. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #111 - Postrašení (The Scare) ::

Napsal: Mike White
Režie: Rodman Flender
Premiéra: úterý, 5. května 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 14. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 15. srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson se z Joey dívají na horor v televizi, kterou Joey ale vypne, protože ji ten film připadá, jako každý jiný. Ve zprávách, na které se oba dívají, se objeví zpráva, že známý zabiják, zavraždil další oběť. Joey přepne na jiný kanál a když se otočí na Dawsona, ten už za ní nesedí. Podívá se pod postel a odtud na ni Dawson vyskočí s hokejovou maskou na tváři. Joey se lekne, což Dawsona rozesměje a Joey ho vytáhne z pod postele.

 Ve škole se Pacey diví, že Dawson zatím nepřipravil žádnou legraci, aby ostatní postrašil k pátku třináctého. Dawson ho ale ujistí, že přestal žít jak ve filmu a že ho takové věci už přestaly zajímat, což mu Pacey nevěří a když otevře svoji skříňku, najde tam lebku. Cliff se snaží přemluvit Jen na rande, se kterým nakonec souhlasí. Když Joey najde ve své tašce gumového hada opět se lekne.

Pacey řekne Joey o "Zabijákovi žen", o kterém se dověděl od Douga, že hledá své oběti vždy po 100 mílích a že je teď na řadě Capeside. Cliff přijde za Dawsonem a zeptá se ho, kde by mohl jít s Jen na rande. Dawson mu odpoví, že o tom bude uvažovat.

 Když Jen otevře skříňku a najde tam dopis, ve kterém je napsáno: "Dneska zemřeš!". Nevšimne si, že za ní stojí Cliff, který na ní vybafne. Ukáže mu lístek a řekne mu, že si myslí, že to byl Dawson. Cliff se ji ale zeptá, proč si myslí, že to byl Dawson.

 U Jen doma zazvoní telefon, ve kterém se ozve neznámý muž, jenž používá hlášky z filmu Vřískot. Jen, která si myslela, že ji Dawson "zanedbává" ve strašení, řekne, že konečně cítí jako součást, hlas v telefonu se ji zeptá kdo je Dawson. Jen se lekne, popadne kuchyňský nůž a jde zkontrolovat, jestli jsou dveře zamčené a když je najde nezamčené má srdce až v kalhotách. Když se otevřou zadní dveře a dovnitř vejde babička, Jen do telefonu zařve "Kdo je to?" a odpověď zní, že se to doví velmi brzy.

 

 Pacey straší Joey, že právě na ni se chystá slavný vrah. Rozhodnou se zajet nakoupit nějaké jídlo. Pacey řekne Joey, aby počkala u tátova džípu, jelikož nejde nastartovat bez klíčů a tak ho tam jen tak nemůže nechat. V obchodě pro ně ukradne jedna žena víno. A mezitím, když Joey čeká v autě na okno zaklepe neznámý muž a zeptá se Joey na jméno a na cestu do Providence. Představí se jí jako David a také ji řekne, že je celý den na cestách a že je unavený. K nim přijde Dawson a zeptá se Davida, jestli něco nepotřebuje. Ten vypadá nějak zmatený, rozloučí se s Joey a odejde. Dawson jí řekne, že to mohlo být nebezpečné, že on mohl být právě tím zabijákem, čemuž Joey moc nevěří. Jejich rozhovor přeruší muž běžící kolem nich k ženě a Paceymu, kteří se snaží rychle dostat do džípu. Byl to její přítel se kterým se pohádala. Představí se jako Ursula a když ji Dawson pozve na svoji party do jeho domu, nabídku přijme a také sama se začne účastnit ve strašení druhých. Jen přijde za Dawsonem a poděkuje mu za telefonát, o kterým Dawson ale nic neví. Dawson, který po celém domě připravil různé srandičky jako třeba hlava v mrazáku nebo panák ve skříni.

 Začnou se bavit o "Zabijákovi žen". Dawson, aby vše víc polekal, řekne, že své oběti stopuje a že jim nechává zprávy a volá jim. Přejdou ke strašidelným historkám a když je na řadě Ursula, začne jim vykládat příběh o ženě která na cestě domů zabila dva chlapce nožem, kterého měla v kabelce. Všichni si zleknou a k tomu vypne světlo. Dawson všem řekne, že v tomhle nic nemá a jde se s Ursulou podívat na pojistky. Joey s Paceym mezitím zamknou dveře a Jen s Cliffem zavírají okna. Cliff si dělá legraci s Jen, že vrah se potuluje kolem a chce ji zabít. Všimnou si nápisu na zrcadle: "Dneska zemřeš." Dawson se dívá na pojistky a všimne si, že Ursula má v kabelce nůž. Dělá si z něho legraci, když řekne, že nejčastěji používá pistoli. Oba se tomu zasmějí. Nevšimnou si, že je někdo pozoruje. Dawson nemůže přijít na to proč se světla vypla tak rychle, když to nastavil úplně jinak. Myslí si, že to musel někdo předělat. Začnou se spolu bavit o svých láskách a když mu Ursula řekne, že ví, že dívku kterou miluje a s kterou se rozešel se znovu dá dohromady. Že je to dívka kterou celý večer strašil, ale když ji Dawson řekne, že se rozešel s Jen ne s Joey, Ursula mu řekne, že si vybral špatnou dívku. Když něco zaslechnou raději se vrátí dovnitř.

 

 Dawson vejde do pokoje a ze skříně vypadne Joey celá od krve a za Dawsonem se objeví zamaskovaná osoba neboli Jen a Dawson začne křičet. Jen mu řekne, že to byla taková malá pomsta za ten telefonát. Dawson ji ale ujistí, že on ji nevolal. Baví se o telefonátu a málem se i políbí.

Pacey jde s Ursulou ven a všimnou si něčeho za křovím. Z něj vyletí útočník a běží přímo na ně. Ti se snaží ukrýt do domu, ale to útočníka neboli bývalého přítele Eddieho, nezastaví. Vleze do domu oknem do Dawsonova pokoje. Zastaví ho až Joey pánvičkou. Oba s Ursulou odcházejí.

Cliff doprovází Jen do domu a když ji chce políbit, přeruší je babička, která když uvidí Cliffa jim řekne, aby pokračovali. Cliff řekne Jen, že to on ji volal, protože chtěl být originální. Když Jen vejde do domu babička ji předá dopis, ze kterého vyskočí pružina s dopisem od Dawsona. Jen předá dopis babičce, která vykřikne při jeho otevření.

 Joey se svěří Dawsonovi, že ji je trochu divně, když ho postrašila. Zeptá se ho jestli by byl smutnej, kdyby umřela. Odpoví ji, že by byl neutišitelnej a že by to byla nejhorší věc, kterou by si mohl představit. Joey se rozhodne u něho přespat a když odhrne přikrývku najde tam asi dvacet umělých brouků. Lehnou si do postele a když si pustí zprávy v televizi, uvidí, že chytili "Zabijáka žen" neboli Davida Blancharda, který se potloukal v Capeside. Je to ten samý muž, který se ptal Joey na cestu do Providence. Joey se na Dawsona šokovaně podívá.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_