. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

:: #202 Rozcestí (Crossroads) ::

Napsal: Dana Baratta
Režie: Dennis Gordon
Premiéra: středa, 14. října 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 28. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: středa, 21.srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

Dawson a Joey se mazlí na jeho posteli a je to mezi nimi čím dál žhavější. Nevšimnou si jak do pokoje vejde Mitch s Gale až do chvíle když Mitch vypne televizi. Dawson i Joey jsou v rozpacích.

Dawson: "Mami...tati... Joey už znáte, že jo?"

Pacey propadl u řidičského testu o pouhý bod. Snaží se učitelku přesvědčit, dokonce i podplatit, řekne ji, že má šestnáctiny, ale učitelka je neoblomná.

Dawson dostane výchovnou radu od Mitche, že nemůže s Joey spát v jedné posteli. Dawson ale upozorní, že se spolu jen mazlili. Joey vyjde na verandu, kde na ni čeká Gale. Dá ji knížku "Rozmnožování a ochrana" z čehož je Joey v rozpacích. Objeví se Dawson a ukončí jejich rozhovor. Mitch na něho ještě zavolá "Miluj, ale braň se." Gale ho ale opraví. "Miluj, ale chraň se."

Babička Jen rozhrne záclony v Jenině pokoji, aby probudila Jen. Jennifer nechce jít do školy a její babička je z toho ustaraná. Aby ji rozveselila, začne zpívat.

Pacey si před školou stěžuje Dawsonovi, že propadl u řidičského testu. Dawson ho ale moc nevnímá a začne mu vykládat o jeho rozhovoru s rodiči. Pacey se mu snaží naznačit, že dneska je důležitý den, ale Dawson je příliš zaujatý ním a Joey než aby si všimnul někoho jiného. Pacey zajde za Jen, která sedí u vody. Řekne ji, že má dneska narozeniny a že na ně Dawson zapomněl. Poví ji, že jeho rodina vždycky kašlala na jeho narozeniny, ale že Dawson mu to vždycky vynahradil. Jen mu odpoví, že Dawson je až moc zahleděný do Joey, aby si všímal jiných kolem sebe. Poradí mu, aby na to zapomněl a začal oslavovat bez Dawsona.

Jen uklízí ručníky na hřišti, když k ní přijde Abby Morganová. Abby si ji začne dobírat, že určitě nebyla v žádném klubu a nic nezažila. Jen ji řekne, že se hodně mýlí a to Abby zaujme a chce vědět víc.

 

Dawson a Joey jsou v domě Joey, aby se mohli připravit na další den do školy. Joey si vezme svůj deník, aby si mohla napsat slavnou větu Mitche "Miluj, ale braň se", Dawson ji ale k sobě přitáhne a řekne, jak dokonalí jsou.

Dawson: „Přemýšlej o tom, Joey, ty a já jsme dokonalí. Nic takového jako něco o sobě vědět. Já o tobě vím úplně všechno.“

Joey: "Ó! Fakt?"

Dawson: „Jo. Viděl jsem tě ráno, když ses probouzela, nebo když jsme spolu usínali, vím o tobě vše."

Odejde utišit plačící dítě a Dawson si všimne jejího deníku položeného na posteli. Vezme ho a začne v něm číst. Jeho výraz se začne měnit a když se vrátí, je překvapená, Dawsonovou změnou nálady.

Joey: "Myslela jsem, že to spolu ještě dočteme, Dawsone!"

Dawson: "Dneska jsem už toho přečet dost."

Pacey vyvěšuje letáky na svou párty a když k němu přijde Dawson začne mu vykládat, co si přečetl v Joeyně deníku. Napsala tam, že si myslí, že jeho hororový film je blbost a že nemá vůbec filmařský talent. Pacey mu odsekne, že jeho život není zas tak zajímavý jak si myslí. Řekne mu, aby se vzpamatoval a odejde. Dawson je z toho všeho zmatený.

Andie potká Joey a zeptá se jí jestli v Ledárně nemají nějaké volné místo pro jejího bratra Jacka. Joey ji řekne, ať ho pošle.

Dawson potká při cestě domů Joey a zeptá se jí, co si myslí o jeho filmu a jeho filmaření. Joey mu poví, že jeho film miluje a že je skvělý filmař. Jejich rozhovor pokračuje a Joey přijde na to, že Dawson četl její deník naštve se a odejde.

