. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #112 - Soutěž krásy (Beauty Contest) ::

Napsal: Dana Baratta
Režie: Arvin Brown
Premiéra: úterý, 12. května 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 15. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pátek, 16. srpna 2002 v 15:20 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson se dívá v pokoji na televizi na pořad o rozmnožování hmyzu k přípravě na test z biologie. Přijde tam Joey a začnou se bavit o tom, že si lidé vybírají svého partnera podle toho jestli je přitahuje anebo ne.

 Všichni spolu sedí v Ledárně a povídají si o nadcházející soutěži Miss. Jen si myslí, že by se Joey měla přihlásit, ale ta nechce. Dawson jim řekne, že jeho mamka tam bude jako jedna z poroty a že on bude vše nahrávat. Řekne Jen, že by se měla přihlásit do soutěže, protože si myslí, že je nádherná. Pacey mu řekne, aby se přestal snažit dostat Jen zpět, ale Dawson mu odpoví, že je to jako nějaký druh zájmu.

 Joey a Jen si povídají, a Joey jí řekne, že asi na vysokou zůstane v Capeside. Jen ji ale řekne, že je chytrá a dostane se na kteroukoliv školu. Ale Joey spíš dělají starosti peníze. Jen ji opět nabídne své přátelství, když už mezi nimi není barikáda neboli Dawson, s čímž Joey neochotně souhlasí.

Pacey přijde za Dawsonem k jeho skřínce a řekne mu, že se celé ráno hádal s jeho otcem. Chtěl by se odstěhovat, ale nemá peníze a proto se ho zeptá, jestli by mu nemohl pomoct s točením, ale Dawson mu řekne, že jediný kdo dostane v té soutěži peníze je Miss.

 

 Jen je spolu s Joey na obědě. Jen řekne Joey, že když chodila s Dawson, bála se dne, když Dawson sundá klapky z očí a všimne si konečně jak je Joey hezká. Jen se cítí s jejích komplimentů trochu trapně. Jen jí řekne, aby se přihlásila do soutěže. Joey ale nechce o tom ani slyšet. Jen ji ale řekne, že za jeden večer, může vyhrát 5 000 dolarů a pak si může vysokou v klidu hledat. Jdou se spolu zapsat na soutěž, když uvidí Paceyho, který se hádá s pořadateli, protože i on se chce zapsat na soutěž. Přijde k nim Dawson a myslí si, že se Jen rozmyslela a jde na soutěž, ale řekne mu, že Joey se jde zapsat na soutěž. Dawson se usměje a to Joey vadí. Myslí si totiž, že si Joey dělá legraci. Když mu Joey řekne, že se cítí trapněji než ji bylo, Dawson se jí snaží omluvit a říct ji, že by se jí v životě nesmál, Joey mu řekne, že to právě udělal.

 Pacey jako jediný kluk sedí mezi dívkami přihlášenými na soutěž. Pak se k nim připojí Hannah, která si s Paceyho dělá legraci. Jejich rozhovor přeruší pořadatelka soutěže, která jim vysvětluje pravidla.

 Joey se učí chodit v botech na podpatcích a nejde ji to. Zeptá se, proč ji Jen pomáhá a ta ji řekne, že vždycky chtěla mít kamarádku.

 Pacey cvičí písničku u Dawsona, ale Mitch s Dawsonem ho přeruší. Dawson se ho zeptá v čem půjde na soutěž. Mitch mu řekne, že se z něho stává politický aktivista, když chce změnit společenské stereotypy. Pacey mu poví, že jenom potřebuje peníze. Joey se zeptá Jen na její vztah s Dawsonem. Ona ji ale odpoví, že mezi nimi je konec. Zeptá se, co ona a Dawson, ale Joey ji odpoví, že ji Dawson vždycky bude vidět jako malou holku se zalepeným kolenem a s culíkem.

 Dawson řekne Paceymu, že mu chybí Joey. Pacey si myslí, že si konečně uvědomil co k Joey cítí, ale Dawson mu poví, že Joey vidí jenom jako kamarádku. Pacey si myslí, že on ji nechce, ale taky nechce, aby byla s někým jiným.

