. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #208 - Nechtěný hrdina (The Reluctant Hero) ::

Napsal: Shelley Meals a Darin Goldberg
Režie: Joe Napolitano
Premiéra: středa, 25. listopadu 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 18. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Pacey a Dawson se u něj dívají na video, ale Paceymu se film nelíbí a začne Dawsona přirovnávat s hlavním hrdinou, což se zase Dawsonovi nelíbí. Najednou k nim vleze oknem Jen, která je opilá a chce u něho přespat. Dawson řekne Paceymu, že už to je potřetí v tomto týdnu.

Dawson se chystá do školy, ale uvidí v kuchyni svého otce jak snídá. Mitch mu řekne, že si přišel pro zbytek svých věcí a poprosí Dawsona, aby mu s tím pomohl. Dawson je ale stále naštvaný, že se přestěhoval. Mitch mu poví, že chce být stále s Dawsonem kamarád, ale Dawson mu řekne, že chce svého otce. Mitch mu podá dopis a když s ním Dawson výjde ven, zjistí, že jeho film vyhrál hlavní výhru, šek na 2500 dolarů, za Nejlepší krátký film na Bostonském filmovém festivalu.

Dawson to řekne Joey, a zeptá se ji, jestli by s ním nechtěla pracovat na dalším filmu. Joey ale odmítne. Když Dawson odejde, přijde tam Jack a pokusí se s Joey znovu mluvit. Joey mu poví, že není naštvaná na něj ale na sebe, když mu polibek vrátila.

 

Pacey je u školské rady, kde mu řeknou, že kvůli jeho špatnému prospěchu by bylo lepší, kdyby chodil do letní školy a zopakoval si druhý ročník. Pacey se s tím svěří Andie během obědu, která mu nabídne, že by se mohli učit spolu. Na jiném konci jídelny mezitím píše Dawson nový scénář do svého notebooku. Přisedne si k němu Jen a Dawson se ihned pochlubí, že vyhrál hlavní cenu na festivalu a nabídne ji, že by si v jeho dalším filmu mohla opět zahrát. Přijdou za nimi Chris a jeho kamarád Todd a pozvou Jen na párty. Jen nabídku hned příjme a nabídne Dawsonovi, že by mohl jít s ní. Dawson ale odmítne. V řadě na oběd Jack pozve Joey na rande. Joey jeho nabídku příjme. Nadšený Jack si ihned sedne ke stolu Andie a Paceyho a vše své sestře před Paceym sdělí.

Když Mitch a Dawson přestěhují všechny věci do nového bytu Mitche, ten dá Dawsonovi klíče k jeho bytu a řekne mu, že kdykoliv může přijít.

I když Andie řekne Paceymu, že se její máma cítí lepé, když se jdou k ní učit, je zřejmé, že má stále ještě problémy, když začne Paceymu povídat o tom, že kdyby byl Tim doma, určitě by jim s učením pomohl. Pacey chce, aby mu Andie řekla pravdu, jestli se to zlepšuje nebo ne, ale Andie ho vezme do svého pokoje, aby se začli učit.

Mezitím Dawson přijde za Joey a dá ji polovinu peněz z výhry a použila ji na co chce. Joey se zeptá, o čem bude jeho další film a Dawson ji poví, že to bude nejspíš love story o klukovi, který získá děvče, pak ji ztratí, ale znovu se dají dohromady. Joey si je vědoma, že ten příběh bude o nich. Když Dawson odchází, objeví se tam Jack, který jde Joey vyzvednout na jejich rande. Dawson se na něho jen podívá a pokračuje v odchodu. Zajde za Jen, že souhlasí s její nabídkou jít na párty.

Dawson s Jen dorazí na párty a Joey a Jack mezitím sedí u jezera a dívají se na blesky na nebi. Začnou si povídat o tom jak Dawson Jacka uhodil. Poví ji, kdyby ji ztratil on udělal by to samé jak Dawson.

 

U Andie zazvoní telefon, kde ji volá majitelka obchodu, že její matka způsobuje další problémy. Andie a Pacey se tam vydají a uvidí, jak paní McPheeová mluví se zmatenými zákazníky o jejím manželovi, který její rodinu už dávno opustil. Andie se snaží přesvědčit její matku k odchodu, ale nedaří se jí to, a tak se o to pokusí Pacey, který jí požádá, aby mu udělala jeden s těch dobrých sandwichů, které tak dobře dělá. A tak se mu podaří ji dostat pryč.

Na párty si všimne Dawson, že Jen pije čím dál víc a pak jde nahoru s Chrisem a Toddem. Jde za nimi a vejde do ložnice, kde uvidí, jak se Jen líbá najednou s Chrisem i Toddem. Vynese Jen na ramenou z domu. Naštvaná Jen řekne Dawsonovi, aby ji nechal být. Poví mu, že se dobře baví, a snaží se to překazit. Poví mu, že nemůže žít jako on, protože neumí doufat. Dawson ji řekne, že je zvláštní, ale jako každý. Jen se takhle nemůže vrátit domů a tak jí Dawson vezme do nového bytu otce.

Andie, Pacey a její máma dorazí domů a Andie řekne Paceymu, jak je na něj hrdá. Pacey má teď v hlavě ale pouze jedinou věc a tou je učení.

Když se Jack a Joey loučí u jejího domu, Jack Joey políbí. Joey mu poví, že dobře bavila.

Dawson jde zkontrolovat Jen a zeptá se ho na jeho nový film. Když ji poví, o čem bude, Jen mu řekne, že by měl mít špatný konec, jako ve skutečném životě.

Joey vleze oknem do Dawsona pokoje, ale ten je prázdný. Na posteli si všimne plyšového žraloka a vzpomene si, jak si s Dawsonem hráli jako děti. Pak tiše odejde.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_