. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

:: #203 - Odlišné životy (Alternative Lifestyles) ::

Napsal: Mike White
Režie: David Semel
Premiéra: středa, 21. října 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 29. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 22. srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

Mitch strhne žebřík vedoucí do Dawsonova pokoje a řekne mu, že Joeiny noční návštěvy končí. Dawson protestuje a řekne mu, že ho musí začít akceptovat, že je sexuální bytostí. Mitch se ho zeptá, jestli už s Joey spal. Dawson mu řekne, že ne ale dodá, že se to jednou stane. Dawson ho poprosí, aby se mohl s Joey v jeho pokoji setkávat. Mitch mu to ale razantně zakáže. Když ale zavře dveře, ze skříně výjde Joey a začne se líbat s Dawsonem. Náhle se dveře otevřou a do pokoje vejde Mitch. Dawson se snaží hrát překvapeného, že vidí Joey.

Dawson: "Joey, co tady děláš?"

Mitch: "Joey, pojď prosím se mnou! Co jsem ti říkal, Dawsone, mám ti to opakovat?"

Dawson: Ty Jane, já Tarzan?"

Mitch odvede Joey pryč z pokoje.

Příští ráno poprosí Bessie Joey, aby po škole zašla do Ledárny a pouklízela tam, jelikož čekají kontrolu z hygienické stanice. Joey se to moc nelíbí, ale souhlasí.

Mitch se snaží vysvětlit Dawsonovi, že pro patnáctiletého kluka je největší vzrušení, že ho někdo může načapat. Dawson mu řekne, že si myslí, že mu právě chce oživit jeho sexuální život. Přijde Gale a řekne Mitchovi, že pokud chce otevřené manželství, že s tím souhlasí. Mitchovi se to moc nelíbí, ale myslí si, že by ji tak mohl znovu začít věřit.

Jen a Abby si před školou povídají o klucích a Abby řekne Jen, aby na Dawsona konečně skočila.

Andie potká Paceyho na chodbě a zeptá se ho, jestli má poznámky do ekonomiky. Jelikož si je včera zapomněla ve skříňce neměla se jak připravit. Pacey ji ale řekne, že žádné poznámky nemá. Poradí ji, že když jí někdo ve třídě vyvolá, aby řekla "další". To se ale Andie nelíbí.

Při hodině ekonomiky učitel vyvolá Andie, aby mu odpověděla na nějakou otázku. Andie ale nezná odpověď, tak prostě řekne "další". Učitel zadá ve třídě projekt k vypracování, aby dvojice udělala domácí rozpočet. Dvojice se vytvoří losováním z klobouku. Dawson si vylosuje Jen, která je z toho velmi šťastná. Oba vytvoří bohatý pár. Andie si vylosuje Paceyho. Budou spolu tvořit pár chudý. A jelikož na Joey nikdo nezbyl, má za úkol vypracovat rozpočet pro svobodnou matku s dobrým zaměstnáním.

Joey si v bufetu stěžuje Dawsonovi na svůj úkol. Když vejde do bufetu Jen, Joey řekne Dawsonovi, že Jen je určitě ráda, že tvoří pár právě s ním. Dawson se jí snaží uklidnit, ale Joey si tím není moc jistá.

Jack uklízí v Ledárně a Joey se nelíbí jak to dělá. Rozhodne se, že to udělá za něj. Vejde Bessie a řekne jim, že tento týden přijdou z hygienické stanice a že musí být všude čisto. Joey se to moc nelíbí, řekne ji, že má hodně jiné práce. Bessie ji nabídne, že ji s úkolem pomůže, jelikož je také svobodná pracující matka. Joey ale zdůrazní, že i když je svobodná matka nemá dobrou práci. Proto si chce poradit od někoho jiného.

Pacey a Andie se připravují na svůj úkol a Paceyho zaujme sportovní auto Viper, které by chtěl mít, i kdyby měli všechny jeho děti spát v jedné místnosti. Andie navrhne, aby se šli podívat na ceny bytů.

