. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

:: #201 - Polibek (The Kiss) ::

Napsal: Jon Harmon Feldman
Režie: David Semel
Premiéra: středa, 7. října 1998 ve 20:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 22. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: úterý, 20.srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Joey a Dawson stojí po polibku naproti sobě, a překvapeně se na sebe dívají. Oba nevědí, co dělat dál. Joey navrhne, že by se na to měli jít vyspat, ale zdůrazní, že ne spolu a Dawson dodá, že když se probudí, bude to, jako by se nic nestalo. To se Joey nelíbí a rozhodne se jít domů. Dawson ji ale zastaví.

 Dawson: "Nemysli si, že prolezeš tím oknem!"

Přitáhne ji opět k sobě a políbí.

 Příští ráno Bessie zastaví s autem a stěžuje si Joey, že má strašně doničené auto, jelikož píchla. Joey ji řekne, aby si pořád nestěžovala. Bessie je překvapená, jakou dobrou náladu má Joey a proto se ji zeptá, kde byla včera večer. Joey se moc do odpovídání nemá, ale když ji Bessie pořád popichuje, řekne ji vše.

 

 Mezitím jsou Dawson a Pacey u holiče a povídají si o tom samém. Dawson popíše jejich polibek za hodně žhavý. Oba se ale vyhnou odpovědi, jestli "to" dělali. Pacey se rozhodne stát jiným člověkem a nabalit kočky ze školy a proto se nechá přebarvit na blond. Sedí v policejním autě a když chce udělat dojem na Kristy, vedoucí roztleskávaček, rozjede se, ale najede na něj auto, které řídí Andie McPheeová, která si Paceyho zpletla z policistou. Pacey ji přitom samozřejmě nechá. Chce ji vzít sebou na stanici, ale pak ji nechá odjet.

 Ve škole se potkají Dawson s Joey, která mu řekne, že se rozhodla do Francie nejet. Chvíli se škárlí, jejich rozhovor je nemotorný jako minulou noc, ale potom co mu Joey řekne, že zůstává, ji obejme. Když jdou po chodbě, Dawson jí poví, že se mu hrozně ulevilo, že nejede a že se i trochu vzrušil. Pozve ji na rande do kina na poslední představení, jelikož kino budou bourat.

Joey: "A budeš v sobotu ještě vzrušenej?"

Dawson: "To ti můžu zaručit."

 Přijde k nim Jen a poví jim, že ji včera zemřel děda. Vypadá hrozně ustaraně a rozhodne se jít domů. Odejde a Joey řekne Dawsonovi, aby se šel na ni podívat, jestli je v pořádku.

Andie uvidí na chodbě Paceyho, který se baví s nějakýma klukama a uvědomí si, že to všechno byl jen vtip. Když kolem nich projde Kristy a pozdraví Andie, Pacey zbystří. Andie mu řekne, že ho může Kristy představit.

 Když přijde Jen domů uvidí babičku jak ukládá dědečkovy věci do kostela pro charitu. To se Jen nelíbí, a řekne babičce, že ještě dědu ani nepochovali. Babička ji řekne, že se modlila, aby už netrpěl a tak se snaží s tou ztrátou vyrovnat.

 Gale přijde pozdě domů a začne se Mitchovi omlouvat, že jde pozdě a aby si znovu nemyslel, že mu je nevěrná. Mitch ji řekne, že to je v pořádku a odejde na schůzku.

Andie představí Paceyho Kristy, který ji pozve na rande a Kristy překvapivě souhlasí.

Mitch mezitím vejde do kanceláře rozvodové firmy.

 

Jen sedí na houpačce u domu. Přijde k ní Dawson s jídlem, které jeho mamka pro ni a babičku připravila. Všimne si, že je Dawson vyparáděný a zeptá se ho kam jde. Dawson ji odpoví, že jde s Joey do kina.

Jen: "Jak to s vámi vypadá?"

Dawson: "Znáš nás. Jsme Dawson a Joey a zůstaneme Dawson a Joey asi navěky."

Bessie uvidí sedět Joey na molu a zajde k ní. Joey se ji svěří, že ji připadá divný mít s Dawsonem rande. Začnou se bavit o druhém polibku, na kterým vždycky záleží víc.

Dawson přijede pro Joey a cestou k ní utrhne kytičku.

Dawson: "Poprvé jsem na rande. Chtělas čokoládu, diamanty, automobil? Já jsem dal přednost zeleni."

Joey: "To je zajímavý."

 Jdou spolu na člun a Joey mu řekne, že má strach, že teď když se políbili, by si měli najmout pokoj v motelu a skončit jak porno hvězdy. Dawson ji ujistí, že to tak nebude a Joey zavtipkuje, že jeden motel zná. Dawson chce ale začít něčím obyčejnějším.

Dawson: "Docela rád bych tě vzal za ruku."

Joey a Dawson přijdou do kina a za chvíli po nich přijde i Jen, která se posadí vedle překvapeného Dawsona. Všimne si, že překáží a odejde. Dawson neví jestli má zůstat s Joey anebo jít za Jen ale pak se rozhodne jít za Jen.

Dawson najde Jen v hale a omluví se ji. Jen se s ním začne hádat, že když spolu chodili, vždycky si přál být s Joey. Taky mu řekne, aby na to s Joey hned "neskočil", což Dawsona rozčílí. Jen uteče a když se Dawson vrátí zpátky do kina, všimne si, že  Joey odešla a zůstala tam jen kytka.

Pacey čeká mezitím v parku na Kristy a přitom si zpívá. Když Kristy přijde řekne mu, že ví o jeho smrtelné nemoci a řekne mu, že je hrozně statečnej. Taky mu řekne, že mu o jeho srdečním pruhu řekla Andie a Pacey pochopí, že to byla taková menší pomsta.

Babička najde sedět Jen v kině po skončení filmu a přisedne si k ní. Jen ji poví, že nemá žádné přátelé. Babička ji řekne, že je pro ní celým světem. Babička začne Jen vyprávět o její první schůzce s dědečkem právě v tomhle kině.

 

Pacey potká Andie v obchodě. Andie si z něho začne dělat legraci, jaktože neleží doma na podpoře srdce. Pacey ji řekne, že Kristy byla naděje na jeho "nové já" a teď znovu starý Pacey. Andie mu pomůže vybrat barvu, aby dostal z vlasů blond barvu.

Gale najde vizitku rozvodové firmy a zeptá se ho, jak se rozhodl. Jestli se chce rozvést nebo ji dát druhou šanci. Mitch ji odpoví, že ještě neví.

Dawson najde Joey sedět u vody a omluví se jí, za to co se stalo. Dawson ji řekne, že k Jen nic necítí. Joey mu řekne, že je to v pohodě a vysvětlí mu proč nejela do Francie. Sednou si na lavičky a znovu se políbí. Dawson ji řekne, že budou staré kino bourat proto, aby tam místo něho postavili kino nové.

Joey: "Nechápu, proč musej měnit něco, co funguje dobře."

Dawson: "Možná, že to bude fungovat ještě líp. Bude to jednoduchý, Joey. Všechny řeči o druhým polibku..."

Joey: "Ano?"

Dawson: "Dostal jsem z toho chuť na třetí."

Joey: "Já taky."

Dawson: "Říkal jsem, že to bude jednoduchý."

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_