. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #105 - Hurikán (Hurricane) ::

Napsal: Kevin Williamson a Dana Baratta
Režie: Lou Antonio
Premiéra: úterý, 17. února 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 23. září 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: středa, 7. srpna 2002 v 14:50 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson se spolu s Joey dívá na zprávy v televizi, které informují o blížícím se hurikánu na Capeside. Dawson a Joey jsou nadšeni, protože kvůli tomu nemusí zítra do školy, ale když uvidí jeho mamku, která řekne něco v tom smyslu, že by měli zítra oba z Bobem zůstat v posteli, Dawson je z toho nešťastný.

 Mitch pozve Jen s její babičkou k nim domů, aby nemusely být přes hurikán samy doma. Dawson mluví se svou mamkou a začne jí vykládat jak věrný je jeho otec.

Jen se snaží obejmout Dawsona, ale ten ucukne. Jen mu řekne, že se k ní chová chladně, ale on ji ubezpečí, že to není kvůli ni.

 Pacey a jeho bratr Doug, pracující jako zástupce šerifa, pomohou Tamaře zabezpečit dům. Doug při tom s Tamarou viditelně flirtuje, což se samozřejmě Paceymu nelíbí. Když Doug uslyší nějaké podivné zvuky zevnitř domu, jde se podívat co se děje, čehož Pacey využije začne Tamaru líbat, položí ji na zem a při tom shodí věci se stolu. Když se Doug vrátí sice je uvidí, ale nic si nepomyslí a omluví se za Paceyho neschopnost. Nabídne, že by si mohli zahrát hru "Kdyby". Tamara si spolu s Dougem začnou vyprávět o muzikálech a Doug jí nabídne rande, Tamara ho přijde, ale řekne mu, že to nebude opravdové rande, protože ví, že je gay. Doug ale gay není, protože je to výmysl Paceyho. Doug vytáhne zbraň a donutí Paceyho říct, že si to vymyslel. Když bouřka skončí, řekne Tamara Dougovi, že s ním na rande nepůjde, protože má někoho jiného. Později za ni Pacey znovu přijde a řekne ji, že nemusí flirtovat s někým jiným jenom proto, aby on sám na ni žárlil. Řekne mu, že se jim to vymyká a měli by se raději rozejít. Pacey se jí zeptá, co by v té chvíli udělala nejraději a ona ho zatáhne do domu, kde se pomilují.

 Bessie se s Brodiem dohadují o tom, jestli by jejich dítě mělo mít obřízku anebo ne. Bessie ji nechce ale Brodie zase ano. Raději se vydají k Leerových. U Dawsona se všichni sejdou a když Dawson uslyší rozhovor její mamky s Bobem zajde za ní a řekne jí, že o všem ví. Gale se mu to snaží vysvětlit, ale ten jí neposlouchá. Když vejde do pokoje uvidí tam Jen, která se mu snaží pomoct, a když řekne, že jeho matka je dobrá žena, Dawson se rozčílí ještě víc a řekne jí, že stejná jako ona, především, že měla hodně milenců. Jen se naštve a odejde. Pak Dawson uslyší nějaké zvuky plížící se ze skříně. Když ji otevře, najde tam Joey, která si s nim chtěla zahrát hru, jakou hráli když byli dětmi.

Gale si promluví s Joey a rozhodne se poměr s Bobem ukončit.

 Gale se přizná Mitchovi, že už dva měsíce spí s jiným mužem. Mitch se sice zpočátku snaží ovládat, ale nevydrží to a rozbije věci se stolu.

 Jen s Joey se baví spolu na verandě o Dawsonovi. Mluví o tom, že by Dawson neměl vylívat svůj vztek na ni a na své rodiče. Pak přejdou k poněkud jinému tématu a to, jak velký je jeho "nástroj".

Babička řekne Bessie a Brodiemu, že nesouhlasí s tím, že nejsou svoji a na svět jim přijde dítě. Pak přijde za Dawsonem a začnou mluvit o odpuštění.

 Mitch jde přes hustý déšť do svého auta a když za ním po chvíli přijde Gale, řekne jí, že ji dvacet let milovat jako nikoho, ale teď ji nenávidí. Poví ji, aby odešla z auta, jinak že jí vyhodí.

Jen se svěří z Dawsonem, že spala s jedním starším klukem, ale potom co jí opil. Spali spolu v posteli jejich rodičů a když je načapal její otec poslal jí tady do Capeside za babičkou. Dawson jí řekne, že by chtěl aby byl jejich vztah krásný, jako ona.

Když se Mitch vrátí s projížďky zeptá se proč to udělala. Odpoví mu, že potřebovala změnu v jejím dokonalém životě.

 Dawson se omluví Joey, že byl tak zaslepený nevěrou její mamky. Joey se mu také omluví za to, že mu hned neřekla o všem, ale bála se, že mu to ublíží. Dawson se jí zeptá co by mohli udělat pro obnovení jejich přátelství. Jdou se spolu schovat do skříně, kde si začnou hrát na film "Čelisti."

back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_