. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #110 - Dvojité rande (Double Date) ::

Napsal: Jon Harmon Feldman
Režie: David Semel
Premiéra: úterý, 28. dubna 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 8. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: středa, 14. srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson je nešťastný z pocitu, že jeho láska Jen s ním chce být jen kamarádkou. Zeptá se Joey, jestli je možné být s někým jen kamarád, když kdykoliv se na něj podívá cítí něco jiného. Joey mu odpoví, že je.

 Mitch a Gale jsou v kuchyni, když tu zazvoní telefon, jenž zvedne Mitch. Gale volá nějaký muž a když Mitch dosnídá, zeptá se ji, kdo to byl. Gale mu řekne, že to byl Bob. Mitch se rozzuří a když znovu zazvoní telefon, řekne do něj: "Máš zdravotní pojištění?"

 Ve škole přijde Jen za Dawsonem a zeptá se ho, jestli můžou být přátelé a od ji odpoví, že si to musí rozmyslet. Pacey je z Dawsonem na hodině biologie, když Mary Beth, jedna jejich spolužačka řekne Dawsonovi, že by měli dneska dostat zpátky své domácí úkoly. Pacey bohužel musí zůstat po škole, neboť měl nejmenší počet bodů z testu, musí zůstat po škole.Učitel s ním čeká ve třídě na dalšího žáka, který bude také pracovat na projektu.Není ním nikdo jiný než Joey. I když s toho nejsou nadšeni, rozhodnou se projekt uskutečnit spolu.

 Dawson řekne Jen, že chce aby byli přáteli. Zeptá se ji co dělá o víkendu, a když řekne, že jde s Cliffem na rande, Dawson se rozhodne, že půjdou na dvojité rande, protože jak ji řekne Dawson, i on už si někoho našel.

 Dawson poví vše Paceymu, a ten mu poradí, aby si našel tu "holku", se kterou má jít na pouť. Uvidí sedět u stolku Mary Beth a požádá ji, jestli by s ním nešla v sobotu na pouť. I když si Mary Beth myslí, že se právě rozešel s Jen a není dobrý nápad jít spolu na rande, Dawson ji přesvědčí a nakonec souhlasí.

 

 Joey vypráví Paceymu vše o šnecích, ale jeho to nezajímá.

Mitch vejde do Dawsonova pokoje a zeptá se ho jestli nevolal někdo, o kom by měl vědět. Dawson ho ujistí, že "on" nevolal.

 Joey je s Paceym v místnosti s akváriem. Joey si všimne, že je akvárium prázdné a ptá se Paceyho, proč je přes noc nekontroloval. Pacey ji ale řekne, že kontroloval, dal jim dokonce nějaké jídlo, ale začalo ho nudit, že se nic nedělo a myslel si, že, potřebujou pomoct a proto vzal jiného šneka z vedlejší akvária a dal je k nim. Joey mu řekne, že ten šnek, kterého tam dal byl masožravý a že ty zbývající dva snědl.

 Dawson řekne Joey o dvojitém rande. Je mu trochu trapně, že do toho zatahuje Mary Beth, ale rozhodne se to risknout a zvládnout to. Řekne Joey, že by byl radši, kdyby tam s ním šla ona. Pak přijede Pacey pro Joey, kteří spolu jdou hledat šneky.

Dawson se setká s Mary Beth při prodejně vstupenek, kde za chvíli přijdou i Jen s Cliffem. Mary Beth si myslí, že tohle není dobrý nápad, ale Dawson ji přesvědčí, že jen chce aby se Jen cítila dobře v přítomnosti s Cliffem. Mary Beth se zeptá Dawsona co budou teď dělat, a když Dawson uvidí Cliffa s Jen u her s míčema, jdou za nimi. Dawson začne s Cliffem soupeřit a když Dawson vyhraje chce dát medvídka Jen ale pak se odvrátí k Mary Beth a řekne ji že si musí promluvit.

 Pacey je strašně zvědavý, proč s ním Joey musí dělat ten projekt a kolik měla bodů v testu. Přijedou ke břehu, kde se pokusí najít nějaké šneky. Pacey ale zapomněl přivázat loď a nechává je oba na břehu. Protože museli oba jít přes špinavou vodu v zátoce, Pacey vytáhne dvě deky a řekne Joey aby se svlékla, a zabalila do deky. Joey se jeho nápad z počátku moc nelíbí, ale nakonec to udělá. Když se Pacey nastoupí do auta, sleduje Joey jak se svléká. Jak Joey nastoupí do auta, všimne si šibalského úsměvu Paceyho a zeptá se ho, proč se směje. Odpoví ji, že se dneska s ní dobře bavil.

Dawson přijde na to, že se Mary Beth líbí Cliff a proto ji napadne, aby si vzájemně pomohli. Mary Beth čapne Cliffa za paži a odvede ho na Ďáblovo kolo, kde je následují i Dawson s Jen.

Když už jsou oba převlečení, přizná se Joey Paceymu, že na testu dosáhla 98 bodů. Vysvětlí mu, že tohle je jediná cesta, jak dostat stipendium na vysokou školu.

 

 Jen spolu s Dawsonem sedí spolu v jednom vozíku a když se Ďáblovo kolo zastaví, začnou si povídat. Jen mu řekla, že chtěla na rande s někým jiným. Dawson se ji zeptá, že když říkala, že byla znuděná muži, že byla znuděná ním. Když mu na to Jen neodpoví, Dawson se naštve.

Sedí sám na lavičce, když k němu přijdou Pacey s Joey. Pacey se ho v soukromí zeptá, jestli si může něco začít s Joey. Dawson je z toho překvapený, nakonec po vnitřních bojích souhlasí.

Pacey doprovází Joey domů a když se ji snaží políbit, Joey ucukne. Pacey se ji zeptá, kdyby se s ním líbala, pravděpodobně by myslela na někoho jiného. Joey provinile vejde do domu.

Dawson má strašný zmatek v hlavě. Vstane z postele a vydá se za Paceym. Když prochází kolem kuchyně, uvidí jak se jeho rodiče objímají. Když přijde za Paceym, řekne mu, že nechce aby se s Jen líbal. Pacey mu ale řekne, že už je pozdě, protože už to udělal. Dawson mu ale nevěří.

Pacey:" Hele, je čas si klást důležitý otázky, Dawsone. Spotřebuješ příliš času a energie na svou kamarádku. Takže víš co? Prostě si to vyjasníme. Kdo to bude? Jen nebo Joey? Chceš blondýnu a nebo brunetu? Tyhle otázky sami nezmizí, měl bys přijít s odpovědí.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_