Mitch čistí loď, když Gale přijede domů. Z auta vystoupí muž a políbí Gale na rozloučenou. To se Mitchovi nelíbí a proto Gale znovu nabídne, aby si každý čtvrtek dělali co jenom budou chtít.

Dawson a Jen připravují svůj projekt. Jen viditelně Dawsona svádí, z čehož je trochu zmatený. Když Dawson odchází Jen mu řekne, že její dveře jsou pro něho vždycky otevřený.

Pacey si s Andie vybírají byt, což Paceyho začne nudit. Začne se s Andie hádat, že je rozmazlená a bohatá holka. Andie mu řekne, že o ní nic neví a aby jí nechal.

Joey se seznámí s Laurou, která by ji měla pomoct s projektem do školy. Laura jí řekne, že kdysi byla jak ona, ale vypracovala se a teď má vlastní společnost.

Jen a Abby se baví o tom, že dneska má poslední šanci Dawsona svést.

Gale připraví večeři při svíčkách pro Mitche, ale on ji připomene, že je čtvrtek a že už má jiné plány. Gale mu řekne, aby se bavil a svíčky sfoukne.

 

Joey sedí s Dawsonem na verandě před jeho domem a Joey ho poprosí, jestli by jí nešel pomoct v Ledárně, ale Dawson jí řekne, že musí dokončit svůj projekt. Joey se mu pochlubí, že už ho má hotový a že práce s Laurou byla skvělá. Začnou se líbat, ale přeruší je Jen v šatech půjčených od Abby. Po odchodu Joey, se jí Dawson zeptá, kde by chtěla projekt dokončit. Jen nabídne jeho pokoj.

Joey přijde do Ledárny pozdě a Bessie je naštvaná nejen proto, ale i kvůli Lauře o které Joey pořád mluví. Bessie ji řekne, že nepotřebuje pomoc Laury, ale její. Joey ji vytkne, že je otrok a proto ji Bessie řekne, aby šla domů.

Pacey vejde do Ledárny a zeptá se Jacka na její sestru. Pacey mu řekne, že ji nazval rozmazlenou princeznou. Jack mu poví, že Andie má daleko do rozmazlené princezny a aby jí dal šanci.

Gale mezitím sedí v kavárně a cítí se divně. Stejně i Mitch, který zašel do baru.

Dawson a Jen dokončí svůj projekt. Jen se pokusí namasírovat Dawsona, ale ten jí zastaví. Zeptá se ho, jestli by u něho mohla přespat, ale Dawson ji řekne, že ne. Dawson se jí zeptá, co se to s ní poslední dobou děje. Jen mu řekne, že už byla unuděná tím vším. Políbí Dawsona a odejde. Dawson stojí nechápající ve dveřích.

Gale a Mitch jdou spát a oba si poví, že příjemně strávili večer a oba jasně lžou.

Ráno řekne Bessie Joey, že má padáka. Joey ji ale řekne, že ji nemůže vyhodit, protože ji nechce opustit. Obejmou se.

Učitel ekonomie sbírá projekty a Andie má pouze svoji půlku. Předtím než ji stačí odevzdat přijde Pacey a odevzdá práci za ně oba.

Dawson a Joey jdou ze školy a Dawson je rád, že ten projekt už má za sebou. Joey ho políbí právě v moment, kdy kolem nich projdou Abby s Jen. Abby jim řekne, aby si najali pokoj. Když se Joey Dawsona zeptá co to mělo být, Dawson jí řekne, že nemá tušení.

Andie dožene Paceyho a poděkuje mu, že projekt dokončil. Pacey se jí omluví za jejich minulý rozhovor. Andie se ho zeptá jestli započítal i auto a Pacey řekne, že ano a celá jeho rodina musí žít v jednopokojovém bytě. Začnou se smát a projdou kolem auta, ze kterého někdo Paceyho sleduje. Je to Tamara Jacobsová.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_