 

Mitch se setká se svým kamarádem a povídají si o manželských problémem. Jeho kamarád mu nabídne otevřené manželství a to Mitche zaujme. Gale si o tom samém povídá s babičkou Jen.

Pacey položí leták na auto Andie. Ta s ním začne mluvit, ale Pacey se s ní moc bavit nechce po té věci s Kristy. Řekne ji, že nechce, aby na jeho večírek přišla, protože tam nechce rozmazlené holky.

Abby je u Jen doma a baví se o jejím životě v New Yorku. Jen ji ukáže fotky svých bývalých kluků a Abby nemůže pochopit proč se zajímá o Dawsona Leeryho. Abby ji řekne, že má chuť jít na párty a Jen navrhne, že můžou jít na párty Paceyho. Abby má pro to připravenou láhev šampaňského.

Dawson zajde za Joey do Ledárny a začnou se opět bavit o jejím deníku. Přijde tam i bratr Andie, Jack, a Joey si nemůže vybavit, kdo to je, a když na to přijde pošle ho do kuchyně umýt nádobí.

Dawson: "Jsem rád, že jsem si to přečet. Protože jsem si až teď uvědomil, že tě vůbec neznám."

Joey: "Možná ne, Dawsone. A nikdy nebudeš."

Andie a Pacey spolu mluví na molu, zatímco Pacey zavěšuje žárovky. Řekne ji, že je jediná, kdo ho poznal na jeho vlastní párty.

Taky ji poví, aby šla a poznávala nové lidi, ale Andie je z nových lidí nervózní. Pacey ji řekne, že od té doby co se poznali, nepřestala mluvit. Andie mu poví, že z něho nervózní není, protože na něho zuří.

 

Dawson přijede k molu na motorovém člunu a opilá Abby a Jen se dívají na ostatní. Když si Abby všimne, že Dawson přijel, navrhne Jen, aby políbila prvního kluka, který projde kolem. Jen souhlasí. Když uvidí Dawsona, políbí ho. Dawson je z toho šokovaný.

Dawson: "Co se to s tebou děje?"

Jack a Joey uklízejí v Ledárně a Jack jí pozoruje. Joey se ho zeptá proč a Jack se jí taky zeptá, jestli to byla první hádka mezi ní a Dawsonem. Joey souhlasí a tak ji řekne, že to se ještě nikdy neusmiřovali. Jack řekne, aby šla za ním, že to dokonči sám. Když odchází znovu ji pozoruje.

Dawson potká Paceyho na párty, na které se moc nebaví. Dawson se ho zeptá na radu, protože si myslí, že o sobě ví všechno. Pacey mu řekne, že o sobě zas tolik neví a připomene mu, že ani neví, kdy má narozeniny. Dawson se mu snaží omluvit, ale Pacey ho moc neposlouchá a když odchází řekne mu, že si možná vyjedou příští rok.

Začíná pršet a Paceyho párty pokračuje dál. Dawson uvidí na molu Joey a když se obejmou, přestane pršet. Sednou si opodál a Dawson řekne Joey, že zapomněl na Paceyho narozeniny a že je mu to líto. Joey mu řekne pravdu o jejím deníku, že hodně dlouho svoje pocity k němu držela v sobě a někdy se s toho musela vypsat.

Dawson: "Joey, jsem rád, že o tobě nevím všechno, protože mě každý den něčím překvapuješ."

Jen a Abby, které začnou zvracet se baví o Dawsonovi a Joey. Jen řekne, že Dawsona pořád miluje a že ho chce zpátky.

Abby: "Tak ti ho vrátíme."

Andie si sedne vedle Paceyho k vodě a dá mu dárek - Magickou kouli. Zeptají se na pár otázek a pak Andie nešikovně spadne do vody.

Dawson pomáhá Paceymu uklidit odpadky po párty a omluví se mu, že zapomněl na jeho narozeniny. Řekne mu, že by měli vyrazit na narozeninový výlet. Pacey si myslí, že je Dawson moc měkký na to vzít tátovi klíče od auta. Ale Dawson mu řekne, že to chce udělat. Nasednou do člunu, Dawson popřeje Paceymu všechno nejlepší k narozeninám a odjedou spolu pryč.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_