. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #205 - Úplněk (Full Moon Rising) ::

Napsal: Dana Baratta
Režie: David Semel
Premiéra: středa, 4. listopadu 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 5. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: ???
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Je úplněk a Dawson spolu s Joey sedí na střeše jeho domu a pozorují měsíc. Dawson si myslí, že je to hrozně romantické, ale Joey si naopak myslí, že se během úplňku dějí nadpřirozené věci. Dawson si ale myslí, že je Joey moc pověrčivá, ale když málem spadne ze střechy, je na pochybách.

Tamara jde s Mitchem po ulici a baví se o nemovitosti, které chce Tamara prodat. Řekne mu, že chce co nejdřív Capeside opustit, ale Mitch potřebuje víc času na to, aby si to promyslel.

Vincent najde Jen na ulici a zeptá se, kde má Abby. Jen mu odpoví, že spolu s Abby moc nemluví. Taky se ji zeptá, co se dá v Capeside dělat. Jen mu řekne, že moc věcí ne. Vincent ji poví, že byl dlouhé měsíce na moři a potřebuje si zas užít. Domluví se, že se sejdou večer u Jen.

Andie vejde do videopůjčovny a když jí uvidí Pacey, hned vypne podezřelý film, na který se koukal. Andie ho začne škárlit, že na pornofilmech jsou nejlepší názvy. Pacey ji navrhne rande, které Andie přijme. Rozhodnou se jít do kina a Pacey navrhne, že jí vyzvedne u ní doma. Andie se z toho snaží vykroutit, ale nakonec ustoupí a Pacey ji řekne, že ji vyzvedne večer.

Abby najde Jen v obchodě s kosmetikou a zeptá se, jestli je ještě naštvaná. Opět se spolu skamarádí, ale když ji Jen řekne, že má rande s Vincentem, Abby se to moc nelíbí a řekne Jen, že je svině a jiné nepříjemné věci a Jen se neudrží a vlepí ji facku.

Mitch se vrátí večer domů a Gale mu řekne, že k nim má přijít jeden její spolupracovník. Mitchovi se to nelíbí a poukáže na to, že není čtvrtek. Jejich rozhovor zaslechne Joey s Dawsonem, který se jich zeptá, co pořád mají s tím čtvrtkem, ale nikdo mu neodpoví. Dawson řekne Joey, že ho jeho rodiče děsí a Joey se to snaží svést na úplněk.

 

Jen se připravuje na rande a babička se jí zeptá, jestli by s ní raději nechtěla jít na studium bible. Samozřejmě nechce. Později k ní domů přijde Abby, která řekne Jen, že nemůže uvěřit, že ji uhodila. Jen ji vytlačí ven a pak přijde Vincent.

Přijde spolupracovník Gale se kterým si sedne ke sklence do obýváku. Za chvíli ale zazvoní zvonek a u dveří stojí Tamara, která by si chtěla promluvit s Mitchem. Gale je s toho překvapená, ale Mitch se zdá být šťastný, že ji vidí a proto ji pozve dá.

V ledárně si Joey kreslí podobiznu jediného zákazníka, muže popíjejícího několik hodin kávu. Jack se ji zeptá proč je pořád tak rozčílená a Joey se opět snaží svést na úplněk.

Jen přinese Vincentovi na verandu kávu a začnou si povídat o rybaření. Jen se to líbí.

Dawson jde dolů po schodech a uvidí Mitch s Tamarou a Gale s nějakým cizím mužem. Všichni tři se ocitnou v kuchyni, kde Gale obviní Mitche, že s Gale flirtuje. Dawson se znovu snaží dovědět, co pořád jeho rodiče mají se čtvrtkem, ale jako odpověď je poslán do svého pokoje. Tam najde Abby, která přes dalekohled pozoruje dům Jen.

Pacey dorazí k Andie domů, kde je přivítán její mamkou. Řekne mu, aby si sedl ke stolu, kde společně s rodinou Andie povečeří.

Jack a Joey čekají nějaké zákazníky a přitom na chvíli zabliká světlo. To shodí filtr v nádrži s humry. Musí je přenést do ledu, předtím než zemřou. Objeví se tam Andie, která si myslí, že se tam měla s Paceym setkat. Uvědomí si, že na ni Pacey čeká u ní doma a zhrozí se. Jack z toho má také starosti a Andie rychle běží domů.