 

 Jen jde s Joey na zkoušku, kde Dawson dělá se všemi interview před kamerou, k čemu se Joey moc nechce. Za Paceym přijde Hannah. Zeptá se ho, jestli si myslí, že má šanci vyhrát. Pacey ji odpoví, že jestli ji vezme alespoň jeden hlas, bude šťastný. Joey nakonec jde za Dawsonem. Dělají rozhovor a když se ji zeptá, co si myslí, že bude dělat za 10 let, Joey odpoví, že možná bude dělat vykopávky v Tunisu nebo bude na výzkumné lodi na Antarktidě. Zeptá se ji, jestli by ji tam něco chybělo.

Joey: "Samozřejmě, ale život jde dál, Dawsone. Věci se mění. Lidi, o kterých sis myslel, že tu budou napořád, náhle zmizí. Lidé umírají a stěhují se. A dospívají. Všechno se nakonec změní, Dawsone."

Jen pomáhá Joey v zákulisí s make-upem. Poradí ji, aby si dala na zuby vazelínu, když se bude usmívat.

 

Joey: "Musím se usmívat?"

Pacey se zeptá Dawsona, jestli má na soutěži opravdu vystoupit. Dawson se ho zeptá, od kdy se zajímá na názoru druhých. Podá mu při tom lahvičku s vazelínou.

Dawson: "Máma mi řekla, aby sis to dal na zuby."

Pacey: "Proč?"

Dawson: "Nemám ani tušení."

 

 Soutěžící vycházejí na jevište. Když Dawson uvidí Joey, je okouzlen. Pacey přijde k Jen a řekne ji, že svou práci dobré víly dobře zvládla. Pak zavolají jeho jméno a Pacey vejde na scénu, což odnese velký aplaus.

 Pacey se zeptá Gale jak na tom je, a když mu Gale řekne, že na vítězství nemá šanci, Paceymu se to moc nelíbí. Gale mu ale řekne, že by raději nechali vyhořet klub, než aby Miss vyhrál muž.

Na scénu vejde Joey, která zpívá písničku "On My Own", při které z ní Dawson nemůže spustit oči. Pacey se zeptá Dawsona co si myslí, jestli má šanci vyhrát. Dawson mu řekne, že moc ne.

Pacey vejde na scénu s make-upem jako William Wallace. Jeho projev sklidí skvělý potlesk.

Joey uslyší jak ji jiné soutěžící pomlouvají. Chce odejít, ale zastaví ji Dawson a řekne ji, že jak skvělá byla a že když odejde nikdy si to neodpustí.

 Jsou vyhlašovány výsledky. Hannah je třetí, Joey druhá a první je Roberta Crumpová. Když odcházejí, Joey se na Dawsona usměje. Venku ji Gale řekne, že je na ni hrdá. Pak ji opustí, aby mohla jít domů s Dawsonem. Sednou si spolu na molo a Dawson se na ni chvíli jen tak dívá. Jen, která stojí nedaleko se dívá, jak ji Dawson dává kabát a bere ji za ruku. Řekne ji, že až dnes si všiml, jak je nádherná. Že je to poprvé co se mu v její přítomnosti potí ruce. Joey chce odejít a rozpláče se. Poví mu, že tohle chtěla, aby ji konečně viděl krásnou, ale chce aby v ní viděl osobu, kterou vždycky znal. Dawson si o tom všem chce promluvit, ale Joey mu řekne, že měl celý život na uvědomění si co k ní cítí. I když ji Dawson volá zpátky, Joey odchází.

Pacey potká Hannah na cestě domů a ta se ho zeptá jestli má radost, že nevyhrála. Řekne ji, že ne. Začnou si povídat o svých rodinách a také se svému osudu zasmějí.

 Dawson sedí před domem a přemýšlí, když k němu přijde Jen. Zeptá se ho, jestli by ji nedal druhou šanci. Odpoví ji, že už je pozdě. Rozloučí se. Když tak Dawson přemýšlí, rozesměje se a vypadá to, že myslí na Joey. Joey sedí doma a češe si vlasy a také se začne smát...

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_