. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #102 - Tanec (Dance) ::

Napsal: Kevin Williamson
Režie: Steve Miner
Premiéra: úterý, 27. ledna 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: neděle, 10. září 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: pátek, 2. srpna 2002 v 15:20 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Dawson, Joey a Pacey natáčejí film a když točí scénu jak má Pacey políbit Joey, ona ucukne, protože se ji protiví políbit Paceyho. Dawson se jí to snaží rozmluvit, že má Paceyho políbit až přejdou k tématu "On, Jen a líbání." Dozví se, že se ještě s Jen nepolíbili. Příští den se snaží Dawson přemluvit pana Golda, jestli by směl chodit na jeho filmové hodiny a Pacey si chce promluvit s Tamarou o jejich polibku minulé noci. Ta ale o tom mluvit nechce, protože všechno to co se stalo, jí je nepříjemné.

 Dawson na obědě říká svým kamarádům o svých nových nápadech ohledně filmu, chce, aby Joey ve filmu zemřela a její krásná sestřenice z New Yorku by vyšetřovala její záhadnou smrt.

Dawson, který přemluvil pana Golda, aby mohl chodit na jeho hodiny, je nepříjemně překvapen, když se zjistí, že se studenti zabývají natáčením filmu "Přilby slávy", ve kterém jde o zaznamenání loňské fotbalové sezóny. Film byl nápadem Cliffa Elliotta, který taky jede po Jen a co se Dawsonovi nelíbí.

 Doma u Leerových, Mitch vypráví Dawsonovi o jeho prvním polibku s Gale a poradí mu, aby se naučil líbat na umělé hlavě Joey, kterou má vytvořenou pro scénu ve filmu. Neví ale, že všechno pozoruje Joey, jenž také poslouchala rozhovor Gale s jejím spolupracovníkem Bobem a řekne jí, že ví, že podvádí Mitche.

 Joey v Dawsonově filmu zemře na první pokus :-). Dawson se také rozhodne vystřihnout scénu, kde se Jen líbá s Paceym, kterému se to víc než líbí. Po točení se Pacey jde připravit domů na večírek, kde má být Tamara jako dozor, aby na ní udělal dojem. Stejně jako on i Jen se jde domů připravit. Je domluvená s Cliffem, z čehož Dawson šílí, představuje si, jak s ním tančí, a proto přemluví Joey, aby s ním šla na večírek. Joey se setká s Gale, která ji řekne příběh o nevěře jejího otce, ale jejich rozhovor přeruší Dawson a tak jde spolu s Joey na taneční večírek. Na večírku se Jen s Cliffem skvěle baví, Pacey se snaží bavit s Tamarou, ale ta ho odbyde. Když začne hrát ploužák, jdou spolu Dawson a Joey tančit, který začne být víc než přátelský, když je vyruší Jen s Cliffem.

Dawson se nejprve pohádá s Joey, která porovnává jeho city k ní a k Jen, a pak se pohádá i s Jen, když se pokusí přerušit její tanec s Cliffem, se kterým se málem popere. Jen naštvaně s večírku odejde. Dawson spolu s Joey a Paceym odcházejí smutně z večírku.

Gale se s Mitchem baví o jejím prvním polibku a ona se ho snaží přesvědčit, že si nepamatuje jejich první polibek, ale pak vyjde z pravdou ven a řekne mu, že jejich první polibek byl nejkrásnějším okamžikem v jejím životě.

 Pacey se rozloučí s Dawsonem a Joey a po cestě znovu potká Tamaru. Začne se mu omlouvat za své chování a vše opět skončí vášnivým polibkem. Při cestě domů uvidí Dawson Jen sedět u mola a tak ho Joey nechá samotného, aby si s ní mohla promluvit. Dawson jí řekne, že by chtěl být jejím klukem a ne jen přítelem.

 

JEN: "Můžeš být obojí?"

DAWSON: "Ne v patnácti. Je to příliš komplikovaný."

Jen mu řekne, že se v New Yorku pohybovala hrozně rychle a proto chce zpomalit a nechce opakovat svoje chyby  v Capeside. Dawson poprosí Jen o tanec a tak si spolu romanticky zatančí na molu. Celé to sledovala smutná Joey.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_