. . . . .
Dawsons creek CZ

  :: Home
  :: Info
  :: Herci
  :: Postavy
  :: Epizody
  :: Scénáře
  :: Galerie
  :: Media
  :: Různé

 

 

:: #101 - Pilotní epizoda (Pilot) ::

Napsal: Kevin Williamson
Režie: Steve Miner
Premiéra: úterý, 20. ledna 1998 ve 21:00 na The WB
Premiéra v ČR: sobota, 9. září 2000 v 10:00 na TV Nova
Repríza v ČR: čtvrtek, 1. srpna 2002 v 14:50 na TV Nova
Anglický scénář: zde
Hudba z epizody: zde

 

 Joey Potterová a Dawson Lerry se znají už sedm let a jako každý sobotní večer, jejich filmový večer, se u něho dívají na filmy. Joey má u Dawsonova okna postavený žebřík, kterým k němu vždy přichází. Je jim patnáct let a oběma se bouří hormony.

Tentokrát se spolu dívají na film E.T. mimozemšťan a po jeho skončení se Joey zdá, že by měla jít domů, ale Dawson s tím nesouhlasí, protože Joey u něho vždycky přespávala, ale Joey je toho názoru, že věci mezi nimi se změnili a proto by spolu neměli spát v jedné posteli.

 

JOEY: „Mám prsa.“

DAWSON: „Co??“

JOEY: „A ty máš genitálie.“

DAWSON: „Vždycky sem je měl.“

JOEY: „Ale teď sou větší.“

DAWSON: (nejistě) „Jak to víš?.“

JOEY: „DLOUHÝ PRSTY.“

 

 Dawson ji ale nakonec přesvědčí, že jejich přátelství, bude vždy takové jako teď.

Příští den Dawson, Joey a Pacey Witter, jeho nejlepší kamarád, natáčejí Dawsonův první film "Mořské stvoření z hlubin", se kterým chce jít do nadcházejícího Bostonského filmového festivalu.

Pacey, který hraje nestvůru a Joey, která hraje hlavní hrdinku se začnou hádat.

Jejich hádku přeruší okamžik, kdy si všimnou přijíždějícího taxíku, ze kterého vystoupí krásná blondýnka. Příjde k nim a představí se jako Jen Lindlyová. Jen je vnučka Dawsonova souseda z New Yorku, která sem přijela, aby pomohla své babičce starat se o jejího nemocného dědečka. Jen, stejně jako ostatní, druhý den nastupuje do druhého ročníku střední .

 Pacey si začne s Dawsonem povídat o Jen a když vejdou do jeho domu, načapají Dawsonovy rodiče v choulostivé situaci. Mitch a Gale leží na zemi v obývacím pokoji a líbají se. Gale pracuje jako hlasatelka zpráv v místní televizní stanice.

Oba pak odcházejí do své práce, místní videopůjčovny. Tam se Pacey setká s přitažlivou ženou Tamarou, okolo třicítky, která s Paceym flirtuje a půjčí si film "Školák". Když jde Dawson domů, uvidí Jen sedět v přístavu a pozve jí do své svatyně, svého pokoje. Joey, která mezitím vylezla po žebříku, uslyšela jejich rozhovor, vejde do jeho pokoje až po odchodu Jen a uvidí jak si Dawson prohlíží videozáznam s jeho matkou a napadne ho, že má poměr s jejím spolupracovníkem Bobem.

Babička Jen je velmi věřící a pravidelně chodí do kostela a proto varuje svoji vnučku, aby se vyhýbala Dawsonovi a Joey, kteří nechodí do kostela. Jen překvapí svou babičku přiznáním, že je ateistka.

 Dawson chce pomoct Jen, aby se v nové škole necítila divně. Jen se snaží spřátelit i s Joey, která si ji moc nevšímá. Později se zeptá Joey, jestli ona a Dawson jsou víc než přátelé a Joey jí ujistí, že ne a taky ji řekne, že si všimla, že se líbí Dawsonovi.

 Dawson se snaží zapsat do filmové třídy pana Goldona, ale ta je jen pro starší žáky a tak je Dawson z toho nešťastný. Pacey zjistí, že žena z videopůjčovny, Tamara Jacobsová, je jeho učitelkou angličtiny. Zeptá se jí, jestli by chtěla půjčit film Léto 42, ale Tamara ho zklame, protože mu řekne, že jde večer do kina. Proto Paceyho napadne, že by mohl jít taky. Dawson přemluví Joey, a pozve mezitím i Jen, aby šli všichni ve čtyřech. Před odchodem do kina se Jen pohádá s babičkou, protože nechce jít s ní do kostela. Bessie, starší sestra Joey, naučí Joey jak si správně namalovat rty. Joey žije se svou sestrou a jejím přítelem v malém domku, přes zátoku od Dawsona. Její mamka umřela na rakovinu a její otec sedí ve vězení, za držení narkotik.

Tamara příjde do kina s panem Goldem, což Pacey nečekal a tak se s ním pohádá a dostane ránu od jednoho diváka. Joey se zeptá Jen jestli je ještě panna. Odpoví, že ano. Když začne film, Dawson chytne nervózně Jen za ruku, čehož se Joey všimne. Naštvaná Joey se pohádá s Dawsonem a řekne mu, aby přestal žít svůj život jak film. Dawson doprovodí Jen k domu a pokusí se jí políbit, ale Jen ucukne, a řekne mu, že se mu líbí.

 Pacey při cestě domů potká Tamaru a řekne jí, aby si s ním nehrála. Vše vyvrcholí vášnivým polibkem.

 V pokoji Dawsona se snaží vysvětlit Joey jejich vztah. Joey si myslí, že už to nikdy nebude mezi nimi jako předtím. Zeptá se ho, jak často si "dělá dobře". Dawson je její otázkou překvapený a raději se s ní rozloučí. Joey běží uplakaná ke své lodi.

 

DAWSON: "Joey!"

DAWSON: " Většinou ráno u televize."

 

Joey se začne smát. Při cestě domů si všimne jak se Gale líbá s jejím spolupracovníkem Bobem.


back


© 2000 - 2002 Jerrzy

_