. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #106 - Dítě (Baby) ::

Napsal: Joanne Waters
Režie: Steve Miner
Premiéra: úterý, 24. února 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 24. září 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 8.srpna 2002 v 14:55 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Je sobotní filmová noc a v Dawsonově pokoji je kromě jeho a Joey také Jen. Když se dodívají na jeden černobílý film, chce jít Jen domů, protože ví, že Joey není z její přítomnosti nadšená. Joey zase nechce, aby kvůli ní Jen odešla a tak se rozhodne, že odejde ona. Nakonec situaci vyřeší způsobem, že odejdou obě.

 Nejdřív co Pacey zkontroluje jestli je někdo neposlouchá na záchodcích, svěří se Dawsonovi, že spí se slečnou Jacobsovou. Když odejdou, z jedné z kabinek vyjde kluk, který tam tajně kouřil a který vyslechl celý jejich rozhovor. Díky němu se po celé škole rozšíří zprávy o tom, že Pacey má něco s Tamarou. Dawson se mu snaží pomoct a poradí mu, aby se tvářil, jako by to všechno byly lži. Když potká Joey, se mu svěří, že také byla v podobné situaci, kdy jeho otce zatkli za prodej drog, a když se jí zeptá, jak všechno zvládla, odpoví mu, že doufala, že si najdou jiného obětního beránka.

Když se to doví Doug, myslí si, že si to všechno Pacey vymyslel jen proto, aby byl zajímavý a řekne mu, že zítra je řízení s Tamarou a že by se na ně měl dostavit. Pacey potká Tamaru a jejího právníka, a jak si s ní chce promluvit, ona odmítne. Na slyšení, když se Tamary zeptají, jestli měla poměr s Paceym, a než stačí odpovědět, do místnosti vejde Pacey a řekne, že je jen patnáctiletý kluk, který fantazíroval o své učitelce. Uvěří mu a slyšení je ukončeno. Později, když Pacey přijde za Tamarou domů, slíbí ji, že se už nikdy o nich bavit s přáteli nebude. Tamara mu oznámí, že je mezi nimi konec a také, že se stěhuje za svou sestrou. Obejmou se na rozloučenou. Když jí chce Pacey políbit, Tamara odmítne, protože by to pro ni bylo ještě těžší.

 Bessie, která má termín porodu až za týden, se snaží vycouvat autem z bahna, do kterého spadla, když se snažila zajet k Leerových, protože začala rodit a jejich telefon nefungoval. Přiběhne Joey a napadne jí, že nejrychleji to bude na loďce. Jak přijedou, zavolají sanitku, ale řeknou jim, že není žádná volná, protože se stala automobilová nehoda. Nikdo s rodičů Dawsona není právě doma, takže musejí pomoct Bessie porodit sami. Joey napadne, že babička Jen je zdravotní sestra a tak za ní Přijde.. S ní přijde i Jen. Ta je nesvá z toho, kolik Bessie ztrácí krve. Babička jí okřikne, aby jí alespoň někdy věřila. Joey nemůže vydržet a odejde ven. Dawson za ní půjde a Joey se mu řekne, že křik Bessie jí připomíná její mamku, když umírala. Zeptá se jí, jak dokázala zůstat i přesto u své mamky, Joey mu odpoví, že věděla, že ji potřebuje. Dawson ji poradí, že i Bessie to potřebuje. Joey se vrátí do domu, chytne ji za ruku a díky tomu, se jí podaří porodit krásného a zdravého chlapečka.

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_