. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #204 - Návrat Tamary (Tamara's Return) ::

Napsal: Mike White
Režie: Jesus Trevino
Premiéra: středa, 28. října 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 4. listopadu 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pátek, 23. srpna 2002 v 15:20 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Dawson a Joey se mazlí v parku. Joey se to trochu nelíbí, protože  ji koušou komáři. Dawson ji řekne, že je to hrozně romantický ležet spolu za svitu měsíce. To Joey přesvědčí a začnou se znovu líbat.

Na další den stojí Dawson s Mitchem před školou, kde se má Mitch setkat s prodejcem nějaké nemovitosti, kde by Mitch chtěl udělat restauraci. Když k nim prodejce přijde, Dawson šokovaně zjistí, že je to Tamara Jacobsová. Ve škole se to snaží Dawson Paceymu říct, ale ten ho neposlouchá.

Abby navrhne Jen, aby na chvíli zapomněla na Dawsona, šli spolu na nákupy. Na obědě se seznámí s rybářem Vincentem. I když s ním Abby celou dobu flirtuje, Vincent si spíš všímá Jen.

Ve škole Andie vypadne z tašky videokazeta s filmem "Dumbo", které si všimne Pacey. Navrhne ji, aby se šli spolu projít. Andie nejdřív tvrdí, že ne, ale nakonec souhlasí. Venku Andie a Pacey potkají Tamaru. Pacey je neschopen slova a Andie vycítí napětí mezi ním a Tamarou. Když Tamara odejde, Pacey jde za ní.

Joey vezme Dawsona na přednášku o umění. Dawsona to ale nebaví a Joey se smutná, že ho to nebavilo jako ní. Laura, návrhářka,  pozve Joey na hodiny umění a Joey její nabídku příjme. Na hodině, Laura pochválí Joey, že maluje velmi pěkně. Joey se Lauře svěří, že i její mamka milovala umění i o její smrti. Laura ji poradí, aby v umění pokračovala.

Andie přijde k Dawsonovi a zeptá se ho, jestli neví, jaká dívka se teď Paceymu líbí. Poví mu, že se ji Pacey líbí, ale chce, aby si to Dawson nechal pro sebe. V tu dobu ale Pacey jde za Tamarou na pláž. Když k ní přijde, oba nejsou schopni slova. Po odchodu si připustí, že už si není tak jistý, že na ni zapomněl.

Dawson moc vážně nebere Joeyinu zálibu v umění a tak se Joey rozhodne jít na výstavu bez něj. Na podnět Bessie vezme Joey sebou Jacka. Ukáže se, že Jack není zas takové nemehlo, ale že také miluje umění. Po výstavě za Joey Dawson přijde a chce se usmířit. Joey si myslí, že se jejich vztah nevyvíjí.

Abby a Jen najdou Vincenta v docích. Abby je překvapená, že si ji Vincent skoro vůbec nevšímá a zajímá se jen o Jen. To Abby rozčílí a myslí si, že ji Jen zradila.

Joey zajde za Dawsonem a řekne mu, že i on i umění jsou nejdůležitější věci v jejím životě. Řekne mu, že ji někdo poradil ať namaluje něco, co ji inspiruje, co miluje. Podá mu obrázek s jeho podobiznou. Taky mu poví, že potřebuje čas aby našla sama sebe.

Pacey se vrátí za Tamarou a oba si uvědomí, že se stali odlišnými a že jejich vztah už skončil. Oba se naposledy políbí.

Pacey uvidí sedět Andie v kavárně a připojí se k ní. Andie si myslí, že mu Dawson řekl její rozhovor s ní. Pacey ji chvíli škárlí a když uvidí přes okno Tamaru, Andie se ho zeptá jestli tu ženu zná. Pacey ji řekne, že jo, ale teď už ne.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_