. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #108 - Přítel (Boyfriend) ::

Napsal: Charles a Karen Rosin
Režie: Michael Fields
Premiéra: úterý, 10. března 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 1. října 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pondělí, 12. srpna 2002 v 15:00 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson leží na posteli a přepíná kanály v televizi, když oknem přijde Joey, která nemůže spát kvůli křiku syna Bessie. Dawson jí nabídne, že může přespat u něj a Joey jeho nabídku příjme. Lehne si k němu a usne jak špalek.

 Na další den jde Pacey přes cestu do školy, když ho málem přejede auto. Řidič toho auta se ho zeptá, kde je tu střední škola. Dawson pomáhá mezitím Joey na test ze španělštiny. Když k nim přijde Jen, Joey jde do třídy a Dawson jde s Jen chodbou. Když si povídají uvidí Jen svého bývalého kluka, neboli řidiče, který málem zabil Paceyho, který stojí nedaleko jim.

 Jen řekne Dawsonovi, že musí ještě něco udělat. Když přijde k Billovi, zeptá se ho co tu dělá. Billy ji pozve na malou projížďku a Jen souhlasí. Nevědí, že je oba sledovali Dawson a Joey. Když k Dawsonovi přijde Cliff, zeptá se ho kde je Jen, protože ji chce pozvat na plážovou párty. Nakonec pozve i Dawsona. Zeptá se taky jestli má Jen kluka a se odpoví, že on je její přítel.

Jen je s Billym před svým domem a řekne mu, že se změnila a chce, aby odešel. Billy jí ale odpoví, že je unavený a že se do New Yorku vrátí zítra. Když k nim přijde Dawson, Jen ho poprosí, jestli by u něho Billy nemohl přespat.

 Dawson se doví, že Billy je ten kluk, se kterým Jen načapali její rodiče v jejich posteli. Nakonec souhlasí. Billy je celou dobu, co je u nich, na Dawsona protivný a proto jde Dawson za Joey říct ji, co se u nich děje. Joey mu ale řekne, že se stanou horší věci.

 Dawson vyrazí za Jen, protože chce vědět, jestli se chce k Billymu vrátit. Jen mu odpoví, že ještě neví, ale že jedině Billy s ní jednal s respektem. Dawson jí řekne, že i on s ní jedná s respektem. Jen se rozhodne jít za Billym a říct mu, že mezi nimi je skutečný konec. Billy ji poprosí o poslední polibek na rozloučenou a Jen souhlasí.

 Joey jde do videopůjčovny, aby si půjčila film "Anglický pacient", který jediný dokáže uspat dítě Bessie. Pacey si všimne, že je Joey nějak podivně šťastná. Je to proto, že bývalý přítel Jen je ve městě.

 Později za ní Pacey přijde do Ledárny a přesvědčí ji, aby šla na plážovou párty. Řekne ji také, že tam bude i Dawson a ona souhlasí. Joey se ale na večírku moc nebaví. Přijde za ní Dawson, který se také moc nebaví, protože tam není Joey. Rozhodnou se, že půjdou domů, ale předtím že se něčeho napijou. Jen si uvědomí, že by teď měla být z Dawsonem a ne z Billym a proto jde za ním. Dawson je rád, že ji vidí a jdou se spolu projít na pláž. Přitom Dawson úplně zapomene na Joey. Potkají Billyho, který se začne hádat s Dawsonem, kdo mezi nimi překáží. Odejít se rozhodne Jen.

 Za Joey přijde jeden kluk a nabídne jí něco k pití. Joey mu ale řekne, že tu na někoho čeká, ale když jí ten kluk ukáže, že Dawson je na pláži s Jen, drink příjme. Joey se opije a ten kluk se toho snaží využít. Nepovede se mu to, protože je uvidí Pacey a když přijde k nim, řekne mu, aby ji nechal. Když se ho ten kluk snaží uhodit, mine, ale Pacey se trefí přesně. Za chvíli k nim přijde Dawson, přiběhne k Joey, která leží opilá na písku, a když otevře oči uvidí Dawsona, o kterém si myslela, že ji zachránil, řekne mu, že je její hrdina.

 Pacey s Dawsonem se snaží udělat co nejmenší randál, když Joey přinášejí domů. Probudí se syn Bessie a Pacey mu začne hrát scény z filmu "Anglický pacient". Dawson je mezitím u Joey a říká ji, že bude pořád u ní, Joey ho políbí.

 Dawson s Paceym jedou loďkou domů. Dawson řekne Paceymu, že ho Joey políbila. Pacey je z toho překvapený a řekne mu, že ho Joey miluje. Dawson si ale myslí, že Joey byla tolik opilá, že si ho spletla s Bradem Pittem. Dawson mu řekne, že mezi láskou a přátelstvím je rozdíl a Pacey se ho zeptá, jestli ten rozdíl pozná.

 Na příští den, Billy odchází a řekne Dawsonovi, že vyhrál. Dawson jde za Jen, která sedí v docích. Jen mu řekne, že přemýšlela o jejím životě a rozhodla se, že teď bude sama a proto se s Dawsonem rozchází. Dawson je na ni naštvaný. Jen mu řekne, že když bude připravená se k němu vrátit, bude už s někým jiným. Dawson jí řekne, že určitě ne s někým, jako je ona sama.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_