Dawson se rozbrečí a Jen ho obejme. Dawson ji poděkuje, že s ním je a Jen mu znovu poděkuje, že s ním může být.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_