 

Jen a Vincent večeří. Jen mu setře něco z pusy a začnou se bavit o nejtrapnějším sexuálním zážitku. Pak přejede Vincent prstem přes její rty a políbí se.

Abby vysvětlí Dawsonovi, že se stará o Jen, která je doma sama se starším mužem. Zeptá se Dawsona na jeho rodiče a poradí mu, aby se jeho rodiče co nejdřív rozvedli, protože jinak nebudou šťastní. Začne mu masírovat, ale Dawson ji pošle pryč. Abby ho požádá, jestli by nemohl říct Jen, že to dělali, aby žárlila. Taky mu řekne, že by mohla povědět Jen, že má s Joey otevřený vztah. Dawson si náhle uvědomí, co mají jeho rodiče každý čtvrtek. Sejde dolů a vytáhne Mitche a Gale do kuchyně, kde se jich zeptá, jestli mají otevřené manželství.

Vincent shodí věci ze stolu a položí na něj Jen. Začne ji líbat. Jen se mu chce vysmeknout, ale Vincent ji přitlačí ke stolu. Když mu řekne, že ji je teprve šestnáct, Vincent se zarazí. Najednou se tam objeví babička a zopakuje mu, že Jen je teprve šestnáct.

U Andie doma se Pacey prochází po obýváku. Andie se ho snaží dostat pryč, ale Pacey ji řekne, že ho její mamka pozvala na večeři s jeho otcem a bratrem. Andie mu řekne, že její bratr Tim je mrtvý.

V ledárně úplně vypadnou světla. Muž, popíjející kávu jim poradí, jak je opravit. Jack se jeho radou řídí a světla opraví. Připadá mu to divný. Začnou si o muži povídat a Jack si myslí, že nemá kam jít a proto tu sedí celou noc. Když se na něho podívají, už je ale pryč. Na stole nechal sto dolarů a dopis, ve kterém je napsána báseň. Jack ji přečte nahlas. Oba se na sebe podívají a políbí se.

Dawson řekne rodičům, že asi ztratili rozum, když chtěli, aby měli otevřené manželství. Gale mu řekne, že to byl Mitchův nápad. Mitch se to snaží vysvětlit, ale nejde to. Připustí, že ten nápad byla chyba. Mitch řekne Gale, že se nemá právo na něj zlobit, protože je to její vina. Začnou se hádat. Gale nakonec odejde. Dawson začne na svého otce křičet, protože nemůže pochopit, proč ji nemůže prostě a jednoduše odpustit. Mitch si sedne, hlavu si položí do dlaní. Poví Dawsonovi, že neví jak to spravit. Začne mu vyprávět o svém otci, který měl na všechno odpovědi, ale na tohle ne. Začne plakat a Dawson mu položí ruku na rameno.

 

Jack a Joey jsou v Ledárně, když se tam objeví Dawson. Jack poví Joey, aby už šla, že se o všechno postará on. Když Joey s Dawsonem odchází, otočí se za Jackem.

Pacey je u Andie doma a vypráví mu o smrti jejího bratra. Její matka řídila auto, když jeli domů a srazila se s náklaďákem, kde Tim zemřel. Jejich otec je brzy po tom opustil a oni byli rázem bez peněz. Řekne mu, že je jediná, koho ještě má. Pacey ji obejme a uklidňuje jí.

Joey a Dawson vylezou na střechu, protože Dawson chce na chvíli utéct z bláznovství svých rodičů. Joey mu řekne, že to byla divná noc, ale Dawson ji přeruší a řekne ji, že by na to měli zapomenout. Políbí se, ale je vidět, že Joey něco trápí. Dawson se podívá na úplněk a řekne Joey, aby se na něj také podívala. Pak ji poví, aby zavřela oči a znovu mu řekla co vidí. Joey nejprve nechápe, ale pak si vzpomene na muže na měsíci. Znovu se políbí. Joey to ale zastaví. Zdá se, že se chystá Dawsonovi říct, co se stalo, ale nakonec to neudělá.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_